Fallar

Cezve Falı – Nedir, Nasıl bakılır ve Yorumlanır

Cezve Falı – Nedir, Nasıl bakılır ve Yorumlanır

Cezve falı oldukça eskiye dayanan ve bir o kadar da klasik olan bir fal olmaktadır. Türkiye’yle birlikte tüm İslam ülkelerinde cezve falı oldukça bilinmektedir.

Cezve Falı Nedir?

Cezve Fali 300x300 - Cezve Falı - Nedir, Nasıl bakılır ve Yorumlanır
Cezve Falı

Cezve falı fincanda kalan kahve telveleri ile bakılan bir faldır. Cezve falı genelde fala bakan kişinin şekilleri benzetmesi ile veya manevi hisleri doğrultusunda bakılır. Manevi hisleri kuvvetli olan kişiler oldukça iyi cezve falı bakmaktadırlar.

Yapılan kahvenin kişilerin arzu ve isteklerine göre şekerli, orta veya sade olarak yapılmaktadır. Kahve cezvede köpürerek kaynatılır ve fincanlara köpüklü olarak doldurulur. Bakılacak olunan cezve falında yapılan kahvenin telvesi ne az ne de çok olmalıdır. Cezve falı bakılması için yapılan kahvenin telvesinin şekillerin net olarak çıkması için yeterli olması gerekmektedir.

Cezve Falı Nasıl Bakılır?

Cezve falı bakımı için içilen kahvenin kapatılmadan önce ne çok sulu ne de çok kuru olmaması gerekmektedir. Fincanın dibinde yeterli miktarda sulu kalan kahve niyet tutularak fincan tabağı fincanın ağzına kapatılır ve ters çevrilerek kapatılır.

Soğuyan fincan cezve falı bakacak kişi tarafından yavaşça açılır. Açılan fincana kulp kısmından bakılmaya başlanır. Kulp kısmı olacak veya olmuş olayların en yakın dönemde olduğunu veya olacağını işaret eder. Fincanın dibi ise iç ferahlığını veya sıkıntıyı ifade eder. Cezve falında çıkan şekiller renk açıklığı veya koyuluğuna göre olumlu veya olumsuz olarak yorumların. Cezve falı bakan kişinin manevi hisleri kuvvetli iğse şekillerle birlikte hisleri doğrultusunda bakar ve bu bakım çok daha etkilidir.

cezvefali 200x200 - Cezve Falı - Nedir, Nasıl bakılır ve Yorumlanır
Cezve Falı

Cezve falı bakan manevi hisleri güçlü olan kişiler baktıkları fincanı kul kısmından ekvator çizgisiyle ikiye bölerek dör eşit parça olarak yorumlarlar. Saat yönünde cezve falına bakmaya başlanır. Ekvator çizgisinin sağ tarafı pozitif olarak yorumlanır, ekvator çizgisinin sol tarafı negatif olarak yorumlanır, ekvator çizgisinin üst kısmı kısa bir zaman sürecinde gerçekleşecek olan olaylar için yorumlanır ve ekvator çizgisinin alt kısmı ise uzun zaman sonrası için yorumlanır.

Cezve falına bakan kişi baktığı kişiyle ilgili manevi hislerini kullanarak arada bir enerji oluşturur. Cezve falı bakılırken baktıran kişi falda söylenenlerle ilgili yaşadığı veya yaşayacağı olaylarla çağrışımlar kurarak anlam oluşturur. Cezve falında bakılırken ilk olarak şekillerden benzetmeler söylenir ve daha sonrasında yorumlar katılarak yorumlanır.

Okumalısın  Kristal Küre

Cezve falı bakan fakat herhangi bir manevi hisleri yok ise fala bakarken baktıran kişinin yorumlanan şekillere vereceği tepkiler doğrultusunda çıkan şekillerin yorumlarını gerçekleştirir. Cezve falı içilen her kahve sonrasında her yerde bakılan ve oldukça da yaygın olan bir fal türüdür. Eğlence olarak bakıldığı kadar ciddiye alınarak da cezve falı bakılmaktadır.

Bunların yanı sıra kahve falında cezve görmek de birçok kişi tarafından yorumlanabilmektedir. Daima mutluluğa işaret olan bu fal ile birlikte hayallerin gerçekleşeceği ve olumlu bir hayata bakış açısının gelişeceği belirtilir. Ayrıca bu cezvelerin şekillerine göre de bir takım yorumlar yapılabilir. Örneğin bakılan kişinin aşk hayatında olumlu gelişmelerin yaşanacağı ve ilişkinin ömrünün çok uzun olacağı söylenebilir.

Etiketler

Sizi Arayalım!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status
Kapalı