Fallar

Fincan Falı

Fincan falı nedir, nasıl bakılır

Fincan Falı Nedir?

Fincan Fali 300x300 - Fincan Falı
Fincan Falı

Çok eski tarihlere dayanan fincan falıyla ilgili bilinmeyen ve merak edilen tüm sorularınızın yanıtı yazımızda yer almaktadır.

Fincan falı oldukça eski ve bir o kadar da klasik bir kehanet yöntemidir. Müslüman ülkelerde ve özellikle de Türkiye’de çok bakılan bir fal şeklidir. Kahve telvesinin oluşturduğu şekillere bakılarak yorumlanır. Yorum fincan falı bakan kişinin hisleri ile ağırlık kazanır.

Fincan falı bakan kişi fincanın içinde oluşan şekillere bakarak ve bu şekillere kendi yorumunu da ekleyerek kişiye anlatır. Her fincan falı bakan kişi fincan falından anlıyor anlamına gelmez. Fincan falına bakan kişinin konsantre oluşu, olayları yorumlayışı ve o anki ruh hali o kişinin fincan falı bakan kişinin nasıl baktığını gösterir.

Fincan falı çok eski ve son derece de klasik bir kehanet yöntemidir. Fincan Falı Türkiye olmak üzere özellikle Müslüman ülkelerde oldukça yaygın ve geçerli bir fal şeklidir.

Her falcıya göre kurallı olarak bakılan fincan falı bakımı için konsantrasyon şarttır. Eğlencelik olarak bakılan fincan falları basit kurallarla bakılan fal tarzıdır. Fincan falı bakımında fincanı saat yönünün tersi yönünde ve baş üzerinde üç kez çevrilir. Bu sırada dilek tutulur. Daha sonrasında tabağın üzerine döndürülerek kapatılır.

Fincan falının çabuk soğuması için üzerine metal konulur. Bu metal fincan içinde çıkabilecek olan kötülükleri uzaklaştırdığına da inanılır. Bazı falcılara göre ise fincanın üzerine konan metal gelecekle ilgili negatifliği önlemesi için de fincan üzerine konulur.

Fincan soğuduktan sonra açılır. İlk olarak fincanın orta noktasına bakılır. Fincan falı bakmaya konsantre  olarak bakılır. Daha sonrasında fincanın içilen noktasından saat yönüne doğru bir tur attırılır. Daha sonra ilk başlangıç noktasından şekiller ve bakan kişinin hisleri doğrultusunda yorum yapılır.

Fincan Falı Nasıl Bakılır

resim 20160615123523 207x300 - Fincan Falı
Fincan falı sembolleri

Türk kahvesi hazırladıktan sonra içilir. Kahve içtikten sonra şekillerin daha belirgin olması için fincanın içerisinde kalan telve ne çok sulu, ne de çok kuru olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Fincan falı bakımı için fincan kapatırken kahve tabağını fincanın üzerine ters olarak kapatmalı başparmak ile fincanın altını diğer parmaklarla da tabak tutulur. Fincan içeri doğru çevrilirse fincan falında iç dünyanız çıkar. Şayet kahve fincanını dışarıya doğru çevrilirse fincan falında dış dünya çıkar.

Okumalısın  Ruhsal Astroloji

Kahve fincanı kapatılmadan önce birkaç defa dairesel şekilde sallanır. Kahve telvelerinin fincanda şekillenmesi sağlanır. Fincan falı kapatıldıktan sonra “neyse halim çıksın falım” sözü söylenerek fincan ters çevrilir. Fincan falının adapları uyguladıktan sonra fincanın soğuması ve fal bakıma hazır hale gelmesi beklenir. Fincanın üzerine madeni para veya yüzük konulursa fincanın çabuk soğuması ve negatifliklerin gitmesi sağlanır.

Osmanlı döneminde bulunan adetlere göre fincan kapatıldıktan sonra fincanın üzerine bir altın konur ve fala bakan kişi fincanın üzerine konan altının üzerine elini koyarak fincanı çevirirdi.

resim 20160615123531 200x166 - Fincan Falı
Fincan falı sembolleri

Fala bakan kişi altını elinde tutarak fala bakar ve fal bittikten sonra da altını alırdı. Fincan falınıza bakan kişiye hediye edilmek istenilen küçük ve değerli bir şeyi kahve fincanının üzerine koyarak bakan kişiye verebilirsiniz.

 

Etiketler

Sizi Arayalım!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status
Kapalı