1. Anasayfa
  2. Fallar

Çizgi Falı


1

Çizgi Falı Nedir?

Çizgi falı, düşüncelere odaklanarak bakılan bir fal çeşididir. Bu yazıda nasıl bakılacağına ve baktırırken neler yapılması gerektiğine dair bilgi bulunmaktadır.

Çizgi Falı
Çizgi Falı

Geleceği öğrenmenin birçok yolu vardır. İyi bir şekilde odaklanarak madde ötesi dünya ile senkronize olmak ve geleceği öğrenmek mümkündür. Bunun için kullanılacak araçlar değişebilir. Bu fal , kağıt ve kalem kullanılarak bakılan bir fal olsa da genellikle düşüncelere odaklı olarak uygulanan bir yöntemdir. Kişinin iç dünyasını anlamak ve geleceğini görmek bu fal ile mümkün olabilmektedir.

Çizgi falı, yüzlerce yıllık geçmişi olan bir fal çeşididir. Bu yöntem “sihirli tablolar” olarak da adlandırılır. Burada amaç kişinin geleceğini basit çizgiler ile çizilen bir tablo üzerinden görebilmektir. Kökeni antik Mısır uygarlığına kadar dayanan Bu falın kökeni “Toht Yazıtları”ndan gelmektedir. Bu falın binlerce yıldır uygulanan güvenilir bir yöntem olduğunu söylemek gerekir.

Bu Falın diğer yöntemlerden ayıran temel özellik ise spesifik sorulara doğrudan cevap vermesidir. Tek Kart Tarot, kahve falı gibi fallarda çıkan sonuçlar daha geniş kapsamlı ve yoruma açık olabilir. Ancak bu fal, baktıran kişinin hayatında yaşanacak olan spesifik gelişmeleri gösterir. Basit bir fal olsa da baktırırken manevi yönü kuvvetli uzman bir kişiye başvurmak gerekir.

Çizgi Falı Nasıl Bakılır?

Çizgi falı bakarken çizilmesi gereken belli şekiller vardır. Bu çizgiler üzerindeki noktaların da anlamları bulunur. Falın temel amacı, kişinin bu noktalara karşılık gelen cevapları bulabilmesidir. Fal baktıran kişi gözünü kapatır ve parmağını şemanın üzerindeki noktalardan birine koyması istenir. Bu noktanın karşılığı kişinin geleceğine dair cevap olarak yorumlanır.

Fal bakmadan önce falı amacını ve noktaların hangi sorulara cevap vereceğini belirlemek gerekir. Noktalara karşılık gelen kehanetler, fal baktırmak isteyen kişinin amaçlarına göre dizayn edilir. Örneğin kişi aşk hayatının geleceği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsa, şemanın üzerindeki noktalara aşk hayatıyla ilgili kehanetler yerleştirilir.

Çizgi falında Toht yazıtları ve Kader Çemberi olmak üzere iki ana yöntem vardır. İkisinde de kehanetler 1’den 12’ye doğru sıralanır. Ancak Toht Yazıtları’nda doğrudan olacaklar ile ilgili cevaplar verilirken, Kader Çemberi’nde kişinin ileriki zamanlarda yaşayacağı değişimle ve bu değişimlerin olumsuz etkilerinden kurtulmak için ne yapması gerektiğiyle ilgili cevaplar verilir.

Kutsal Kartal, diğer iki yöntem kadar yaygın olmasa da çizgi falı bakılırken kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde kağıda bir kartal figürü çizilir ve üzerine sayılar yerleştirilir. Diğerlerinde olduğu gibi her sayının kehanet olarak bir karşılığı bulunmaktadır. Kişinin yaşayacağı olayları ve hayatında gerçekleşecek radikal değişimleri gösteren etkili bir fal yöntemidir.

Çizgi Falının Etkileri Nelerdir ?

Çizgi falı, kişinin geleceğinde neler yaşayacağını gösteren fallardan biridir. Kaderinizi öğrenmenizde ve gelecek için bir plan oluşturmanızda yardımcı olur. Bu falı bakmak için kuvvetli bir enerji gerekmez o yüzden bakmanın ya da baktırmanın kötü bir etkisi bulunmamaktadır. Ancak yeterli manevi güce sahip omayan birine fal baktırırsanız yanlış sonuçlar elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Cok iyi bi fal sitesi.
    Ben cook begendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir