1. Anasayfa
  2. Soru-cevap

Cinlerin musallat olmasının nedeni


0

Cinlerin musallat olmasının nedeni.

Cinlerin musallat olmasının nedeni
Cinlerin musallat olmasının nedeni

Cin musalladı, oldukça kötü etkiler yapan bir durumdur. Cinlerin musallat olmasının nedeni. Bu yazıda sebepler hakkında bilgi verilmektedir.

Cin, insanlar ile benzer özelliklere sahip olsa da farklı bir boyutta yaşayan, bilinçli bir canlıdır. Bazı din âlimleri Şeytan’ın da bir cin olduğu görüşündedir. Cinler, Kuran’da da geçtiği üzere ateşten yaratılmışlardır. Yeryüzündeki bazı bölgeler, cisimler insan ile cinler âlemi arasındaki geçişi sağlayabilmektedir. Cinler maddi bir bedene sahip olmadıkları için birçok bakımdan insanlara göre daha yetenekli canlılardır. İnsanlar üzerinde büyük bir tesire sahip olduklarını da söylemek gerekir.

 

İmam Şibli’nin “Cinlerin Esrarı” adlı kitabında Cinler âlemi ile ilgili detaylı bilgi vermektedir. Cinlerin de tıpkı insanlar gibi sosyal hayatları, meslekleri, çocukluk, gençlik, yaşlılık dönemleri vardır. Ayrıca Cin Suresi’nde cinlerden bir grubun Hz.Muhammet (S.A.V)’i dinleyerek İslam ile müjdelendikleri belirtilmektedir. Ancak cinlerin batıl dinlere inananları ve inançsızları da vardır. İnsanlara zarar verenler genellikle bunlardır.

Cin Musallatı ve Zararları

Art niyetli, inançsız veya batıla inanan cinler, insanlara musallat olmayı severler. Bazı durumlarda cinler büyücü gibi kişilerin yönlendirmesiyle de musallat olabilir. Cin musallatının fiziksel ve psikolojik zararları vardır. Cinler kendilerini musallat oldukları kişiye korkunç biçimlerde gösterirler ve kâbus görmesine sebep olurlar. Ayrıca el, yüz, bacak gibi yerlerde yaraların ve morlukların oluşmasına da sebep olabilirler. Cin musallatı anlaşıldığı anda önlem alınması ve kurtulunması gereken bir durumdur. Aksi takdirde kişinin delirmesine ya da ölmesine sebep olabilir.

Musallat, cin çarpması ile asla karışıtırılmamalıdır. İkisi farklı kavramlardır. Cin çarpması, cinlerin ani öfke sonucu zarar vermesiyle olur. Bu eylem sonucunda çarpılan kişinin vücudundaki çeşitli yerler deforme olur. Ancak musallat uzun süren, hatta yıllarca sürebilen bir eylemdir. Cinler bu sürede musallat oldukları kişiyle uğraşırlar, alay ederler ve onu delirttikten sonra da durmayabilirler. Bu musallattan korunmak için cinler neden musallat olur konusunu öğrenmek gerekir.

Cinlerin musallat olmasının nedeni.

Cinleri insanlara musallat eden farklı sebepler vardır. Belirtildiği gibi, her cinin farklı bir inanç dünyası vardır. Dolayısıyla insanlara musallat olmak için farklı sebepleri ve motivasyonları olabilir. Bir musallatı önlemek için öncelikle cinin hangi sebepten ötürü musallat olduğunu bilmek gerekir.

  • Cinlerin bir kısmı şeytanın hizmetindedir. Bu yüzden ibadetlerini yerine getiren, Allah’a inanan kişilerle uğraşırlar. Bunların temel amacı kişide ibadetlerin işe yaramadığı fikrinin gelişmesini sağlamak ve onu Allah yolundan uzaklaştırmaktır. Bu cinler genellikle ekip hâlinde çalışırlar.
  • Cinler insanlara aşık olabilmektedir. Aşık oldukları insanlara musallat olmakta, onları fiziksel ve cinsel açıdan rahatsız etmektedirler.
  • Gece saatlerinde dışarı sıcak su dökmek cinleri kötü etkiler. Bunu eziyet olarak algılarlar. Bu tür faaliyetlerden her zaman kaçınılmalıdır. Cinler, akrabalık bağları kuvvetli olan canlılardır. Bu şekilde zarar gören bir cin akrabalarına başvurabilir ve kişiye uzun süre musallat olmalarını sağlayabilir.
  • Kedilere ve köpeklere zarar vermek, onlara taş atmak cinleri öfkelendiren eylemlerdir. Bazı cinlerin kedi köpek kılığında görünebildiği de unutulmamalıdır.
  • Hristiyanlık, Musevilik gibi dinlere inanan cinler de bulunmaktadır. Bunlar Müslümanlara karşı öfke duyar ve musallat olur.
  • Cinler terk edilmiş, harabe evleri mesken tutarlar. Buralarda bulunan insanlardan rahatsız olabilirler. Bu faaliyet genellikle çarpma ile sonuçlansa da bazı durumlarda musallat olmaya karar verdikleri de görülmektedir. Böyle yerlere girmek zorunluysa mutlaka abdest alınmalı ve besmele çekilmelidir.
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir