1. Anasayfa
 2. Parapsikoloji

Doğaüstü Güçler


2

Doğaüstü Güçler

Birçok insan doğaüstü güçler konusunda tereddütlü bir yaklaşıma sahiptir. Ancak bu güçlerin hayatımızda var olduğu ispatlanmıştır.

Doğaüstü Güçler
Doğaüstü Güçler

Evren, hiçbir zaman tek bir boyuta sahip değildir. İnsanlar tarih boyunca yaşadıkları dünya hakkında bildiklerinin yanlış olduğunu deneyimlemişler ve daha önce edindikleri bilgileri bertaraf etmek zorunda kalmışlardır.

Şüphesiz ki bu insan bilgisinin ve medeniyetinin ilerlemesinin bir sonucudur. Dğaüstü güçler konusuna da böyle bakmak gerekir. Her ne kadar bugün pozitif bilim bu güçlerin varlığını kanıtlayamıyor olsa da bu güçler insan yaşamında ve evrende mevcuttur.

Yaşadığımız evrenin her zaman bilinmeyen bir tarafı vardır. Dünyevi ilimlere ne kadar hakim olursak olalım, bunlar ile açıklayamayacağımız birçok olay gerçekleşmektedir. Evreni tek boyutlu olarak algılamak gerçek dışı bir yaklaşımdır. Doğanın başlangıcı hakkında kesin bir veriye sahip olmamamız bile doğanın üzerinde bir olgu olduğunun ispati olmak için yeterli olabilir.

Ancak doğaüstü güçlerin varlığını ispat etmek için böyle varsayımlarda bulunmak gerekmez. Nitekim her gün binlerce insan doğaüstü güçler ile ilgili deneyimlere sahip olmaktadır. İnsan, gerek kendiDoğaüstü Güçlergerekse herhangi bir fiziksel bedene sahip olmayıp evrende mevcut olan varlıkların etkisi altındadır. Burada önemli olan bu güçleri açığa çıkarmak ve faydalı olabilecek bir biçimde kullanabilmektir.

Doğaüstü Güçlerin Sınıflandırılması

Maddi anlamda veri edinme olanağına sahip olduğumuz doğanın sınırlarını bile bugün bilmiyoruz. Her gün yeni bir hayvan ya da bitki türü keşfederken, bir böcek türünün kaç farklı alt sınıfı olduğu hakkında bile net bir cevap vermeyecekse Doğaüstü Güçler Ancak bilinenleri ve insan hayatına etkisi gözlemlenen güçleri bir şekilde sınıflandırmak mümkündür.

Geleceği görmek, birçok insanın sahip olduğu bir yetenektir. Kimileri bu yeteneğe kendiliğinden sahipken, kimileri onu geliştirerek kazanır.

Fallar baktıran insanların önemli bir kısmı falcıların hayatlarıyla ve gelecekleriyle ilgili doğru tahminlerde bulunduğunu görmektedir. Geleceği görmek, insan ve evren arasındaki ilişkiyi farkında olarak ya da olmadan çözmek ile mümkün olabilir.

 • Tarihte birçok insanın geleceği görme yeteneğine sahip olduğu bilinmektedir. Ünlü Fransız kahin Nostradamus buna örnek gösterebilir. Yaşadığı çağdan yüzlerce yıl sonraki olayları gördüğü kaydedilmiştir. Ayrıca Sovyetler Birliği’nin yıkılışı gibi birçok bilgiye önceden sahip olan Bulgar kahin BAba Vanga da geleceği görme yeteneğine sahip ünlü isimler arasındadır.
 • Zihin okuma genellikle doğuştan değil sonradan çalışarak edinilen bir yeten
  Doğaüstü Güçler
  Doğaüstü Güçler

  ektir. Esasında bu yeteneğin doğaüstü olup olmadığı tartışmalıdır. Nitekim beyin dalgalarının aktivitesi maddi bilimin konusudur. Ancak standart maddi ölçülere uymadığı için doğaüstü olarak adlandırılabilir. İnsan beyni bir radyo gibidir, radyo açıldığı zaman etrafta dolaşan dalgaları almak mümkün olacaktır. Zihin okuma tam olarak böyle bir faaliyettir.

 • Zihin gücüyle madde üzerinde hakimiyet kurmak da bilinen bir yetenektir. Özellikle Hinduizm, Budizm, Taoizm gibi doğu öğretilerinde böyle bir uygulama bulunmaktadır. Yeterli beyin gücüne sahip olunduğunda doğanın gerçekliğini değiştirmek mümkündür. Beyin gücüyle kaşık bükülebilir, maddelerin yerleri değiştirilebilir hatta insan bedeni havaya kaldırılabilir. Tüm bunları yapabilmek için belli bir ehlileşmeye sahip olmak gerekir.

Doğaüstü Güçlerin Dayanakları

Evrendeki her şeyin maddi gerçeklik sınırları içinde olmadığını belirtmek gerekir. Ancak doğaüstü güçlerin varlığı ve ispatı yalnızca bir varsayımdan ibaret değildir. Bu güçleri deneyimleyen birçok insan bulunmaktadır.

Yukarıdaki kehanet uzmanları örnekleri bunu açıklamak için yeterlidir. Her insanda bulunan bu doğaüstü güçlerin bazıları biz farkında olmadan kendi kendine harekete geçse de birçoğunu ortaya çıkarabilmek için ciddi anlamda ehlileşmek gerekecektir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Merhaba uzun zamandır farkında olduğum ama umursamadugim 55 555 yada 055 rakamıyla gün içerisinde ve aklınıza gelebilecek her şeyde günde 15 20 kez görüyorum bu sizce nedir tesadüf mü yoksa akil oyunumu yardımcı olursanız minnettar kalirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir