1. Anasayfa
  2. Astroloji

En Güçlü Fallar, Fal Çeşitleri 2022


0

Fal; birtakım araçlar, aletler ve yöntemler kullanılarak içerisinde bulunulan zaman ya da gelecek ile ilgili yorum yapma işidir. Fal, falcı adı verilen uzman kişiler tarafından bakılır. Günümüzde pek çok kişi bu falcılara danışarak gelecekleri ile alakalı bilgi sahibi olmak ister. Falın ne gibi etkileri olduğu ve hangi falların güçlü olduğu ise pek çok kişi tarafından merak edilir.

En güçlü fallar arasında en çok tercih edileni kahve falıdır. İçilen bir kahvenin telvesinden yola çıkarak birçok konuda yorum yapmak mümkündür. Tüm çeşitleri, kendilerine has bir yönteme ve özelliğe sahiptir. Ayrıca bir falcının tüm fal çeşitleri ile alakalı bilgi sahibi olması beklenmez. Örneğin bazı falcılar kahve falı konusunda bilgi sahibiyken bazıları iskambil falı konusunda bilgi sahibi olabilir.

en güçlü fallar
en güçlü fallar

En Güçlü Fal Çeşitleri

Fallar farklı şekillerde ve farklı yöntemlerle bakılır. Günümüzde en çok tercih edilen ve en güçlü fal çeşitleri ise şunlardır:

  • Tarot Falı
  • Katina Falı
  • İskambil Falı
  • Su Falı
  • Kahve Falı
  • Yıldızname
  • Yıldız Haritası

Yukarıda sıralanan fallar, fala inanan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Fallar isimlerini aracı nesnelerden alırlar. Örneğin iskambil falı, iskambil kartları kullanılarak bakılır. Günümüzde en çok bilinen fal çeşidi ise kahve falıdır. Aşağıda bu fallar ile alakalı detaylı bilgilere yer verilmiştir.

Tarot Falı

Orta çağın sonlarına doğru ortaya çıkan tarot falı, 78 karttan oluşan bir kart destesi kullanılarak bakılır. Bu fal sayesinde yakın bir gelecekte yaşayabileceğiniz durumları veya vereceğiniz kararları görmeniz mümkündür. Aynı zamanda bu fal çeşidi, güçlü olduğu kadar oldukça eskidir. Birçok medeniyetin tarot falını kullandığı bilinir.

Katina Falı

Katina falı, özellikle aşk hayatı ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan bir fal çeşididir. 65 kart kullanılarak bakılan bu fal, aşk hayatınızda neler yaşayacağınızı ve nasıl önlemler almanız gerektiğini sizlere gösterecektir. Kullanılan kartlardaki karakterlerin geçmiş zamanlarda yaşayan insanlar olduğu düşünülür.

İskambil Falı

İskambil falı, yüzyıllardır birçok medeniyet tarafından kullanılan bir fal çeşididir. Adından da anlayabileceğiniz üzere iskambil kağıtları kullanılarak bakılan bu fal, yakın zamanda yaşanacak olan olayları net bir şekilde gösterebilmektedir. İskambil falı bakabilmek için bu kartların ne anlama geldiğini bilmek şarttır. Bu nedenle iskambil falı için alanında uzman kişilerden yardım almak gerekecektir.

Su Falı

Su falı her ne kadar net sonuçlar verse de fal çeşitleri arasında bakılması en zor ve en güç olandır. Su üzerinde beliren silüetler, olaylar ve suratlar bizlere birtakım olayları görebilme imkanı tanır. Ancak bu fal da tıpkı iskambil falında olduğu gibi alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından bakılmalıdır.

Kahve Falı

Kahve falı, günümüzde en çok tercih edilen klasik fal çeşitleri arasında yer alır. Yüzyıllar öncesine dayanan ve günümüze kadar popülerliğini koruyan bu fal çeşidi, birtakım olayları bizlere göstermektedir. Fincan telvesinde oluşan şekiller, falcılar tarafından yorumlanır. Bir kafeyi ziyaret ettiğinizde orada falcılar ile karşılaşmanız mümkündür.

Yıldızname

Yıldızname, diğer fal çeşitlerinden oldukça farklıdır. Özellikle Osmanlı Devleti zamanında son derece popüler bir hale gelen bu fal, yorumlama sırasında astrolojiden faydalanır. Yıldızname sayesinde sağlık, duygusal ilişkiler, iş hayatı ve sosyal çevre konusunda birtakım bilgiler edinmek mümkündür.

Yıldız Haritası

Son olarak yıldız haritası ise kişinin karakter özelliklerini açığa çıkarır. Doğum haritası olarak da bilinen bu fal çeşidi sayesinde kişinin meslek hayatı ve eş seçimi konusunda birtakım beklentiler öğrenilebilir. Ayrıca yıldız haritası ile elde edilen sonuçlar son derece güçlüdür.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir