1. Anasayfa
  2. Fallar

Baht Falı


1

Baht falı diğer adıyla kader falı doğum tarihine denk gelen sayıların uzun araştırma ve gözlemler sonucu ortaya çıkması ile genel kabul görmüş bir fal çeşididir

Kader falı olarak da bilinen baht falı, uyandırdığı merak sonucu yıllardır bir gelenek halini almıştır. Falın en önemli özelliği ise bir bakıma numerolojiye benziyor olsa da, kişinin doğduğu gün, ay ve yıl hesaplanması ile ortaya çıkan rakamların değerlendirilmesidir.

Sayıların dili olarak da yaygın bir ismi bulunan baht falı, çok eski yıllardan beri kişinin bilgilerinden esinlenilerek, sahip olunacak gelecek hakkında ipuçları veriyor. Falda yakın zaman beklentisi ve uzak gelecek hakkında veriler doğum tarihi ile temin ediliyor.

Baht Falı Nasıl Bakılıyor ?

Baht Falı
Baht Falı

Her ay için bir rakamsal değer var, bunlar sırasıyla; Ocak 1, Şubat 2, Mart 3, Nisan 4, Mayıs 5, Haziran 6, Temmuz 7, Ağustos 8, Eylül 9, Ekim 1, Kasım 2 ve Aralık 3 şeklindedir.

Hangi ayda doğmuş iseniz o aya denk gelen sayısı alarak doğum tarihinizle birlikte topluyorsunuz. Örnekle anlatmak gerekirse, doğum tarihiniz 3 Nisan 1964 ise;

3+4+1964= 1971

1+9+7+1= 18

1+8=9

Kader sayınız 9 olarak ortaya çıkıyor.

Baht Falı Yorumu

Yukarıdaki örnekte kader sayımızı bulmuştuk. Baht falında yorum yapılırken 1’den 9’a kadar olan karşılıklar bize o kişi hakkında bilgi vermektedir. Çıkan kader sayısına göre kısaca rakamların yorumları ise;

Kader sayısı 1; Yol gösterici, öncü ve lidersiniz, güçlü kişiliğinizin yanı sıra boyun eğmek size göre değil. Yaratıcı ve yetenekli olmanızın yanı sıra ise düşüncelerinizi bir an evvel eyleme dökme gibi bir gayret içindesiniz. Zaman zaman hırsınıza yenildiğiniz anlar olmuyor değil, bu gibi anlarda hassas kalbinizin sesini dinlemelisiniz.

Kader sayısı 2; Diğer insanlara nazaran taktik anlayışınız daha gelişmiş olması nedeniyle insani ilişkilerde oldukça farklı metotlar sergileyebiliyorsunuz. Bu nedenle hayat felsefeniz iş birliğinden yana. Ruhun birleştirici elementi de zaten iki rakamının toparlayıcı özelliğinden kaynaklanıyor.

Kader sayısı 3; Yöneticilik ve örgütlü çalışmayı simgeleyen ve çokluğun birlikle ses getireceğini işaret eden bir anlayışı hayata yaymayı anlatan 3 rakamı, halden anlayan ve bağışlayıcı bir kişiliği de temsil ediyor. Kader sayısı üç olanlar planlı ve programlı hareket ederek hayattan istediklerini de zamanlamasını doğru yaparak elde ediyor.

Kader sayısı 4; Kareyi simgelemesi nedeniyle eşitlik ve adalet kokan bir yaşam anlayışını hayata geçirmeyi temsil eden 4 rakamı, birazcık da olsa hayata renk katmanız gerektiğini de dile getiriyor. 4 Rakamı ayrıca muhafazakarlığın da işareti olarak ele alınıyor.

Kader sayısı 5; İnce zeka pırıltısının yanı sıra enerjik bir yapıyı da simgeleyen 5 rakamı, özgürlüğün hayatın anlamı için olmazsa olmaz olduğunu da vurguluyor.

Kader sayısı 6; Temel felsefesi aşk olan 6 rakamı, sadece bir bireye olan aşkı tarif etmiyor. Çiçekten böceğe, kitaptan minik bir sincaba kadar geniş bir yelpazede bu duyguyu size yaşatıyor. Pembe gözlük taktığınızı söylemesek bile hayatın bir armonisi olduğu gerçeği ile baş başa kalmayı tercih ediyorsunuz.

Kader sayısı 7; Gözlem yapmayı seven ve her şeyi en ince detayına kadar takip etmeyi seven bir yapıya sahip olduğunuzu gösteriyor.

Kader sayısı 8; Keskin bir zeka ve her şeyi net olarak görebilme yetisine sahip kişilerin buluştuğu 8 rakamı, değişik yeteneklere sahip olunduğunun da kanıtı ayrıca.

Kader sayısı 9; Siz perdenin arkasındaki gizemleri çözmek için ideal bir kişisiniz. Ayrıntıcı özelliğiniz aynı zamanda empati yeteneğinizin de gelişmesi demek. Psikolojik olaylar tam size göre.

Benzer konu olan Şans Falı konusuna göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    ben yasin hocama aşk bağlama geri getirme vefki yaptırdım . ilk kullanmaya bailar başlamaz içim ferahladı huzurla doldu öyle iyi insanki sesi bile bazen içimin ferahlamasına yetiyor . hem bana hemde aileme o kadar faydası dokundu ki kelimlerler ifade etmem mğümkun degil.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir