0

İskambil Falı Nedir?

İskambil falı nda kartlarının anlamını bilmek ve detaylı şekilde bilgiye sahip olmak gerekir. Yoksa bakılan fal anlamsız bir biçime dönüşecektir.

İskambil kartları insanlar tarafından oyun oynamak amacı ile sık şekilde kullanılır.

İskambil Falı
İskambil Falı

Özellikle eski dönemlerde oyun oynamak yerine fal bakmak amacı ile kullanılan kâğıtların geleceği görmek amacı ile kullanıldığı bilinmektedir.

Bu kartların üretim amaçları da geleceğin görülmesidir ve fala bakılmasıdır. İskambil kâğıt demetlerinin anlamları bilinmesi ile fal bakılır. Sayıların, kartların ve desenlerin anlamları bilinmeden bu falı bakmak ve aşk ile alakalı yorumlar yapmak mümkün değildir. İskambil falı nasıl bakılır, kapsamında kâğıt anlamları öğrenilmeli ve demet açılımları bilinmelidir. Anlamlarının bilinmesinin ardından kişiler yaşamlarında bulunan sorunların ne anlama geldiğini, neler yapması gerektiğini ve nasıl davranmasını gerektiğini kestirebilir. Açılacak olan demetten seçilen kartların yaşam ve aşk konusunda detaylar verdiğini unutmamak gerekir. Bu kâğıt seçenekleri anlamları bakımından dört element dâhilinde incelenir. Bu elementler su, ateş, hava ve topraktır. Bu elementler içinde 13 kart bulunur.

Toplamda bulunan 52 adet kart senenin 52 haftasına işaret etmektedir. Hepsinin anlamları bilindiğinde aşk yaşamında ve sosyal yaşamda var olan sorun ve mutluluklar konusunda yorum yapılabilir. Online ortamlarda, kitaplardan ve fal ile alakalı yazılmış olan kaynaklardan bu tarz konularda detay bulmak mümkündür. Bunlar okunmalı fal bakımı konusunda bilgiler edinilmeli, deneyim sağlanmalıdır. Sonrasında falın bakımı yapılmalıdır. Açılım demetlerin

seçimi ile yaşamdaki tatsızlıklara da çözüm bulmak da kolaydır.

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

İskambil kâğıtlarıyla fal bakımı yapmak çok eski dönemlerden bu yana kadar kullanılan bir uygulamadır. Bu kâğıtlar ile bakılacak olan falın birçok çeşidi bulunur. Özellikle falın tek başına bakılm

im002964

ası tercih edilmez. Bir başkasının iskambil falına bakma işlemi yapması aşk konusunda, gelecek konusunda, yaşam konusunda ve gerçek konusunda daha düzgün sonuçlar verir.

Bu konuda deneyimli olan kişiler nasıl kolay bakılacağını bilir ve yorumlar ile alakalı olarak daha detaylı sonuçlar verir. Kâğıt falına bakmadan önce anlamlarını, seçimlerini ve demet açılımlarını detaylı bir şekilde bilmek gerekir. Yani bu konuda yeterli düzeyde bilgi ve deneyim sahibi olunması şarttır. Bundan dolayı da bilen bir kişi tarafından kâğıttan yaşam ve aşk falına bakılması daha sağlıklıdır. Hatta bu konuda yorumlar ve detaylar da okunarak bilgi alınmalıdır. Kâğıt falı için kullanılacak olan iki farklı yöntem bulunur. 32’lik ve 52’lik bakılan aşk iskambil falı;

  • 32’lik deste ile fal, 52’lik destelerden ikili, üçlü, beli birde altılılar ayrılır. Sonrasında ortada kalan 32’lik kâğıtların her birin üst kısmı ve alt yanı anlaşılacak bir biçimde işaretlenmelidir. Çünkü burada kâğıtların açılma esnasında ters veya doğru gelişine göre de farklı anlamlar taşımaktadır.
  • 52’lik deste ile fal, falın açılımı oldukça basit ve kolay şekildedir. Önemli olan maça, sinek, karo ve kupanın tam sayısı ile elinizde olduğundan emin olmalısınız. 4 farklı cinste kartın tam sayıda olması çok önemlidir. Bu kartların içinden 1 adet kart seçilir ve bu kartın anlamı doğrultusunda yorumlama yapılır.

İskambil falı Farklı Yöntemleri,  Aşamaları ve Çeşitleri

Aşk falı, bu uygulama için elde bulunan deste içinden kupa papazı ile sinek kızı çıkartılır. Kalan kartlar iyice çıkartılır ve 3 farklı parçaya bölünür. Kartların en üstte bulunanları alınır ve dizilir. Bu kartlar geçmiş dönemi, bugünü ve geleceği temsil eder. Falın daha geniş bir şekilde bakılması için tekrardan ilki kişinin kendisi, ikincisi ailesi ve üçüncüsü de gelecekteki beklentiler için seçilir. İskambil kartları dört farklı grubu temsil etmektedir.

Bu grup kartlarının ne ifade ettiği tam anlamı ile bilinmelidir.

İskambil Falı
İskambil Falı

Sevgi, aşk, zenginlik, mutluluk, tutku, başarı, maddi beklentiler, dostluk, hisler, kariyer gibi birçok detayı öğrenmek mümkünüdür. Kartların 52 adet olması da senenin 52 haftasını temsil eder.

 

İskambil falının içinde bulunan kâğıtların her birinin farklı duyguları ve düşünceleri bulunmaktadır. Bu düşünceleri ve duyguları ifade etmenin yollarını bilmek falın daha detaylı şekilde bakılmasını sağlayacaktır.

Örneğin; maça kartlarının sembolleri havadır. Hava sembolünün çıkması ile maddi ve manevi sıkıntılar, hastalıklar, üzüntüler ve olumsuzluklar yaşama girebilir. Sineklerin bulunduğu kartların sembolü de ateştir.

Bu kartlar insanların yaşamlarında bulunan kariyerlerindeki merdivenleri tırmanmayı, yükselmeyi, iş yaşamındaki eğlenceleri, sosyal yaşamdaki mutluluğu temsil eder.  Kupa olan kartların ise sembollü sudur.

Bu huzuru, mutluluğu, aşkları, sevgiyi ve karşıdaki kişiye duyulan özlemi temsil etmektedir. Karo olan kartların ise sembollü ise topraktır. Maddiyat ile alakalı olan sorunlara, sıkıntılara, girilecek olan külfetlere, kişilerin yaşamındaki kötülüklere, sorunlara, insanların zayıf olan iradelerine ve güçlü olmayışlarını ifade etmektedir.

Bu bilgilerin ışığında açılımların doğru bir şekilde yapılması ve anlamları göz önüne alınarak en doğru şekilde yorumlanması gerekir. Falın neden açıldığı, kimin için seçildiği ve neye yorumlandığını unutmamak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir