1. Anasayfa
  2. Bağlama Duaları

Çevirgel Duası 2023


3

Çevirgel duası özellikle de ayrılan kişiler için araştırılan konular arasında sayılmaktadır. Bu dua ile kişiler ayrılan kişiler ve sevgililerinden ayrılan insanlar için bu dua söylenmekte ve araştırılmaktadır. Dinimizce de yer ve gök dua ile kurulmuştur. Dua etmek her şeyi her kapıyı açan bir nimettir. Namaz kılmak ve dua etmek bu anlamda çok önemli ve kıymetlidir. Dinimizde Müslümanlık ve İslamiyet çok önemlidir. Her kapıyı açan ve kapayan yaratıcı ve ilahi bir güç bulunmaktadır.

İslamiyet dinler arasında en güzeli ve en ilahi güç olanıdır. Bu anlamda da Allah tarafından her şey mümkün olmaktadır. Burada bir şeyleri sadece Allah yaratıcı gerçekleştirebilmektedir. Her konu ile alakalı olarak sen elinden geleni yap gerisini Allah’a bırak diye bir durum söz konusudur. Burada kişinin kalbinin iyi niyetli olması ve temiz kalp ile hareket etmeniz gerekmektedir. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada tüm dinler iyilik üzerine kuruludur.

Çevirgel Duası Bölümleri Ve İçeriği

Çevirgel duası 4 ayrı bölümden oluşmaktadır. Duha suresi, 4 esmaya nida edilerek okunan Türkçe niyaz, Rum suresi 21’inci ayet ve fatiha suresi şeklinde okunan bir duadır.

Duha Suresi

Vedduha.

Velleyli iza seca.

Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala.

Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula.

Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda

Ve vecedeke dallen feheda

Ve vecedeke ailen feağna

Femmel yetiyme fela takher

Ve emmessaile fela tenher

Ve emma binı’meti rabbike fehaddis

4 Esmaya Türkçe Niyaz

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Vedud

Yedi kat göğü ve yedi kat yeri yaratan sensiz. Sen sonsuz kudret sahibsin.Onun gönlünün yedi kadını da bana meylettir,beni onun gözüne güzel göster ya Rabbim.

Ya Mucip

Tevarat’ı Zebur’u İncil’i ve Furkan’ı insanlara yol göstersin diye sen gönderdin. Kuran-ı Azumuşşan ile bizi nurlandıran da sensin. Onun da gönlüne önce iman ile sonra bizim sevgimizle doldur ya Rabbim.

Ya Cami,

Sen Adem’in Nuh’un,Yusuf’un,Musa’nın ,Harun’un,İsa’nın şanı yüce Muhammed Mustafa’nın ve 124 bin peygamberin ilahısın. Sen dilediğin vakit dilediğin her şeyi bir araya getirme kudretine sahipsin. Bizim gönüllerimize de bir araya getir ya Rabbim.

Ya Latif,

Sen sonsuz kerem ve ihsan sahibisin. Onu benimle beni onunla nasiplendir. Sen gönülleri evirip çevirensin. Bizim gönüllerimizi de birbirine çevir ya Rabbim.

Rum Suresi 21.Ayet

Bismillahirrahmanirrahim

Ve min ayatihı en haleka leküm min enfüsiküm ezvacel li teskünu ileyha ve ceale beyneküm meveddetev ve rahmeh inne fı zalike le ayatil li kavmiy yetefekkerun.

Fatiha Suresi

Bismillahirrahmanirrahim.

El hamdü lillahi rabbil alemin.

Er rahmanir rahıym.

Maliki yevmid din.

İyyake na’büdü ve iyyake nesteıyn.

İhdinas sıratal müstekıym.

Sıratallezine en’amte aleyhim ğayril mağdubi aleyhim ve lad dallin. (amin)

Çevirgel Duasını Kimler Okur?

Çevirgel duasını ağırlıklı olarak kadınların okunduğu bilinmektedir. Burada kadınların yaratılışından da dolayı daha duygusal olma söz konusu olmaktadır. Bu anlamda da kadınlar kaybettikleri zaman mutsuz üzgün olabilmektedir. Kişinin geri dönmesi için daha çok çabalayarak farklı davranışlar içerinde de olabilmektedirler.

Bu anlamda kişi kaybetmiş olduğu sevgilisi ve eski eşi ile de alakalı olarak gelmesini istemektedirler. Yukarıda olan dua sadece bunun için okunan bir duadır. Kişiler kendilerini bir kişi ile beraber düşünmekte ve bazen de olan gerçeklerin önüne geçmeye çalışmaktadır. Kişi elinden geleni yaptıktan sonra hala olmuyorsa bir şeyler rayına girmiyorsa en büyük ilaha sığınmak onlara iyi gelecektir. Bu anlamda dua etmek sadece manevi olarak rahatlamanızı değil aynı zamanda da dileğinizin gerçekleşmesine de vesile olacaktır.

Çevirgel Duası
Çevirgel Duası

Denenmiş Çevirgel Duası

Denenmiş Çevirgel duası da oldukça işe yarayan dualar arasında saymak doğru olacaktır. Sizde bu duayı ettiğiniz zaman giden kişinin çevrilerek geri geleceğini göreceksiniz. Ama ilk önce bu duruma inanmanız gerekmektedir. İnanmak en önemli etmenlerden bir tanesidir. Ama bu konu ile alakalı şu durumu da kabul etmek önemlidir. İnanmak istemek dua etmek çok önemlidir. Ama hiç bir şey sizin istediğiniz yerde size gelmeyecektir. Sizin de mücadele etmeniz gerekmektedir. Ancak mücadele ettikten sonra gerisi Allahtan istemeye gelecektir. Allah burada size yardımcı olacaktır. Yani sadece istemek ve beklemek kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir.

Denenmiş Çevirgel duaları daha öncesinde bu duayı denemiş ve sonuç alan kişiler ile elde edilmektedir. Çevirgel duası eşi ya da sevgilisi giden kadınlar tarafından okunmakta ve istenmektedir. İnternette birçok Çevirgel duası bulmak mümkün olacaktır. Ama bu duaları okuyarak sonuç alan kişilerin yorumları oldukça değerli ve önemlidir. Çevirgel duasını okumak tekrardan bir şeyleri Allah’tan istemek oldukça kıymetlidir. Genellikle yukarıda paylaştığımız dua kişiler tarafından kabul görmüş ve kanıtlanmış olan dualardır. Dua ederken abdestli olmak namaz kılmak ve namazdan sonra bu duayı okumak daha etkili olacaktır demek kesinlikle doğru bir ifade olacaktır. Biz bu yazımızda özellikle denenmiş ve memnuniyet sağlanmış olan Çevirgel duasını paylaştık.

Denenmiş Çevirgel Duası Ne Zaman Okunmalıdır?

Denenmiş Çevirgel duası ne zaman okunmalıdır? İnternette oldukça araştırılan konular arasında gelmektedir. Bu genellikle kişinin bir sevgilisini sevdiğini veya değer verdiği birini kaybetmesi ile ortaya çıkmaktadır. Her insan sevmek ve sevilmek ister. Ama kimse birbirini kendi sevdiği gibi sevmez bazı kişiler çok fazla fedakâr olabilirken bazı kişilerde ise bu durum söz konusu olmamaktadır.

Bu yüzden de bir ayrılık gibi bir durum söz konusu olduğu zaman herkeste aynı etkiyi bırakmayacaktır. Genellikle çok seven ve yalnız kalan kişiler bu duayı etmektedir. Tüm kalpleri de o kişinin dönmesini istemektedir. Bu bazen gayet olması gereken ve bazen çiftler arasında belli sebeplerden kaynaklı olarak yaşanan problemlerin çözümü için kullanılmaktadır. Bazen de oldukça yıpratıcı bir ilişki söz konusu olmaktadır. Dikkatli olmakta fayda olacaktır. Birincisi Türkiye’de çok ciddi boyutta kadına artan bir şiddet söz konusudur. Bazı durumlarda erkekler kadınlara kıymet vermemekte ve zarar vermektedir. Eğer ki böyle bir ilişkiniz var ise bunu kurtarmak için çabalamak kesinlikle doğru olmayacaktır.

Çevirgel duası oldukça etki eden dualardan bir tanesidir. Kişinin bu sebepten kaynaklı olarak dikkatli olması gerekmektedir. Kişi karşısındaki insanın da onu sevdiğini bilerek hareket etmesi ve eğer karşısındaki kişi böyle biri değil ise vazgeçmesi gerekmektedir. Çevirgel duası ile giden sevdiğiniz kişinin dönmesini sağlayabilirsiniz. Kişiler genellikle birinin yokluğunu ve acısını akşam gece vakitlerinde hissetmektedir.

Yatmadan önce bu duayı okuyarak yatmak ya da derler ki dilek kapısı dua dediğimiz kapılar sabah namazından sonra açıktır. O saatlerde uyanarak kişinin bu duayı okuması oldukça etkili olabilecektir. Ama o kişinin sizin için hayırlı olduğuna inanıyorsanız çünkü insanoğlu ne kadardık daha nefesi olduğunu bilmemektedir. Bu nedenden dolayı da yaşadığı her günün kıymetini bilmeli ve kendisini kötü hissettirecek herkesten uzak durması gerekmektedir. Ama eğer ki seviyorsanız ve iyi biri olduğunu düşünüyorsanız kalbinizin sesini de dinlemeniz gerekmektedir. Giden kişinin dönmesi için Çevirgel duası işe yarayan bir duadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. sevigilimle aynı evde yaşıyorduk 2.senenin içine girdik normal düzgün giden bir ilişkimz var okuldan kız arkadaşlarımı kıskanıp evi terk ettiher eve geldiğimde onun yoklugunu hissetmek beni içten içe üzüyordu günler geçmiyor eve gitmek istemiyorum derslerde ortalamam düşmüştü ne yapmamalıyım diye gezinirken falcı babanın sayfası cıktı karşıma ben inanmam böyle şeylere normalde arkadaşlarım dan duymuştum ritüeller felan cok aldırş etmedim kımseyede söylemedim bir hoca buldugumu tutmaz diye hoca işlemi detaylı anlattı bana zmanınıda söyledi bu zamandan önce gerçekti sevgilim eve geri döndü nasıl geldğimi hala anlamıyorum diyor seninle olan ilşkimi bitirmiştim başka şehire gitmeye karar vermiştim kendimi burda buldum dedi bense mutlu oldum hocanın uygulaması sonuç verdi sevgilim tekrar geldi teşekkür ederim

  2. MERHABA NİŞANLIMIN BAŞKA BİR KADINLA İLİŞKİSİ OLDUGU OLDUGUNU ÖGRENDİM DİREK YÜZÜGÜ ATACAKTIM SAKİN KALIP DAHA DÜZGÜN DÜŞÜNMEYİ ŞEÇTİM ARKADAŞLARIMDAN FİKİR ALDIM NET BİR SEKİLDE KADINLA NASIL İLİŞKİSİ OLDUGUNU ÖGRENMEM GERKETİĞİ İŞ İÇİN OLABİLECEGİ VS VS BEN İÇİM İÇİMİ YİYE BEKLEDİM GÜZEL BİR KAVGADAN SONRA AYRILDI BENDEN ÖGRENDİM Kİ İŞ ARAKADAŞIYMIŞ 1 HAFTA EEGİTİM ALMAYA GELMİŞ BEN GÖRÜNCE YANLIŞ ANALAMIŞIM HOCAYI ARADIM GERİ GELSİN İSTİYORUM 2 AY SONRA DÜĞÜN VAR HERKES DĞÜNÜ BEKLİYOR HOCAMA BIRAKTIM TAMAMEN 1 HAFTA GECTİ EVE GİTTİĞİMDE AKŞAM ANNESİ BABASI KENDİSİ GELİŞ ÖZÜR DİLİYOR BENDEN AY HOCAM NASIL SEVİNDİM NASIL SEVİNDİM ÇIĞLIK ATMAMAK İÇİN KENDİMİ ÇOK ZOR TUTTUM BARIŞTIK ÇOK ŞÜKÜR :))

  3. karımla küçük tartşmlr bşlyıp sonunu almdığmz kvglrmz başldı her gn kavga edip birbrmzi kırmktn bşka brşey ypmyrduk en snunda dynmyıp evi terk edip gitmiş bnda kçük bir nt bırakmş sessz sdasz gtmş eve glp onu görmynce kybetmş hissytı geldi otrp agldım ev bom bştu onu kybtmk benm çk zoruma gitti aradım telfnlara çıkmdı annsnide aradm oglm bn blmıyorum bir yre gittm kmseyle görşmk istmyrm diyp kaptmıs nerlri aradm ulasmdım bir turlü yasn hoca gldi aklıma ondan dönmsi için dular istdim yaptı sglsn hfatlarca olmyışı bni gerçktn mhfetti hcam işlem yptıktn snra 4 hftayı buldu iybilirm eve gldiğimde kapıyı acamdı içerde anhtr vardı svndim birdn zile bstm eşim dönmştü çok mutlu oldm nasıl oldnu merk ettm güzlce anlasılablir bir sklde knuştk armzdki sornlrı ortdn kldırdk hocm tşkr edem allah rzı olsn sizden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir