3

İsim Uyumu Nedir

İsim Uyumu
İsim Uyumu

Uzun yıllardan beri süren ve son dönemlerde yapılan bilimsel çalışmalar sonrasında görülmektedir ki insanlar üzerinde isimlerin çok büyük etkisi bulunmaktadır.

Bu gerçek günümüzde artık bilimsel olarak da kanıtlanmış olmaktadır. Yani kesin olarak bilinen gerçek insanlar isimleriyle yaşıyor ve böyle olunca da ikisevgili veya evli kişiler arasında da isim uyumu olması oldukça çok önemli olmaktadır.

İsim sayısı fiziksel ve zihinsel olarak kişinin tabiatını anlatır. Kişinin hayat amacının ne olduğunu açıklar. Herkes doğuştan gelen bir itilme ruhuyla kodlanmış olan hayat amacının peşinden koşar.

Bazı kişiler bu durumun farkındadır fakat çoğunlukla kişiler bu amacın farkında olmaz. Çünkü içsel hedef kişilerden saklanır. Kişiler yeteneklerini, güçlerini ve eksikliklerini kader sayıları vasıtasıyla öğrenebilirler.

İsimler üzerinde yapılan hesaplamalar, kişinin kendisini hangi yönlerde geliştirmesi gerektiği konusunda ışık tutar hayat yolunda kullanabileceği yetenekleri ve dikkat etmesi gereken eğilimleri konusunda bilgi verir ve Yüzyıllar boyunca insanlar hep sayılara çok özel bir önem verdiler. İnsanlara rakamlar rakamsal değerlerinin haricinde çok fazla anlamlar yüklediler. Matematiğin bir aracı olan rakamların insan kişiliğinin çok gizli yanlarını açığa çıkartarak gösterdiği düşünüldü. Pek çok kişi rakamların uğuruna veya uğursuz olduğuna inandı.

Neredeyse her alfabede bulunan harflerin çok eski dönemlerden bu güne rakam olarak birer anlam karşılığının bulunduğu bilinmektedir. Bunlar içerisinde en çok bilinen İbrani-Süryani, Grek ve Latin harflerinin sayı sistemleridir. Ebcet hesabı olan ve Arap alfabesinin ebcet hesabı rakamlar ve hesaplama sistemi Müslümanlar arasında kullanılmaktadır.

İsim Uyum Hesaplama Mantığı

Yüzyıllardan beri günümüze kadar olan süre boyunca insanlar sayılara çok özel anlamlar ve büyük önem vermişlerdir. Kişilere doğdukları anda ebeveynleri tarafından verilmiş olunan tam isimleri bir kağıda yazılır ve aşağıda vermiş olduğumuz tabloda bulunan harfler ve rakamlar çizelgesine bakılarak her harfin karşılığında gelmiş olan rakamlar toplanır.

İsim Uyumu
İsim Uyumu

Toplanan sonuçta çıkan iki basamaklı sayı da toplayarak tek basamağa indirilir ve daha sonra kader sayıları bulunarak anlamlarına bakılır. 11 rakamı ve 22 rakamları ana rakamlar olduğundan dolayı toplanarak tek rakama indirgenmeleri mümkün değildir. Bu nedenden dolayı isim sayıları

11rakamı ve 22 rakamı haricinde çıkan rakamlar tek basamağa indirgenmiş olarak 1 rakamı ve 9 rakamı arasıdır.

 1. A J S S
 2. B K T
 3. C L U C
 4. D M V
 5. E N G W
 6. F O O
 7. G P Y Q
 8. H U Z
 9. I R I X

İsim Uyumu Açıklamaları

1- bir sayısı dik bir rakamdır. Dikliği, sertliği, doğruluğu, dürüstlüğü ve üstünlüğü si

mgelemektedir. bir sayısı gibi kişi de “dosdoğru” ve “dimdik” bir kişi demektir. Eğilmeyen, bükülmeyen ve çelik gibi bir iradeye sahip demektir.

 

2- iki bir artı birden doğmaktadır. İki ayrı elemandan oluştuğundan ikiye de elemanlara ayırma gücü, yani analiz gücü bulunmaktadır. kişi olumlu ve olumsuz arasında bulunan ayrımı yaptıktan sonra senteze varıyor.

Kişi diğer kişilere iyilik yapma arzusuyla dolarak taşar. Dostluklara ve insanlara yeni çevreler edinmeye büyük önem verir. Kişi zaman zaman kendi kabuğuna çekilerek sessizce yaşamayı da sever.

3- üç sayılar dünyasında baba, anne ve çocuktur. Üç rakamı bir ve ikinin birleşmesinden doğar. Soyu üretecek olduğuna bu rakam sayılar dünyasında yaşamsal önem taşır ve gelecek zamanı simgeler.

Kişinin çok yanlı bir görünümü vardır. hayata yeni gelen bir bebek gibi çevreyi tanımaya çalışır ve her şeye ilgi duyar. Gördüğü yeni şeyler ve yaşadığı yeni olaylar kişiye büyük coşku ve heyecan verir.

4- Dört sayısı düş gücüne çok az yer verir ve oldukça somuttur. Kendini tamamlamıştır. Dört sayısına sahip olan kişiler kişiliklerini tamamlamışlardır ve kişiliklerine kavuşmuşlardır. Gerçekçidirler ve somut olaylarla hareket ederler.

5- beş rakamı dişi olan dört ile erkek olan birin birleşmesinden doğmuştur. Her ikisinin de özelliklerini taşımaktadır. Her iki rakamın güçlü taraflarıyla birlikte zayıf taraflarını da içermektedir.

Bazı zamanlar ölçülü, kararlı ve dengeli, bazı zamanlar da ise dengesizdir. Bu değişiklikleri çevresindekileri de şaşırtır. Ayrıca beş rakamı gibi yetkinlik ve düzen simgesidir.

6- Sayılar dünyasının içinde altı zenginlik ve görkemin simgesidir. Kişi düşüncelerinde katıksız bir idealisttir ve his yaşamında aşırı duygusaldır. Düş kurmayı sever ve kendi içinde kapalıdır.

7- kişi yedi rakamı gibi çok yönlü ve çok yanlısıdır. Çok sevildiği için sevgi yaşamında ön planı tutar. Uyumlu, oturmuş ve sıcak bir aile içinde yetişmesi, fazla ilgi görmesi kişiyi fazla bencil yapar. Aşık denecek derecede kendini sever. Bu sebepten dolayı daima verici değil sürekli alıcıdır.

İsim Uyumu
İsim Uyumu

8- sekiz rakamı sayılar dünyasında dişi rakamdır. Tüm dişiler de olduğu gibi sevmeye ve sevilmeye büyük önem verir. kendiside sevilmek ve sevmek ister. Hele sevildiğini öğrenmek kişinin çok hoşuna gider. Ama aşkta ihtiyatlıdır. Karşısındaki kişiye kolay kolay açılamaz. Bireysel duygu ve düşüncelerini açığa vurmayı bir zaaf gibi görür.

9- Sayılar dünyasının son rakamı olan dokuz bir yetkinlik örneğidir. Kişi de dokuz sayısı gibi yetkin bir kişidir. Büyük fikirlerin, projelerin peşinde koşar.

Hırslı ve kararlı yapısıyla bunları gerçekleştirir. Duygu yönünden de oldukça zengindir fakat coşkularına gem vurur. Bilinçlidir ve sağlam değer yargıları vardır.

Bunun yanı sıra bir çocuğa isim verilirken geçerli bir kural olmasa da iyi kısmetle yaşayacak isimlerin seçildiği bilinmektedir. Ü, Ö ve Ğ harfleri biraz zor olduğu için sakıncalı olarak da görülüyor.

Bu yüzden isim uyumları gerçek anlamda günümüzde dikkat çeken sistemlerden biridir ve aileler arasında sıkça dikkat edilen uygulamalar arasındadır. Sosyal medya üzerinden de bu konuyla ilgili pek çok bilgi sunumu yapılmaya devam ediliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 5 sene önce

  merhaba.sorum:27.07.1979 yılında denizlide sabaha karşı 03:30 da dünyaya geldim.şu anda evliyim fakat evliliğimde bazı sorunlar oluyor.eşimin ismi özgür ismail 19.09.1978 doğumlu 30.05.2009 da evlendik .

  • Merhaba eşinizle ne gibi sorunlarınız var? Bana numaramdan veya mail adresimden ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili çalışma yöntemleri olabilir sorununuzu çözüme kavuşturmak ile alakalı. [email protected] veya 0 546 484 31 66

 2. Gerçekten bilgilendirici bir yazı olmuş ellerinize sağlık yazan emeği geçenlere teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir