1. Anasayfa
 2. Dualar

Ezan Duası 2022 Arapça


0

Ezan duası Arapça 2022 şekli ile dinimizde gün içinde 5 kez okunan ezandan bağımsız bir okunuşa ve kelime diziliş şekline sahiptir. Allah’ın nimetleri ve yüceliği bu duada konu edinilir ve bireyin yetersizliklerini hatırlayarak yaratıcısını yüceltmesini sağlar. Ayrıca bu duayı okuyarak kişi Allah’a olan iyi dileklerini aracısız olarak iletir. Dileklerin kabulü için o dileklerin herhangi fesat bir amaca hizmet etmiyor olması önemlidir. Gizli ilim kitaplarında ve peygamberimizin hadislerinde bu duanın okumasının rutine bağlanmasının pek çok olumlu etkisi olduğundan bahsedilse bile, konu hakkında kalıp net bir duadan söz edilemez. Genel hatlarıyla çizilen ezan duası içeriği açısından bireylerin kendi beklentileriyle orantılıdır.

Dua, oldukça güçlü etkilerle tezahür eder, hem bütüne hem bireye hayırlar ihsan eder. Ancak ezan duası için sürekli okuma yapmak önemlidir. Ve kişiye özel ezan duası çalışması için de güvenilir bir hocadan yardım almakta fayda vardır. Bu sayede kişinin kendi iç huzursuzlukları ve dengelenmemiş sıkıntıları sebebiyle zarar görmemelerini sağlar.

Ezan Duası Okunuşu

Abdestli bir şekilde, okunan her ezanın ardından dua edilmelidir. Ezan duası okunuşu Arapça ve kısık sesle yapılmalıdır. Tercihe bağlı namaz kıldıktan sonra veya namaza oturmadan okunması önerilse de namaz kılmayanların da ezan vakti girdiği anda okumaları önerilir.

Medyum Yasin hoca, danışanları için gizli ilimler kitaplarında bulduğu bilgileri konu alarak gereken okuma vakitleri hakkında bilgiler verir. Yazılan duanın bireyselliği olduğu gibi okunuş zamanlarının da bireysel olduğu unutulmamalıdır. Bu vakitlerin atlanmaması ve gün sayısına göre duanın okunması, kişinin beklediklerinin hatta bunların da fazlasının Allah tarafından kişiye verilmesini sağlar.

Hiçbir dua salt beklenti ve salt iyilik dilemek amacıyla edilmemelidir. Allah, kulunun asıl niyetini bilir. Tavsiye edilen ezan duası okunuş şeklinde içinizden bütünün hayrına şeyler dilemelisiniz. Daha detaylı bilgi ve desteği, bu yolda size ışık olmasını istediğiniz medyumunuzdan alabilirsiniz.

Ezan Duası Arapça
Ezan Duası Arapça

Dua Faziletleri

Her gün, günde 5 vakit ya da duruma göre günün belli vakitlerinde okunan ezan duası fazileti aslında saymakla bitmez. Ancak burada genel etkilerden bahsedelim:

 • Bu duayı içten bir şekilde okuyan kişinin işleri, sihirli bir değnek etkisi altındaymış gibi hızla rayına girer.
 • Kapısında kısmet ve bolluk bereket yığılır.
 • Ona kötülük yapmaya çalışan gizli düşmanları, bu duanın ışığında kendilerini istemeden açık ederler.
 • Kişi, bu duayla çevresinde sevilip sayılan biri konumuna gelir.
 • Evin ya da kişinin ailesinin üzerinde cin musallatı, büyü ya da nazar benzeri etkiler varsa, dua bunlara karşı koruma kalkanı görevi görür.
 • Gerçekleşeceğine dair umudun tükendiği bir dilek, Allah tarafından gerçekleştirilir.
 • Sürekli bu duanın okunması, kişinin ahiretteki bağışlanma kapılarını açık tutar.
 • Dini bütün bir şekilde okumasına devam eden kişi yaşlılık sürecini kolay atlatır.
 • Bu duanın içinde şifa ayetleri vardır. Ailenin başına gelmesi muhtemel hastalıklara koruma niteliği taşır.
 • Burada bahsi geçen ezan duası etkileri genel geçer etkilerdir. Gizli ilimler kitapları konu hakkında daha derin ve detaylı bilgiler verirler. Ancak bu bilgiler, insanların olası kötüye kullanımlarının önüne geçmek adına sanal ortamlarda paylaşılamayacak kadar değerlidir. Ayrıca duanın gücünü saf niyet göstergeleri yansıtıldıkça görebileceğinizi de unutmamalısınız. Arzu ederseniz birey hayrına diğer etkileri ve duanın detaylarını bir hocadan öğrenebilirsiniz.

Ezan Duası Hangi Ayet?

İnsanlara Kuran ayetleri şifa ışığı niteliğindedir. Rehber, yol gösterici ve huzur veren kelimelerle oluşturulan yüce bir kaynak olan Kuranda ezan duası aramak da bu nedenle değerlidir. Ancak resmî kaynaklara göre kutsal kitabımızda bu amaç için özellikle oluşturulmuş bir duaya rastlanmaz. Gizli ilimler ve din alimleri, bazı ayetleri ve bazı dilekleri zikirlerle birleştirerek duruma uygun dualar haline getirirler. Bu, Allah’a yakarışın en kolay yolu olan duaların hazırlanması sürecinde bilen birine ihtiyacımız olduğunu gösterir. Bize gereken ayetleri ve cümleleri seçmek ve doğru bir sıraya koymak gerçekten önemlidir.

Kişi ilim konusunda yeterli sayılabilecek bir bilgi birikimi ve deneyime sahip değilse, Arapça konusunda da yetersizse bu tür çalışmaları kendisi yapamaz ve bir medyum hocadan yardım alması bu durumda hayrına olacaktır. Alınan yardım sayesinde dilek olduran ezan duası ile sizler de arzularınızı elde edebilirsiniz. Duanın hiçbir caiz olmayan durumu yoktur. Arada herhangi bir üçüncü varlık ya da insana rastlanmaz, unutmayın dua, özellikle ezan duası Allah ile kulu arasındaki en kestirme köprülerden biridir.

Dua Yazan Medyum

Medyum Yasin hoca, aileye, haneye veya kişiye özel ezan duası Arapça metinleri hazırlar. Bu metinler içinde hem bütünün çıkarlarını konu alan dua ve dilekler vardır hem de Allah’ı yücelten cümleler. Ancak kişiye özel hazırlanan duaların temelinde, kişinin bireysel dünyasından yansıyanların da haritada bulunduğu gerçeği yatar. Bu tür çalışmaların etki gücü ve etki süresi daha yoğundur. Bu çalışmalar, kişinin her iki dünyasında da huzur bulmasını sağlar, kişiye esenlik verir. Korkularından arındırır ve geleceği için ılımlı etkiler meydana getirir. Güvenilir medyum Yasin hoca, ezan duası hazırlarken kişiye ait Yıldızname bilgilerini elde eder. Bu bilgiler ışığında seçilen kelime grupları ve ayetler eşliğinde enerjisel evrende kişinin sistematiğine dokunulacaktır. Siz de hayatınıza güzel şeyleri iyi bir yol ve Allah’ın rızası içinde çekmek isterseniz, ezan duası yazan medyum ile iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir