Fallar

Gerçek Fal Çeşitleri

Gerçek Fal Bakmak için uygun Fal çeşitleri

Gerçek Fal Çeşitleri

Gercek Fal Cesitleri 300x300 - Gerçek Fal Çeşitleri
Gerçek Fal Çeşitleri

Gerçek fal çeşitleriyle ilgili tüm bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Aşk fallarından el fallarına kadar işinize yarayacak tüm bilgileri sizlere sunuyoruz.

Geçmişten günümüze fallar bilinmeyen gerçeklere ışık tutmakla bilinmekte ve kişiler tarafında her konu hakkında bilgi almak için bakılmaktadır. İnsanoğlunun yaradılışından bu güne kadar gelecekle ilgili ve olacak olaylar hakkında merak edilenleri öğrenmek için baktırılır.

Kişiler işleri, kısmetleri, evlilikleri, kaderleri ve nasipleri hakkında önceden öğrenmek isteklerini ve arzularını yenememiştirler bu nedenden dolayı farklı fal çeşitleriyle fal baktırmışlardır ve baktırmaktadırlar. Kişilerin bu güçlü ve saf duygulu dürtüleriyle birlikte geleceğin tahmin yöntemleri ve araçlarını içeren fallar ve kehanetler yöntemleri falların uygulamasından elde edilmiş olan kehanetleri ve türlerini doğmuştur.

Günümüzde fallar çağa ayak uydurmuş birer kehanet aracı olmaktan daha çok kişinin içinde bulunduğu durumu ve bilinçaltının mesajlarını elde etme yolunda kullanılır hale gelmiştir. Kehanet akılsal ve sezgisel olarak iki bölüme ayrılır. Akılsal kehanet yöntemine göre astroloji bir fal değildir.

resim 20160615123945 - Gerçek Fal Çeşitleri
Gerçek fallar

Tarot falı kartomansi falıdır. El falı şiromansi falıdır. Numeroloji kahve falıdır. Zar Falı yazıyı inceleme grafoloji falıdır. Yüz hatlarını inceleme yani yüz falı fizyonomansi falı olarak sayılabilir.

Kahve falı bakmak için içilen kahve fincanı tabağa ters çevrilir ve niyet tutulur. Fincan soğuduktan sonra fincan kaldırılır ve oluşan semboller, şekiller yorumlanır. En çok bakılan fal şeklidir. Genellikle hisleri oldukça kuvvetli olan kişiler tarafından bakılır. Kahve fincanının içinden bir çizgi ile bakan kişi tarafından fincan ayrılır gelecek ve geçmiş olarak bakılır. Kahve falı bakımında usta olanlar ve hisleri oldukça kuvvetli olanlar çok başarılı bir şekilde bakarlar.

Tarot falı bakımı 78 adet özel tarot kartları ile bakılır. Özel tarot kartlarıyla bakılan tarot falı kehanet yöntemi olarak kabul edilir. Tarot falının tam olarak ne zaman ortaya çıktığı hakkında tam bir bilgi bilinmemektedir. Kartların hepsi bir anlam taşımaktadır ve geleceğe yönelik sorular sorularak bakılır. Tarot falı bakan her kişi kendine göre farklı yorumlar yapar. Çok iyi bir fal bakım şekli olarak ünü vardır.

Okumalısın  Melek Falı

El falı bakımı çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiştir ve bakılmaktadır. Elde bulunan çizgilerin her birinin bir anlamı olmaktadır. Hayat çizgisi, sağlık çizgisi ve kalp çizgisi gibi çizgiler üzerinden ellere bakılarak yorumlanır.

Yıldızname falı burçlar ve yıldızlarla bakılan çok eski Osmanlı falıdır. Baktıran kişinin doğumundan ölümüne kadar yaşayacağı hastalıklar, ölüm ve evlilik gibi tüm önemli konulara bakılır. Çok eski dönemlerde her yeni doğan çocuğa baktırılırmış. Osmanlı imparatorluğu döneminde yıldızname falı bir ilim olarak kabul edilmiştir.

Detaylarda da görüldüğü gibi tarot falı herhangi bir düzmece resimler bileşkesi değildir. Satranç ne kadar mantıklı ve gerçek düşümse tarot falı da aynen öyledir.

Her fal için gerçek midir sorusu sorulmaktadır. Astrolojide doğum anında yıldızlar ve dünyanın konumu sorgulanarak doğan kişiyi kuşatarak ruh halini, tavır ve inançlarını sergiler. Burçlar ise bu durumun belli ortak paydalarını belirleyen zaman dilimlerinin adlandırılmış halleridir. Tarot falının gerçekliği ise burçlarda olduğu gibidir. Tarot falı çok daha kapsamlıdır. Yıldızların, dünyanın ve tüm gezegenlerin somut veya soyut anlamda tüm öğeleri kapsar.

Tarot falı gerçekliği bu şekilde değerlendirildiğinde kuşkusuzdur. Tarot falı baktıran kişi bir kart seçerken şansı yanınızdaysa ve etkileşimi kuvvetliyse tarot falı baktıran kişiye gerçek olduğunu ispatlayacaktır.

 

Etiketler

Sizi Arayalım!

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status
Kapalı