1. Anasayfa
  2. Meditasyon

İmera Reiki İle Şifalandırın – Amacı ve Yapılışı


0

İmera Reiki Amaçları

İmera Reiki İle Şifalandırın
İmera Reiki İle Şifalandırın

İmera reiki enerji uygulaması insaların enerjilerini en iyi şekilde kullanmasına olanak sağlamaktadır. Bu reiki sistemi tamamen iyi niyete dayalıdır.

İmera reiki Mısır kökenli olan bir reiki uygulamasıdır. Barton Wendel tarafından ortaya çıkartılmıştır ve şifa kaynağı olarak bilinmektedir.

Bart ve kardeşi olan Geoffrey bu reiki tekniğini uygulayarak,  hakkında düzenlemeler yaparak ve geliştirilmesi için ellerinden gelen çabayı göstererek şimdiki haline kadar ulaştırmışlardır. Imara isim olarak daha fazla ve daha çok anlamına gelir. Bu isimden yola çıkarak daha fazla reiki ya da daha çok reiki de denilebilir.

İmera reiki enerjisi şifa gücü oldukça yüksektir. Eski olarak bilinen ve zamanın da fazlasıyla kullanılmış olan Green Tara, Kundalini, Usui gibi reiki uygulamalarına göre daha yüksek olan titreşimlere sahiptir.  Bu uygulama geçmiş dönemlerde şifalandırma amaçlı, duygusal, ruhsal ve fiziksel açıdan oluşmuş olan travmalarda, bilinçaltında bulunan olayların su üstüne çıkartılmasında konusunda kullanılmaktadır. Özellikle bu tarz olaylar sonucunda meydana gelmiş sorunların şifalandırılması konusunda oldukça güçlü ve işlevsel olarak karşımıza çıkmaktadır.

Reiki enerjilerinin bölmelere ayrılması gerekirse;

  • Usui reiki
  • Karuna ki reiki
  • İmera reiki olarak bilinir.

İmera Reiki Nasıl Yapılır

İmera reiki çalışma esnasında sembollere gerek duyulmaz. Bu enerjiyi kullanmakta olan ve enerjiyi master üstünden deneyimlemekte olan kişiler enerjiyi farklı şekillerde hissedebilir. Bu reiki sistemi iyilik üzerine kurulmuş olan temellerden oluşmaktadır. Enerjisi de iyi niyet üzerine kurulmuştur.

İmera Reiki
İmera Reiki

Bu uygulamada çalışma mantrası bulunur ve mantra ile yapılacak olan şifa çalışmalarının hepsinde yükselmiş olan üstatlar ve rehber varlıklar bulunur. Bu şekilde yapılacak enerji çalışmalarına hepsi katkıda bulunmaktadır. Bu enerjiyi uygulayacak olan kişilerin ya da reiki öğrencilerinin Kundalini reiki’de veya Usui reiki’de 3. Seviyede olması ve bu enerji sistemleri belli bir süredir uğraşıyor olması şarttır.

Hemen hemen her enerji sisteminde olduğu gibi bu enerji sistemi de uygulama yapacak olan kişiye belli başlı bir sorumluluk getirmektedir. Enerji uygulamasını yapacak olan kişiler çevresinde bu konuda ihtiyacı olan kişilere bu konuda teklif sunmalı, sistem hakkında bilgi vermeli ve bu konuda istekli olan kişilerin de onayları ile imera reiki ile alakalı seanslar düzenlemelidir.

İmera reiki konusunda yapılacak olan uyumlamalar belli başlı programlar dâhilinde yapılabildiği gibi program dâhilinde olmayan bir gün içinde de yapılabilmektedir.

Uyumlama yapacak olan kişiler enerjinin nasıl kullanacağını, şifa kaynaklarının nasıl kullanılacağını, olumsuz olan olayların yarattığı sıkıntılardan nasıl kurtulacağını, travmaların yarattığı sorunların nasıl atlatılacağını, bilinçaltının nasıl kontrol edilmesi gerektiğini öğrenmektedir. Ayrıca enerjinin en doğru şekilde kullanılması insanları fiziksel ve ruhsal yönden rahatlatır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir