1. Ana Sayfa
  2. Aşk Büyüleri

İğne büyüsü


3

İğne büyüsü

İğne büyüsü genel olarak bağlama büyüsü ile eş değerdir ve günümüzde kişileri kendine aşık etme yöntemi olarak sıkça tercih edilmektedir.

İğne büyüsü
İğne büyüsü

İğne Büyüsü Nedir?

İğne büyüsü hem bağlama büyüsü olarak, hem de kara büyü olarak yapılan bir büyüdür. İğne büyüsü çok eski dönemlerden bu güne kadar uygulanan büyü çeşitlerindendir. İğne büyüsü sevgiliyi bağlamak, aşık etmek niyetiyle yapılabildiği gibi kişiye zarar vermek amacıyla da uygulanabilinen bir büyüdür.

İğne büyüsü yapılan kişiyi kendine aşık etme ve bağlamak için yapılabilindiği gibi çok kötü amaçlarla kişinin ölümüne neden olacak şekilde de yapılabilinir.

İğne büyüsünün iyi ve güzel amaçlar için uygulanan işlem türüne Anadolu’da “firkete büyüsü” denilmektedir. Eski dönemlerde iğne yerine firkete kullanılarak yapıldığından.

Farslar ise iğne büyüsüne “suzen büyüsü” derler. Suzen kelimesi Fars’ça da iğne demektir. İğne büyüsünün en yaygın olarak yapıldığı yerlerden birisi de İran olmaktadır.

İğne büyüsü Nasıl Yapılır?

İğne büyüsünün kişiyi kendine bağlama ve aşık etmek için iki şeklinde yapılan uygulama biçimi bulunmaktadır.

İğneye siyah iplik geçirilerek yapılan iğne büyüsü. İğneye siyah bir iplik geçirilir. İğne büyüsü yapılacak olunan kişinin isminde bulunan harf sayısı kadar ipliğe düğüm atılır. Düğümler atılırken her düğümde tılsımlı sözcükler söylenir. İşlem tamamlandıktan sonra düğümlü ipin bulunduğu iğne kişinin üzerinde göğüste ve sol tarafta taşınır.

Düğümlü iplikli iğneyi üzerinde taşıyan kişi büyü yaptırdığı kişiyi kendisine aşık eder. Büyü yapılmış olunan kişi yaptıran kişiye baktığında duygularına hakim olamaz ve o kişinin her dediğine evet der.

Elmaya iğne batırılarak yapılan iğne büyüsü. Kişiyi kendisine aşık etmek için yapılan iğne büyüsü çeşididir. Meyvelere özellikle elmaya iğne batırılarak uygulanan büyüdür.

Tamamen sağlam olan hiçbir yerinde çizik veya çürüğü olmayan bir elmaya işlem yapılır. Elmanın karşılıklı olarak iki tarafından birer iğne batırılır. Elmaya batırılan iğneler kadın ve erkeği temsil eden semboldür. Elma kişilerden uzak bir yerde saklanır ve çürümeye bırakılır.

Elma çürüyerek batırılmış olunan iğneler düştüğünde büyü yapılan iki kişi birbirlerine sarsılmaz bağlarla bağlanmış olurlar. Elmanın çürümesi de iğnelerde olduğu gibi bir semboldür. Elmanın çürümesindeki amaç kişilerin arasını bozan veya birlikteliklerine engel olan kişiler varsa onların etkisiz hale gelmeleri içindir.

Bu büyü işleminin gerçekleşmesi için bazen birkaç hafta sonra etkisini göstermektedir. Elma ile yapılmış olunan bağlama büyüsü siyah iple yapılan bağlama büyüsüne göre çok daha kalıcı olduğu bilinmesi gerekmektedir.

Kötü niyet ve kişiye zarar vermek amacıyla yapılan iğne büyüsü. Kişiye zarar vermek amacıyla yapılan büyülere genel olarak kara büyü denilmektedir. Kara büyü olarak adlandırılan ve kişiye zarar veren büyülerin yapılması oldukça tehlikelidir ve bu büyülerin bozulması da oldukça zordur.

İğne büyüsünü kara büyü olarak uygulanması yapılan sabun büyüsünün farklı bir uygulama çeşididir. Büyü yapılacak olan kişiyi temsil eden bir sabun alınır. Sabun insan bedenine benzeyecek şekilde biçimlendirilir. Çok detaylı bir şekillendirme yapmaya gerek olmamaktadır. Sabunda sadece baş, kollar ve ayaklar belli olacak şekilde şekillenme yapılması yeterli olacaktır. Sabundan yapılan insan figürüne iğneler batırılarak büyü işlemi gerçekleştirilir. Büyü yapılan kişinin duygusal yönden acı yaşaması için ise insan figürünün karın bölgesine iğne batırılır. Büyü yapılan kişinin mantıksız davranarak yanlış kararlar alması için insan figürünün baş kısmına iğne batırılır.

İğne batırılmış olunan insan figürü gece yarısı herhangi bir kuyuya veya ırmağa atılır. Kuyuya veya ırmağa atılan sabun eridikçe büyünün etkisi artarak yapılan kişiyi olumsuz yönde etkiler. Sabun tamamen eridiğinde ve iğneler suya düştüğü anda yapılan büyü etkisini tam olarak gösterir. Suyun içerisinde kalan iğneler paslanarak, yosun tutuğunda ve iğnelerin rengini kaybettiğinde artık yapılan büyünün bozulması çok zor ve neredeyse imkansız bir hal almış olur.

Toplu İğne Büyüsü Neden Yapılır?

Toplu iğne büyüsü çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiştir. Toplu iğne büyüsü bağlama, aşık etme büyüsü, hem de kara büyü olarak yapılan bir büyü çeşididir. Toplu iğne büyüsü çok eski dönemlerden saraylarda iktidarda olan kişilere kötü niyetle uygulanan bir büyü çeşididir. Toplu iğne büyüsü sevdiği kişiyi kendisine bağlamak, aşık etmek amacıyla uygulanabilindiği gibi kişiye hayati zarar vermek amacıyla da yapılan bir büyüdür.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 2.5 senedir kanser hastası olup 2 ay önce vefat eden kardeşim yaşarken  (yaklaşık bi sene önce), şüphelenip bir hocaya gitmiştik. Büyü olduğunu söylemişti okumuştu suya falan da okumuştu. Büyünün bozulduğunu söylemişti. Kardeşim vefat ettikten sonra ise başka bir hoca büyünün bozulmasında geç  kalındığını  söylemişti.Bugün de kardeşimin mezarında büyük bir iğne(4-5 cm boylarında,delikli,yorgan iğnesi gibi) bulduk bunun bu büyüyle ilgisi olabilir mi?

    • Rabbim selamet versin inşallah. Bahsettiğiniz konuyla ilgili yakınınızda yüz yüze görüşeceğiniz birinden destek almanızı öneririm..

  2. Merhaba. İplikle olan iğne büyüsünde hangi tılsımlı sözler söylenmelidir? büyü yapılan kişinin anne ismide söylenmelimidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir