1. Anasayfa
  2. Dualar

Gideni Geri Getirme Duası 2023


0

Gideni geri getirme duası 2023 çok etkili ve etkisini çok kısa bir sürede getirmekte olan bir duadır. Kişiyi geri getirme duası yaptırmaya karar veren kişilerin bu dua hakkında titiz bir araştırma yapması gerekmektedir. Bu getirme duası kime yapılır? Ve nasıl yapılır konuları hakkında araştırma yapmaları ve bilgi edinmeleri yapılacak olan duanın sonucunu etkileyecektir. Yaptığımız açıklamaların arkasından akla gelebilecek bir soru ise geri getirme duası nedir? Sorusudur. Konu ile ilgili olarak yaptığımız araştırma sonucunda edindiğimiz bilgileri sizlere aktarmak isteriz.

İnsanlar sevdiklerinin de kendilerini sevmelerini ister ve sevdikleriyle daima birlikte olmak ihtiyacı hisseder. Bu şekilde mutlu ilerleyen ilişkiler bazı nedenlerle bozulabilmektedir. Bu neden kimi zaman fikir ayrılığı ya da geçimsizlik olurken kimi zaman da ilişkiyi yaşayan taraflardan birinin başka bir kişiye meyletmesi nedenine dayanmaktadır. Hangi nedenle olursa olsun eşlerden biri gittiği zaman geride kalan yalnız kalır.

Sevdiği için de perişan bir hale düşer. İşte böyle durumlar için çözüm arayışına giren kişilere önerilecek bazı uygulama, ritüel ve dualar vardır. Bu getirme duası terk edilen insanların başvurduğu bir yöntem olarak bilinmektedir. Sevgilisi, nişanlısı ya da eşi tarafından terk edilen kişiler bu yöntemi çok kullanmaktadır. Bu dua ettikten ya da ettirdikten sonra kısa sürede etkisini gösterir.

gideni geri getirme duası
gideni geri getirme duası

Gideni Geri Getirme Duası Nasıl Okunmalıdır?

Gideni geri getirme duası okumak ya da okutmak isteyenlerin bilmesi gereken bir takım kurallar vardır. En başta bilinmesi gereken Duaların gücüne ve faziletine inanarak, içtenlikle ve samimiyetle okumak ve faydasını kesinlikle Yüce Allah’tan beklemektir. Halis bir düşünce ve temiz duygularla güzelce abdest alındıktan sonra okunmalıdır. Bu dua yalnızca ikili ilişkilerde gideni getirmek amacıyla kullanılmaz. Aile bireyleri arasında yaşanan geçimsizlikler sona erdirmek amacıyla ve yuvayı bırakıp giden genç çocukları getirmek için de kullanılmaktadır.

Bu getirme duasını yapmaya niyet eden kişi duayı hangi amaçla yapıyorsa o amaç üzerine odaklanmalı ve niyet etmelidir. Yapılacak olan geri getirme duası bir eş için oluyorsa farklı evlat için okunuyorsa farklı olması nedeniyle niyetlerle farklı olacaktır. Sevgilisi, nişanlısı ya da eşi tarafından terk edilen kişinin ruhsal durumu ve psikolojisi bozulur.

Eşini geri getirmek için çare arayışı içine giren kişiler gideni geri getirme duası etkili midir? Konusunu araştırmaktadır. Bu soruya kesin ve net bir cevap vermek çok doğru olmaz. Bu konu bu getirme duası yaparken gereken kurallara uyulmasıyla ilgilidir. Şahmeran duası bu getirme duaları içinde bilinen en eski ve en etkili olanıdır.

Gideni Geri Getirme Duası Nasıl Yapılır?

Öncelikle abdest alınır. Kıbleye dönülür ve hangi konuda  yapılacaksa ona uygun olarak niyet edilerek eller kaldırılarak şöyle denir;

Allah’ım, kalbime huzur ve sükunet veren sen olduğun gibi bedenime sıhhat ve afiyet bağışlayan da sensin. Sen, darda kalan her kuluna sınırsız lütuflar sunar, sonsuz ihsanlar yağdırırsın. Bana da ihsanından ve lütfundan bir esinti sun ve beni de kalbimdeki aşka kavuştur. Âmin.”

Duaya niyet ederken sükunet içinde olmalı ve kalben de inanarak, samimiyetle edilmelidir. Kur’an-ı Kerim’in asılı olduğu bir odada hiç kimsenin olmadığı bir ortamda niyetlenmek ve bu halde dua etmek gerekir. Daha sonra 33 kez besmele-i şerif okuyarak “Allah’ım halis niyetime ruh ve feyiz ver. Âmin dedikten sonra 3 kez Fatiha Suresi’ni, 3 kez de İhlas Suresi’ni okunmalıdır.

Dinimizde dua etmek başlı başına bir ibadettir. İbadet ederken ise inançlı ve samimi olmak gereklidir. Temiz niyetle edilen duanın Yüce Allah tarafından kabul edilmesi umulur. Bu geri getirme duasının sonucunda dua edilen kişi üzerinde bazı etkilerin meydana geldiği bilinmektedir.

Gittiğine pişman olmak bu etkilerin başında gelir. Gitmekle hata yaptığını düşünerek dönmek için yollar aramaya başlar. Sonunda ise dönerek eşini mutlu eder. Bu dua daha önce de bahsettiğimiz gibi yuvasını bir sinirle terk etmiş olan evlatlar için de yapılmaktadır. Bu durumda duaya edilen niyet farklı şekilde edilir. Dua için gerekli olan bütün şartlar bu dua için de aynı şekilde olmaktadır. Dua etkisini gösterdiğinde ise aile çocuğuna kavuşmaktadır. Güvenilir medyum Yasin hoca sizlere bu hususta yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir