1. Anasayfa
 2. Dualar

Ettehiyyâtu Duası 2022


0

Ettehiyyâtu duası içinde bir sürü güçlü etki barındırır. Kılınan vakit namazlarının tümünde, her oturuşta okunması gereken duadır. Zaten kelime anlamı bakımından selam ve dua ile konuşma duası olarak bilinir.  Allah’ın sevdiği, peygamberimizin de sıkça okuduğu bir duadır. Ancak ayetler şeklinde Kuran’da gerçekleşmez. Buna rağmen vakit namazları başta olmak üzere pek çok namaz stilinde oturuşlarda okunması gereken bir duadır. Kişinin yüreğine ferahlık ve evine bolluk getiren bir uygulamadır, içeriğinde Allah’a ait övgüler ve peygamberimizin onun elçisini anlatan cümleler bulunur. Gizli ilimler kitaplarında yeri önemlidir, pek çok konuda birbirinden farklı okunuş tarzlarıyla gizil ilimlerde kullanılır.

Sistematiği doğru yönetme, dilekleri olduran bir rutin geliştirme yapılmak istenirse Ettehiyyâtu duası okunuşuiçerisinde bazı Allah ismi zikirlerinden de yardım alınmalıdır. Bu evrede kişinin tek başına doğru bir yol izlemesi beklenemez. Bilinmesi gereken ilim de tam bu evrede devreye girerek, kişiye yol göstermelidir. Uygun, güvendiğiniz bir medyumdan destek talebinde bulunmanız yararınıza bir adım olacaktır.

Ettehiyyâtu Duası Okunuşu

Ettehiyyâtu duası okunuş şartı olarak Arapça zorunludur. Mealen bilmek elbette gerekir ama mealini okumak duanın kişilere kattığı olumlu etkilere içinizde kanal oluşturmaya yeterli değildir. Din büyükleri kesinlikle kadim öğretilerin devreye girmeleri için Ettehiyyâtu duası Arapça okumak gerektiğinde hem fikirdirler.

Okunuşun abdestli olması, eğer namazlar dışında okunuyorsa gece yatmadan önce veya sabah uyanır uyanmaz okunması önerilir. Telaffuzda hata yapmamalı, gerek duymanız halinde Ettehiyyâtu duası sesli oku opsiyonunu kullanmalısınız. Medyum Yasin hoca, danışanlarına sunduğu pek çok desteğin yanında, sure ve dua okumaları alanında da tüm teknik desteği sunar. Onun bilgi birikimi, yetenekleri ve ilmî bilgileri ışığında Ettehiyyâtu duası hakkında bütün eksik detaylara ulaşacaksınız. Duanın muskaya benzer versiyonunu çalıştığınız hocanızdan rica ederek, üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Bu Duanın Fazileti

Halk arasında ve gizli ilimlerde genelde bereket ve bolluk konularında kullanılması gereken Ettehiyyâtu duası faziletleri şöyledir:

 • İnsanın iç sıkıntısını ve o bir türlü geçmeyen yalnızlık sancısını geçirmesi
 • Allah’ı anmasına ve imanının güçlenmesine vesile olması
 • Yapılan yemeğin bereketli olması
 • Kazanılan helâl parada bir bolluk görülmesi, bu bolluğun kişinin sevdiklerine de sirayet etmesi
 • Darlık durumlarından kurtulmak, olmaz sanılan edaların sihirli bir el değmiş gibi sonuçlandırılması
 • Ev dışına çıkmak ve / veya seyahat hallerinde duanın okunması hem kazalardan korur hem de namaz vakitlerinin kaçmasını engeller.
 • Uykuda karabasan ya da benzeyen kötü rüyalar görmeyi engeller

Bu duanın rutine oturtularak zaman atlamasına izin verilmeyecek bir özveriyle takip edilmesi, içinde bulunduğunuz bütün sıkıntılardan arınmanızı ve hayatın size getireceği hemen her konuda eskiye oranla daha güçlü hissetmenizi sağlar. Ettehiyyâtu Duası hepsinde olan o rahatlatıcı etki, Ettehiyyâtu duası anlamı da düşünülecek olursa daha fazladır. Bu duayı faziletleri gerçekleşsin diye okumamalı, “Allah her zaman en iyiyi bilip yapar” inancı ışığında okumalısınız. Ayrıca eğer faziletlerin güçlenmesini istiyorsanız, duaya uygun zikirler bulup, o zikirlerin de belirlenen sayılarda okunması çalışmasını yapmalısınız. Unutmayın, her yerde olduğu gibi dua çalışmalarında da inanış ve istikrarlı davranmanın önemi yadsınamaz.

Ettehiyyâtu Duası 2022
Ettehiyyâtu Duası 2022

Bu Dua Kaç Kez Okunmalı?

Duaların hayatları güzelleştiren olumlu etkilerinin gerçekten farkında olan herkes, hayatında en az bir kez Ettehiyyâtu duası kaç kez okunur sorusunu kendisine yöneltmiştir. Bu konuyla alakalı ilim kitapları ve kadim öğretilerden bizlerle paylaşılan bilgiler gerçekten kısıtlı olsa da şunları söylemek yerindedir:

 1. 21 kez okunması bir iç rahatlatma seansı uygulaması özelliğindedir.
 2. 41 kez Ettehiyyâtu okumak, kişinin hem hanesinde hem de kendi kazançlarında bereketlenmeyi sağlar.
 3. 77 kez Ettehiyyâtu okumak, ayrıca özel zikirler ilim seviyesi yüksek bir kişi tarafından seçildiyse dilek olduran bir çalışmadır.
 4. Düzenli bir rutinde günde 3 ya da 7 kez bu duayı okumak, kişinin cennet konumunu güçlenmesi ve yaratıcısına duyduğu bağlılığın artmasını sağlar.

 Daha başka sayıların da elbette kendilerine has anlamları olabilir. Ettehiyyâtu duası Arapça okumanın bu sayılarda gizli sırları açığa çıkaracağından bahsetmek sanıyoruz ki mantıklıdır. Aynı zamanda okunuş sırasında çeşitli zikir ve diğer dua ediş ritüellerinden de faydalanmak, bazı olumlu etkileri arttırmak adına önemlidir. Dualar eni sonu faziletlerini gerçekleştirirler. Yaptıklarınızın sonuçsuz kaldığına dair içinize vesveseler gelmesini aldırmayınız.

Ettehiyyâtu Duası Yazan Medyum

Medyum Yasin hoca, Ettehiyyâtu duası yazıp danışanlarıyla bu duayı paylaşır. Aynı zamanda düzenli okumalar sırasında kişinin içine vesvese gelmemesi konusunda da ilminin gücünden faydalanarak bazı koruma çalışmaları yapar. Duaların kadim kitaplardaki öğretilenlere uygun olacak şekilde okunuşlarının yapılması konusunda kendisinden destek alabilir, Ettehiyyâtu duası Arapça okuma konusunda zorlanmanız halinde de hocanın yardımını talep edebilirsiniz. Dualarınızın tutması için üzerinizdeki negatif etkilerin kalkması, duaların sizi güçlendirmesi, rutin okumaya alışmanız gibi konularda size yardımcı olacaktır.

Kişilere veya durumlara özel dualar yazdırma, hazırda olan duaları din öğretilerine uygun olarak bireylerin okuyacakları şekilde oluşturma, üzerde taşımaya uygun dua minvalinde muskalar hazırlama, koruma tılsımları oluşturma ve daha fazlası gibi alanlarda hizmet veren güvenilir medyum Yasin hocadan Ettehiyyâtu ile bereket duası bazında alternatif tüm destekleri alabilirsiniz. Burada açıklığa kavuşturulan konularda detaylı bilgiler ya da başka sorularınız için iletişim adresleri üzerinden görüşme sağlamanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir