0

Düşünce Okuma

Düşünce Okuma
Düşünce Okuma

Birinin yalan söylediğini anlamak, ya da o anda aklından geçenleri bilmek. Ya da birinin sizin hakkınızda ne düşündüğünü o size söylemeden öğrenmek gerçekten de inanılmaz bir şey olabilir. Bunların hepsi imkansız gibi görünebilir ama tamamen gerçek. Düşünce okuma ile karşınızdakinin aklından geçen her şeyi onun ruhu bile duymadan öğrenebilirsiniz.

Düşünce okuma nedir

Herkes tarafından imkansız gibi görünen, ama bir o kadar da merak edilen paranormal olaylardan biri de düşünce okuma, yani diğer adı ile telepatidir. Tamamen yetenek meselesi olan düşünce okuma ile karşınızda bulunan kişinin zihnini anında öğrenmeniz mümkündür. Üstelik bunu yaparken, karşınızdaki kişi size hiçbir bilgi vermez, hatta sizin onun düşüncelerini okuduğunuzdan haberi bile olmaz.

 

Son dönemlerde en çok ilgi duyulan konulardan biri olan düşünce okuma, genellikle medyumlar gibi bu işte uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Ama bu konuda herhangi bir eğitimi olmasa da sadece yeteneği ile de düşünce okuyabilenler vardır. Düşünceyi okumanın bilimsel açıklaması ise iki beyin arasında yapılan bilgi alışverişi anlamına gelmektedir. İnsan beyni o kadar bilinmezlerle doludur ki, günümüzün son teknoloji bilgisayarları bile insan beyni yanında hiç kalır.

Eğer beyninizi yeterince kullanmayı başarırsanız, artık sevgilim şu anda ne yapıyor diye düşünmek zorunda kalmazsınız.

İşin şakası bir yana bu işin çok sayıda uzmanı vardır ve düşünce okumak için çok odaklanmak, rahat bir ortamda bulunmak gerekir.

Kullanılan Teknikler ve Yöntemler

En yaygın olarak kullanılan teknik, NLP tekniğidir. Başka bir anlatımla buna göz erişim ipuçları tekniği adı da verilmektedir. Mesela birine eski anılarına dair bir soru sorduğunuzda, bu anıları hatırlayabilmek adına bir yere gözlerini odaklamak zorunda kalır. Bu yöntemde kişinin düşüncelerini gözleri ele verir. Ona belirlenen üç soruyu sorarsınız ve o soruları cevaplamaya çalışırken, siz de onun aklından geçenleri çözersiniz. Elbette bunu eğitimsiz kişilerin yapması mümkün değildir.

Aslında düşünceleri okumak için çok bilinen teknikler yoktur. Bu işin tamamen yetenek işi olduğunu başta da belirtmiştir. Ama düşünce okumak için kişinin 5 duyusunun kendi dışında da algılara açık olması gerekir. Aynı zamanda düşünce okumak isteyen kişinin odaklanma sorunu olmaması da gerekir. Çünkü o anda karşınızdakine odaklanmalı ve tamamen onun aklından geçenlere yoğunlaşmalısınız. Aynı zamanda düşünce okuma için aynı anda iki işi de yapabilmek gerekir. Çünkü herkes düşüncesinin okunmasını istemez. Karşınızdakine hissettirmeden bunu yapabilmek çok başka bir yetenektir.

Nasıl Yapılır

En basit yöntemleri ile düşünce okumanın nasıl yapıldığından da biraz bahsedelim. Elbette bu uzmanlık işidir ama deneyerek başaranlar da yok değildir. Öncelikle sakin ve sessiz bir ortamda olmanız gerekir. Sonrasında ise düşüncesini okumak istediğiniz kişiye tamamen odaklanmanız şarttır. Eğer kişi yanınızda değilse, zihninizde onu canlandırmanız gerekir. Bunu bir radyonun frekans ayarı gibi düşünebilirsiniz. Zihninizde canlandırırken düşüncesini okumak istediğiniz kişi ile aynı frekansa geliyorsunuz.

Bu sırada kendinizi germemeniz gerekir, yapamıyorum diye de düşünmeyin ve sadece o ana odaklanın. Bekleyin ve sabredin. Mutlaka karşınızdaki kişinin düşünceleri ile ilgili bir parıltı sizin de beyninizde canlanacaktır. Elbette bu kendi düşünceleriniz gibi akıcı bir şekilde olmayacak, küçük parıltılar halinde iletişim kuracaksınız. Burada en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de karşınızdaki kişinin düşünceleri ile kendi düşüncelerinizi ayırt etmenizdir. Aksi halde iki düşünce birbirine karışabilir ve ortaya beklenmedik sorunlar çıkabilir.

Deneyin, deneyin… Mutlaka başarıya ulaşacaksınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir