0

Ceviz Büyüsü

Ceviz büyü eski dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan eski bir büyüdür. Arap alfabesinin kullanılması ile yapılan bu büyüde etki eden en önemli unsur içinde ebced hesabı ve Süryani gelenekleri bulunmaktadır.

 

Bu büyü bağlama ve kendine âşık etme büyüsüdür. Büyü yaptıran kişiye karşısında bulunan kişi âşık olur ve gözü ondan başkasını kesinlikle görmez. Oldukça etkili olan ceviz büyüsünde kişilerin maddiyatları, güzellikleri ve diğer özellikleri etkisiz hale gelir. Büyünün tesir etmesi ile karşıdaki kişi için tek gerçek aşk olur.

Ceviz Büyüsü Nasıl Yapılır?

İlk olarak bir adet ceviz seçilir ama seçilecek olan cevizin açık kabuk rengine sahip olması ve büyük olması gerekir.

Ceviz Büyüsü
Ceviz Büyüsü

Ceviz kabuğu tam olarak orta kısmında bulunan çizgiden ikiye ayrılır. Ceviz içi çıkartılır ve büyü yaptıracak olan kişiye yedirilir. Cevizin içinin yenmesi ile karşıda bulunan kişinin de arzu ve istekleri harekete geçecektir.

Ortadan tam olarak ikiye ayrılan ceviz kabuğunun üstüne Arap harfleri i yazılar yazılır ve ebcet hesabı işlemi yapılır. Ceviz büyüsünde etki edece ve uzman kişi tarafından yapılması gereken aşama da burasıdır. Ayrılan ceviz kabuğunun sağ tarafı erkek ve sol tarafı kadın için ayrılmaktadır. Bunlara bu iki kişinin baş harfleri de baz alınarak belli başlı yazılar yazılır. Erkek ve kadın için ayrılmış olan üstü yazılı kabuklar büyük bir havanın içine konularak iyice dövülür.

Dövülen kabukların toz şekline getirilmesi gerekir. Bu işlem erkek ve kadının birbiri ile harmanlanmasını ve bir beden olmasını sağlayacaktır. Tamamı ile dövülen ceviz kabukları havan içinde alınır ve temiz bir bezin içine koyularak bohça haline getirilir. Bohça içine koyulan toz yeni bir mezarın üzerine dökülür. Bazı medyumlar da bunu akan suyun içine dökerler. Akan suyun içine ya da mezara dökmek arasında çok fark bulunmaz. Suya dökülen büyü işleminde büyü daha geç tutabilmektedir. Ceviz büyüsü 11 gün içinde tutar.

Ceviz Büyüsü Nasıl Bozulur?

Kendiliğinden Bozulması

Ceviz büyüsünün tutması gerekli olan 11 günlük süre içinde erkekte kanamalı bir yara olursa ya da kadın adet görürse bu büyün kendiliğinden bozulmaktadır. Ayrıca bu süre zarfında doğadan kaynaklı olan bir afet meydana gelirse yine büyü bozulmaktadır.

Vefk Yolu

Arapça tılsımı olan sözleri vefk kâğıtlarına yazarak yakma işlemi yapmak ceviz büyüsü uygulamasının bozulmasına da olanak sağlayacaktır.

Kuran Suresi

Kuran’da yer alan sureleri ile büyü etkisiz hale getirilebilmektedir. Bu yol oldukça etkili olan ve çözüm sunan bir yoldur. Nas ve Felak suresi okunarak ceviz büyüsü ortadan kaldırılabilir.

Sunak Taşına Çıplak Yatma

Yaşı uygun olan sığır kesilir ve sunak taşına kanı sürülür. Büyü yapılan kişi bir gece boyunca burada yatırılır ve büyü ortadan kalkar. Bu uygulama günümüzde tercih edilmez.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir