1. Ana Sayfa
  2. Dualar

Cinlerden Korunma

Cinlerden Korunma
Cinlerden Korunma
+ - 0

Cinlerden Korunma Duası

Cinlerden Nasıl Korunulur sorusunu cevaplamak son derecede önemlidir. Başkası tarafından size musallat edildiyse bile gerekeni yapabilir uzaklaştırabilirsiniz.

Cinlerin bize uzak olmasını istiyorsak öncelikli olarak psikolojik açıdan kendimizi iyi hissetmemiz ve vesvele altında kalmamamız gerekmektedir.

Cinlerden Korunma
Cinlerden Korunma

 

Birçok yerde belirtilmesinden kaynaklı olarak evet cinler insanlara zarar ve hastalık verebilmektedir ancak bunu sürekli olarak düşünmek ve beynimizde yer etmek de bizim kendimize zarar vermemiz anlamına gelmektedir. Bu noktada öncelikle iyi bir psikolojiye sahip olmak ve cinler hakkında fazla araştırma yapmamak ve kendimize musallat etmememiz gerekmektedir.

Cinlerden korunmak adına gerek peygamberimizin gerekse de büyük zatların bizlere önerdiği birçok dua bulunmaktadır. Bu dularaı okuduğumuzda cinlerin bize musallat olma şansı olmadığı gibi bize yaklaşma cesaretini bile göstermeleri pek mümkün olmayacaktır.

Cinlerden korunma duası okumadan önce mutlaka abdestli olmamız ve hatta genel olarak tüm gün abdestli gezmemiz gerekmektedir. Bu sayede cinlerden korunma daha mümkün olacaktır. Gün içerisinde bildiğimiz duaları okuyarak cinleri kendimizden uzak tutabileceğimiz gibi artık bize ya da bir yakınımıza musallat olduğundan tam emin olduysak işi daha da büyütmek ve özel duları okumak gerekecektir.

Cinlerden korunmak için okunacak duaların başında Fatiha gelmektedir. Euzu besmele ile okunacak bir Fatiha faydalı olmakla birlikte; Nas, felak, Ayet El Kursi, Bakara suresinin son 5 ayeti, Mümin suresinin başından masiir’e kadar olan yeri de okunmalıdır. Abdestli bir şekilde zihninizi boşaltıp Allah’a sığınarak bu duaları okuduğunuz takdirde cinlerin size yaklaşması oldukça zor olacaktır. Unutulmaması gereken, cinlerin Allah katında insanlar ile eşit olduğu ve doğru yaklaşım sergilendiğinde her ne kadar gayrimüslüm cinler de olsa Allah’tan korkacakları için size zarar vermeyeceklerdir.

Cinlerden korunma duası yukarıdakiler ile sınırlı olmamak ile beraber İmam-ı Rabbani (ra) Hazretleri gün içerisinde abdestli olarak sürekli ” La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym ” demenin cinlere karşı çok büyük bir silah olduğundan bahsetmektedir. Siz de bu yönden oldukça kendinizi rahatsız hissediyor ve gün içerisinde daha huzurlu olmak istiyorsanız ard arda bunu tekrar edebilirsiniz.

Okumalısın
Şirinlik duası nasıl okunur, detaylı anlatım

Yine Peygamber Efendimiz (sav) de cinlere karşı sürekli olarak okunması gereken bir duayı bizlere söylemiştir. Özellikle tavsiye edilen bu duayı gün içerisinde okuyabilirsiniz.

Yine Peygamber Efendimimz (sav) aşağıdaki duayı cinlerden yana bir rahatsızlık hissetmemiz durumunda 100 defa okumamızı tavsiye etmiştir.

Cinlerden Korunma Teknikleri

Cinlerden korunma duası dışında korunma yollarına baktığımız zaman en önemlisi cinlerin bize musallat olmasının önünü kapamaktır.

Böyle birşeye ihtimal vermemek adına daha dikkatli bir şekilde yaşadığımız takdirde zaten cinler bize musallat olmayacak ve dua arayışına girmemize de gerek kalmayacaktır. Muska taşımak bu yöntemler arasında en fazla bilinen ve en fazla işe yarayan tekniktir.

Bunun dışında cinlerin çok fazla olduğu mezarlık kenarları, ıssız yerler, tuvaletler ve kapı eşiklerine daha fazla dikkat etmemiz gerekmektedir. En başta da belirtildiği üzere sürekli abdestli gezmek, bir mekana girerken besmele çekmek ve bunun yanı sıra yine cinlerin çok bulunduğu yerlere girerken ”Destur” demek de cinlerin bizimle uğraşmasını engelleyecek önemli yöntemler arasında sayılmaktadır.

Siz de bunlara dikkat ederek cinlerin musallat olma ihtimalini en aza indirebilir daha huzurlu bir şekilde yaşayabilirsiniz. 

Yorum Yap