0

Ebced Hesabı

Ebced Hesabı
Ebced Hesabı

Ebced Hesabı, harf ve rakamlarla yapılan bir hesaptır. Bu hesap ile kendinizle ilgili birçok şeyi keşfedebilir ve manevi yönünüzü güçlendirebilirsiniz.

Gündelik hayatta sıklıkla karşılaştığımız harflerin ve sayıların çeşitli hikmetleri vardır. Yüce Allah (C.C) tabiatın her unsuruna belli hikmetler vermiştir. Nasıl yıldızlara baktığımızda geçmişimizi ve geleceğimizi görebiliyorsak, harfler ve rakamlarla da bunu yapmak mümkündür. Binlerce yıllık bir geleneğe dayanan ebced hesabı nasıl yapılır öğrenerek yaşamınıza dair hikmetleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Her insanın adında bir şifre gizlidir. Bu şifre insanın yaşamına, geçmişine, geleceğine, manevi yönüne dair bilgiler içerir. Ebced hesabının temel amacı öncelikle bunu deşifre etmek daha sonra insanın hayatındaki önemli olayları bu şekilde görmesini sağlamaktır. Ebced her ne kadar ciddi bir uzmanlık alanı olsa da kendi başınıza çalışarak bu hesabı yapmanız ve hayatın sırlarını öğrenmeniz mümkün olabilir.

Ebced Hesabı Temel Prensipleri

Bu hesaba göre her harfin ayrı bir değeri bulunmaktadır. Bunlar sayı değerleri olarak karşılık görürler. Ebced, temelde numeroloji olarak bildiğimiz pratiğe dayanır. İsimlerin sayı olarak karşılıkları bulunur ve bunlar çeşitli işlemlerden geçirilir. Bulunan sayı, alınmak istenen bilgiye dair veri içermektedir.

Ebced hesabı dini alanda tartışmalı bir konudur. Birçok din bilgini ebced hesabının yanlış olduğunu hatta haram olduğunu iddia etmektedir. Ancak bu iddianın doğru olmadığını belirtmek gerekir. Nitekim belirtildiği gibi, yüce Allah tabiattaki her şeye bir hikmet yüklemiştir. Harflerin ve sayıların gizemini bulmak ise günah olmak şöyle dursun, Allah’ın hikmetlerinin farkına varmaktır.

Ebced hesabı Arap Alfabesi ağırlıklı bir hesaptır. Her harfin bir numara karşılığı vardır. Diğer alfabelerle de yapılabilmesine rağmen, genellikle Arap alfabesi tercih edilir. Fenikelilerin ve İbranilerin de bu hesabı yaptıkları bilinmektedir. Bununla birlikte Roma, Mısır, Hint gibi kadim medeniyetlerle de ,benzeri uygulamalar bulunmaktadır. Nitekim medeniyetler her zaman sayıların gizeminin farkında olmuştur.

Nasıl Yapılır?

Ebced değerleri
Ebced değerleri

Belirtildiği gibi, her harfin sayı olarak bir değeri vardır. Bu hesaplamayı yapmak için ise öncelikle isminizi Arapça’ya transkribe etmeniz gerekir. Latin alfabesiyle de ebced hesabı yapılabilmesine karşın, Arap alfabesiyle yapılan hesaplama daha garanti olacaktır. Hesaplamayı yaptıktan sonra isminizin ebced değerini bulmalı ve buna karşılık gelen kehaneti okumalısınız.

Bediüzzaman Said-i Nursi’nin eserlerinde ebced hesaplamalarıyla ilgili detaylı bilgiler bulunmaktadır. Özellikle Sikke-i Tasdik- Gayp eserinde isimlerin değerlerini göz önüne alarak gelecekle ilgili birçok çıkarımlarda bulunmuştur. Ebced hesabı yapmak için astrolojiyi de bilmek gerekir. Gezegenlerin ve yıldızların konumu ebced harflerinin yorumlanmasında büyük bir etkiye sahiptir ve oldukça önemlidir.

Örnek vermek için “Ahmet” isminin ebced hesabını yapabiliriz. Ahmet, Arap alfabesi ile “احمد” olarak yazılır. Ebced değeri ise 53’tür. 53 rakamının öncelikle astrolojide neyi ifade ettiğine bakılmalı, daha sonra Remil hesabı ile kontrol edilmelidir. Tüm bunlar yapıldıktan sonra Ahmet ismine sahip olan kişinin nasıl bir kadere sahip olduğu ve başına nelerin geleceği anlaşılacaktır.

Nelere Dikkat Edilmelidir

Ebced hesabı bir büyü metodu değildir. Dolayısıyla herhangi bir şekilde ters tepmesi ya da istenmeyen bir etki yapması olanaklı değildir. Ancak bu hesabı doğru yapmayıp yanlış sonuçlar elde ettiğinizde kötü işler olabilir. Dolayısıyla ebced hesabı ile elde ettiğiniz sonuçların doğruluğundan %100 emin olmamalı ve hayatınızı buna göre yönlendirmemelisiniz.

Bununla birlikte ebced hesabının tutması için Allah’ın emir ve yasaklarına uyuyor olmanız gerekir. Allah bu tür hikmetleri ona inanan kullarına verir. Ebced yapmadan önce iki rekat hacet namazı kılmanız ve çeşitli dualar okumanız sonucun verimliliğini arttıracaktır. Bu hesabı sürekli olarak yaptığınızda bir süre sonra bu işte ustalaştığınızı göreceksiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir