1. Anasayfa
  2. Fallar

Hangi Fal Gerçek Çıkar, Fal Çeşitleri Neler? 2022


0

Geçmişten günümüze kadar süregelen falcılık, günümüzde de pek çok detayı ile araştırılmaya devam etmektedir. Hangi fal gerçek çıkar sorusu ise bu bağlamda araştırılan içerikler arasında yer almaktadır.Fal bakmak veya fal baktırmak, İslam dinine göre yasak bir eylem olsa da gerçeklerin görülmesi sayesinde insanların ilgisini çekmek oldukça kolaydır.

Fal adına tercih edilen pek çok yöntem arasında kahve falının oldukça yaygın olduğunu görebilirsiniz. Kişiye özel telvelerin yorumlanması ile birtakım durumların görülmesi oldukça şaşırtıcı olabilmektedir. Peki, insanların geleceği görmesi veya kaderi değiştirmesi imkansızken falda yorum yapmak nasıl mümkün olabilir?

Bu durumu açıklayan pek çok detay bulunmaktadır. Aşağıda yer alan başlıkları inceleyerek konu hakkında merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Fal Çeşitleri Nelerdir?

Falcılık konusuna bakıldığı zaman birden fazla seçenek üzerinden fal bakılabildiğini görebilirsiniz. Konuyla alakalı olarak fal çeşitleri nelerdir gibi başlıklar da bu alana karşı ilgili ve meraklı olan bireyler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

Falcılık, uzun zamandır yapılan bir eylem olmakla birlikte birden fazla forma sahiptir. Tercih edilen fal bakma yöntemi ne olursa olsun kişiler hakkında yorum yapmak mümkün olsa da aslında geleceğin görülmesi ve yorumlanması pek de mümkün değildir. Peki, insanlara karşı yorum yapabilmeyi mümkün kılan fal çeşitleri nelerdir?

  • El falı
  • Katina falı
  • Bakla falı
  • İskambil falı
  • Melek falı
  • Kahve falı

Sıralanan bu fal seçenekleri başta olmak üzere günümüzde tercih edilen daha pek çok fal bakma yönteminin olduğunu fark edebilirsiniz.

Falda Geleceği Görmek Mümkün müdür?

Günümüzde falcılık adına hizmet vermekte olan çoğu kişinin yorumlarına bakıldığı zaman aslında her birinin benzer yorumlar olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durum, barnum etkisi olarak tanımlanabilmektedir. Yani falcı tarafından sizlere söylenen yorumların çoğu diğer insanlar ile de uyumlu olabilmektedir.

Örneğin son dönemlerde dalgın olduğunuzu veya kalbinizin kırık olduğunu tahmin ederek bunun geçici bir süreç olduğunu söyleyebilirler. Ancak bu tarz duygusal durumlar her insanın yaşayabileceği süreçlerdir. Falda geleceği görmek mümkün müdür sorusu da bu detaylar sayesinde kolaylıkla cevaplanabilmektedir.

Fallar Neden Doğru Çıkar?

Daha önce de bahsedildiği gibi özellikle dinimizce yasak eylemler arasında yer alan fal bakma, neden doğru çıktığı konusunda da insanların merak duymasına neden olabilmektedir. Fallar neden doğru çıkar sorusuna karşılık olarak aslında falların doğru çıkmadığını, yalnızca söylenen kalıpların hemen herkese uyumlu olduğunu fark edebilirsiniz.

Bir önceki başlıkta bahsedilen Barnum Etkisi, falların sanki doğruymuş gibi algılanmasına neden olabilmektedir. Tercih ettiğiniz falcı kim olursa olsun her birinin benzer yorumlar yaptığını fark edebilirsiniz. İnsanların başına gelebilecek her bir olayı farklı şekillerle açıklayan falcılar, falların doğru çıkıyormuş gibi görünmesini sağlamaktadır. Zira insanların kadere müdahale etmesi veya geleceği görmesi, imkansız kılınan eylemler arasında yer almaktadır.

Fal İle Psikoloji Arasındaki İlişki Nedir?

Fal bakma konusunda isimlerini dört bir yana duyurmayı başaran falcılar, pek çok detayın merak edilmesine neden olmaktadır. Fal ile psikoloji arasındaki ilişki ise bu alanda en çok merak edilen içerikler arasında yer almaktadır. Zira falların insan psikolojisine göre yorumlandığını söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Fal yorumlarına baktığınız zaman genellikle duygusal alana yoğunlaşıldığını görebilirsiniz. Bunun asıl sebebi ise falcıların nabza göre şerbet vermesidir. Yani sizin genel duruşunuza odaklanarak psikolojik açıdan nasıl bir durumda olduğunuzu yorumlayabilirler. Aynı zamanda falcıların yüksek bir yorumlama gücüne ve hayal gücüne sahip olduğunu da bu durumdan kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir