1. Anasayfa
  2. Cinlerden Korunma

Cinlerden Korunma Duası 2022


1

Cinlerden korunma duası konusunu anlatmaya geçmeden önce belli konulara açıklık getirmek gerekmektedir. Cin nedir, nerelerde yaşar, insanları nasıl etkiler gibi konuları anlatmadan neden böyle bir duaya gereksinim olduğunu anlatmaya çalışmak muallak kalacaktır.

  • Cin nedir?: Cin suresinde bahsedildiği kadarıyla bizim algılayabildiğimiz boyutların dışındaki farklı boyutlarda varlıklarını sürdüren bilinçli enerjilere cin denmektedir. Ve yaratıcı onlar ile bizim boyutumuzu büyülü bir perdeyle ayırdığından insanlar ve cinler özel koşullar oluşmadığı taktirde bir birleriyle temas edemezler.
  • Nerelerde yaşar?: yukarıda da söylendiği gibi, insanın algıladığı dört boyutun dışında farklı ama paralel boyutlarda varlıklarını sürdürmektedirler.
Cinlerden Korunma Duası
Cinlerden Korunma Duası

Cinler İnsanları Nasıl ve Neden Etkiler?

Büyü ve cinlerden korunma duası insanları cinler ve insanlar arasında bulunan boyut perdelerini kapalı tutmaktadır zaten, eğer  özel koşullar oluşturulmadıysa, cinler ya da insanlar bir birlerini kesinlikle etkileyemezler. Çünkü bu yaratıcı tarafından yasaklanmıştır. Ancak, gerek büyü, gerek musallat, gerekse de celb yöntemiyle cinlerin bizim yaşadığımız boyuta davet edilmesi mümkündür. Ya da belli alanlarda bulunan rast gele açılmış boyut kapıları üzerinden cinler ve insanların temas ettiği sıkça musallat adı altında izlenmiştir.

  • Büyü yoluyla etkileme: büyü adı verilen ve insanların beyin dalgalarını etkilemek suretiyle fizyolojik ve ruhsal durumlarını etkileyen belli başlı sistemlere büyü denir. Yapılan iyi ya da kötü her büyüde mutlaka cinler kullanılır. Çünkü cinlerin insanları etkileme yolu, insanın enerji bedenine nüfuz edip, insanın beyin dalgalarını karıştırmak suretiyle gerçekleşmektedir. Herhangi bir büyü etkisi altında olan insan, cinlerin doğrudan etkileyeceği bir hedeftir.
  • Musallat yoluyla etkileme: evlerdeki ıslak zeminler, banyo, tuvalet vs. ıssız ve harabe alanlar gibi yerlerde zaman zaman boyut perdelerinde açıklıklar oluşmaktadır. Bu tür yerlerde cinlerden korunma duası okumadan ya da destur istemeden apansız girildiğinde istem dışı onların alanına dahil olunduğu için musallat adı verilen temas türüyle karşılaşılabilir.
  • Celp türü temas: insanın merak duygusu insanı insan yapan en önemli unsurdur. Özellikle gizem ve okültizm söz konusu olduğunda insan bazen cahil cesaretini kullanıp gerekli tedbirleri almadan cin ya da farklı varlıkları çağırabilir. Gerekli tedbirler alınmadığı için açılan kapının kapatılması da mümkün olmadığından çağrılan varlık geri gönderilemez. Ve daha tehlikeli bir musallat türü temas durumu söz konusu olur.

Cinlerden Korunma Duasının Faydası Var mıdır?

Yukarıda bahsedildiği gibi, cinler insanların enerji bedenine nüfuz etmektedirler. Edeceğiniz dua Allah’ın isim ve ayetlerini içereceğinden enerji bedeninizi yeniler ve kalınlaştırır. Yenilenmiş, kalın ve pozitif bir enerji bedenine sahipseniz, cinlerin size musallat yoluyla teması söz konusu değildir. Özellikle banyoya girerken cinlerden korunma duası okumak insan sıkça banyo yaptığı için bilinmesi ve uygulanması gereken bir şeydir. Çünkü, banyo gibi ıslak zemin alanları az ya da çok kir içerdiğinden, ve insanın yalnız olacağından cinlerin bilerek ya da şans eseri açacağı boyut kapısı ile karşılaşmak olasıdır. Eğer kişi şeytan ve cinlerden korunma duası çeşitlerinden herhangi birini okuyarak banyoya girerse o alanda herhangi bir varlık varsa bile o insanla teması mümkün olmayacaktır.

Cinlerden Korunma Duası Çeşitleri

Her inanç sisteminin (tarikatlar, mezhepler vs.) uyguladığı sistemler birbirinden farklıdır. O nedenle bu tür bir duaya gereksinim duyan insan öncelikle inanç sisteminin büyüklerinden birine danışmalıdır. Bunun yanı sıra, Peygamberimizin cinlerden korunma duası hakkında araştırma yapılacak olursa belli kaynaklara ulaşmak mümkündür. Cinlerden korunma duası çeşitleri:

  • Besmele-i şerif: herkesçe bilinen en basit ve kolayca okunacak bir duadır. “kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım” anlamına gelmektedir.
  • Muhafazatein sureleri (felak ve nas sureleri) bilindiği gibi, Peygambere yapılan ve bir kuyuya atılan büyülerden peygamberi korumak için indirilen ayetlerden oluşmaktadır. Bu nedenle oldukça etkili surelerdir.
  • Bakara suresi 255. Ayet: (ayetel kürsi) bu da oldukça etkili bir kalkan oluşturan bir suredir. Söz konusu ayet ile ilgili cinlerden koruduğuna ve onları uzak tuttuğunu anlatan pek çok hadis bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen ayetler olası musallat durumlarına karşı insanları korumaktadır. Ancak, söz konusu güçlü ve gelişmiş büyüler olduğunda bu ayetler geçici rahatlama sağlar, ancak, büyüyü çözmez ya da kaldırmaz. Bu tür büyüleri çözebilmek için, Havas ilminde uzman güvenilir medyum ile çalışmak çözüm için daha doğru bir yoldur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. BEN İSİMLERİNİ DAHİ ANMAK İSTEMİYORUM KORKUYORUM Kİ BU KORKUMU HOCAMLA YENDİM YAZLIKTA KALIYORUM SÜREKLİ GÖLGELER VARDI KORKU HİSSEDİNCE DAHA DA BENİMLE UĞRAŞIYORLARDI BİR GRCE PENCERELERDEN SESLER GELMEYE BAŞLADI DELİRDİĞİMİ DÜŞÜNDÜM ANNEME BAGRIYORUM KİMDE YOK KIZIM DİYOR BU DURUM BÖYLE GİDERSE AKIL SAGLIGIMI KAYBETMEKTEN KORKMAYA BAŞLADIM ARKADAŞIMDAN HOCAMIN NUMARSI ALDIM DİREK İRTİBATA GEÇTİM HOCAM ÜZERİMDE OLUMSUZ ENERJİLERİN HEPSİNİ ALDI O KADAR RAHATLADIM Kİ YENİDEN DOGMUŞ GİBİYİM GECE KORKULARIM YOK GÜNDÜZ KİM NE NEDEGİL ENDİŞESİ YOK BU DURUMA GELMEDEN GÖRÜŞSEYDİM HOCAMLA BU KADR İLERLEMEZDİ FAKAT GEÇ OLSUN GÜÇ OLMASIN DEMEKLE AVUTUYORUM KENDİMİ SİZİN GİBİ HOCALARIN ALLAH SAYISINI ARTTIRSIN .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir