1. Anasayfa
  2. Kısmet Açma Duaları

İş İçin Kısmet Açma Duası


0

İş İçin Kısmet Açma Duası

İş İçin Kısmet Açma Duası
İş İçin Kısmet Açma Duası

Özellikle iş bulmak isteyen ve uzun bir süredir ne kadar arasa da iş bulamayan kişilere göre iş için kısmet açma duası tam bir umut kapısı olarak adlandırılabilir. Hepimizin bildiği üzere İslam dininde dini bütün müminler karşılaştıkları her türlü maddi ve manevi sıkıntıyı gidermek için en etkili yolun dua olduğunu söylerler.

Özellikle milyonlarca işsiz vatandaşın bulunduğunu bildiğimiz şu zamanda bu dua iş sahibi olmak isteyenlerin dillerinden düşmüyor. Müslüman olan kişiler bu duaları bütün içtenlikleri ile ve ellerini göğe açıp Yüce Allah’ a yalvararak onun rızasını kazanıp istedikleri hayırlı işe kavuşabilmektedirler. İşsizlik sayısının giderek arttığı şu dönemlerde duaya sığınıp iş arayan birçok vatandaş vardır.

Şunu unutmamalısınız ki Yüce Allah hiç kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemezmiş. Bu nedenle bu kavrama duyulan inanç ile birlikte karşılaşılan zorluklar karşısında isyan etmeden ve sabrederek Allah’ tan en hayırlısını dilemek gerekir.

Bu davranış dini ile bütünleşmiş bütün müminlerin yapması gerekenler arasında dua yer almaktadır. İş için kısmet duası da işe ihtiyacı olan hayırlı kazanç elde etmek isteyen ya da çalıştığı işi bereketlendirmek isteyen herkesin başvurması gereken bir yoldur.

İş İçin Kısmet Açma Duası Neden Okunur?

Ekonomik sıkıntılar her geçen gün artmakta ve insanların da yeni sorular ile boğuşmasına neden olmaktadır. Maddiyatın her geçen gün daha da önemli hale geldiği bu günlerde zenginler çok daha fazla zenginleşirken gittikçe fakirleşen insan sayısı da gittikçe artmaktadır.

Tabii ki bunların yanında gırtlağına kadar borç içinde yaşayan ve hayatını öyle ya da böyle ilerletmeye çalışan sayısız insan vardır. İşte bu müminlerin kesinlikle okuması gereken iş için kısmet açma duası ile çalışan ama zorluk yaşayan insanların kazancı artabilir, işi olmayan kişiler iş sahibi olabilirler.

Bu duaların hepsi Kur’an-ı Kerim ayetlerine dayanan son derece tesirli dualardır ve maddi yaşam ile ilgili sayısız hikmete vesile olurlar. İşte bu nedenle işi rast gitmeyen, iş sahibi olamayan kişilere bu duaları okumaları sık sık tavsiye edilmektedir.

İş İçin Kısmet Açma Duası Okunmasının Ne Gibi Faydaları Vardır?

Öncelikle iş için kısmet açma duası okunması özellikle esnaf vatandaşlara tavsiye edilmektedir. Ticaret ile uğraşan kişiler hayırlı müşteri çekebilmek ve kazançlarını bereketlendirebilmek adına bu duaları okuyabilirler.

Kişinin işleri açılması için okudukları bu duaların ise faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Bu duaların düzenli okunduğu evlerde geçim sıkıntısı yaşanmaz.
  • Bu birbirinden bereketli olan dualar bereketin ve müşterilerin artmasına birer vesiledir.
  • Ticaretle uğraşan kişilerin bu duayı okuması halinde yapacağı bütün alışverişler hayırlı ve bol kazançlı geçer.
  • Hatta satılmayan bir mülk bu duaların okunması sonucunda satılabilir.
  • Borcu olan bir kişinin bu duayı devamlı okuması halinde eline borcunu ödeme fırsatları geçer.

İşlerin Açılması İçin Okunacak Dua Ne Zaman ve Nasıl Okunmalıdır?

İş İçin Kısmet Açma Duası
İş İçin Kısmet Açma Duası

İbadetlerin özellikle de dua okumalarının kendine özgü zamanı ve şekilleri bulunmaktadır. Bu anlamda iş için kısmet açma duası bir diğer deyişle de bereket dualarının sabah namazı ile öğle namazı arasında bulunan vakitte okunması gerekmektedir. Bu tarz dualarda özellikle ticaret ile uğraşan kişilerin güne bu tür dualar ile başlamaları onları çok daha güzel sonuçlara götürecektir.

Bunların yanı sıra dua okunmadan önce abdest alma zorunluluğu olmadığı bilinmektedir. Yani bu dua okunmadan önce de abdest almak şart değildir. Bu nedenle işlerinin artmasını isteyen veya iş bulmak isteyen kişiler gün içerisinde herhangi bir zamanda akıllarına gelince bu duayı okuyabilirler. Şunu da belirtelim ki gusül abdesti alınması gereken durumlarda dua etmemeniz daha doğrudur. Bunların haricinde başka şart bulunmadığını belirtelim.

İş İçin Kısmet Açma Duası ile İlgili Öneriler

İslam âlimlerinin bolluk bereketi arttırmak ve işlerin açılmasını sağlamak için tavsiye ettiği pek çok dua vardır ancak bunların arasında en etkili ve tesirli olduğu bilinen yalnızca iki dua bulunmaktadır. Bunlardan ilki tek bir Kur’an-ı Kerim ayetine dayanmaktadır. İş için kısmet açma duası anlamında en tesirli dualardan biri Müminun suresinin 29. Ayetidir.

Bu ayetin her gün işe başlarken kişinin gönlünden ne kadar geçiyorsa o kadar okunması tavsiye edilmektedir. Güne bu dua ile başlayan müminlerin kazançları artmakta ve işleri açılmaktadır. Tesirli olduğu düşünülen bir diğer dua ise karınca duasıdır. Bu duanın Hz. Süleyman döneminde yaşanan kuraklık esnasında bir karıncanın yağmur yağması amacı ile yaptığı bir dua olduğu söylenir.

Hemen Tutan Muhabbet Büyüsü yazımızı da okuyabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir