1. Anasayfa
  2. Fallar

Kabala Öğretisi


0

Kabala Öğretisi Neyi İnceler

Kalaba öğretisinin ne üzerinde yoğunlaştığı, birim sistemindeki sayıların anlamlarını ve kabala öğretisini kullanılarak isim-karakter analizi.

Kabala Öğretisi
Kabala Öğretisi

Kabala öğretisi tahmin edildiği üzere herhangi soyut bir şeyle uğraşmaz, yalnızca insanın nasıl yaratıldığı ile daha yüksek varoluş seviyesine nasıl ulaşabileceği ile uğraşır. Kabala bilgili olmayı manevi dünyaya çalışmak için bir araç olduğunu savunur. İçinde yaşadığımız dünyayı öğrenmek için fizik, kimya, biyoloji ve benzeri bilimlere ihtiyaç duyarız.

Bu bilimler fiziksel dünyayı algılamamıza yardımcı olur. Ancak yaşadığımız Dünya’yı bütünüyle algılayabilmemiz için sahip olduğumuz duyularla algılayamadığımız gizli alemi keşfedebilecek bir araştırmaya ihtiyaç duymaktayız. Kabala bilginlerine göre gerçek iki güç veya nitelikten oluşmaktadır. Bunlar alma arzusu ve verme arzusudur. Verme arzusu (yaratan) vermek istediği için bir alma arzusu yaratır. Bu nedenle inanca göre yaratılış alma arzusunun görünümündedir. Kabala sadece nasıl yaratıldığını öğretmez aynı zamanda her şeyi bilen ve her şeye gücü yeten yaratan gibi yaratanın nasıl tasarladığını öğretir.

KABALA ŞEYTANI
KABALA ŞEYTANI

Sayılara Gizlenen Sırlar

Geçmişten Günümüze kadar gelen dönemde sayıların gizemini inceleyen bir çok numeroloji sistemi vardır. İbrani Kabala sistemi bunlardan biridir. Kabala kelimesinin sözlükte geleneksel bilgi anlamına gelmektedir. Kabala sistemi, içerisinde farklı anlamlar içeren uygulamalar barındırır. Bu konu hakkında bizim ilgilendiğimiz şey sayıların güç ve karakterleridir. Numeroloji ve astroloji arasındaki bağı göz ardı etmemek gerekir. Numeroloji ve astroloji kelimelerinin birleşiminden oluşan “astronumeroloji” kavramı bunun en belirgin örneğidir. Gezegenler ve sayılar arasındaki ilişki aşağıda gösterildiği gibi.

1- Güneş sayısıdır ve pozitiftir.

4- Güneş sayısıdır ve negatiftir.

7- Ay sayısıdır ve pozitiftir.

2- Ay sayısıdır ve negatiftir.

8- Satürn sayısıdır.

3- Jüpiter sayısıdır.

9- Mars sayısıdır.

6- Venüs sayısıdır.

5- Merkür sayısıdır.

Numeroloji’de 1 ile 9 arasındaki sayıların oluşturduğu sistem “Birim sistemi” olarak adlandırılmaktadır. Çift sayıların da bulunduğu numeroloj sistemi kabala sistemi içerisinde keşfedilmiştir. Bu sistemdeki sayıların 1 ile 22 arasında anlamları ve fonksiyonları mevcuttur.

Pythagorean Numeroloji Sistemi olarak adlandırılan bir başka uygulamada sayılar 1 ile 1000 arasında gruplandırılmıştır, 1000 sayısına kadar her rakam için okült tanımlamalar mevcuttur.

Kabala Sistemi Nasıl Kullanılır

İbrahini kabala numerolojisi sistemi 1’ den 22’ ye kadar sayılar ve 22 harf bulunmaktadır. Türk alfabesinde 29 harf bulunduğu için bu sistemin uygulanması ortak bir zemin hazırlanmasıyla mümkündür. Aşağıdaki tabloda İbrani harflerin karşılığı olan Türkçe harfler numeroloji sayıları ve zoydak ya da gezegensel yöneticileri gösterilmektedir.

Türkçe harfler numeroloji sayıları ve zoydak ya da gezegensel yöneticileri gösterilmektedir
Türkçe harfler numeroloji sayıları ve zoydak ya da gezegensel yöneticileri gösterilmektedir

Birim numerolojisi sisteminde sayılarla işlem yapıldıktan sonra 1 il 9 arasındaki sayılar bulunup ortaya çıkan sayı bunlara indirgenir.

Örneğin 56=5+6=11 =1+1=2 olur. kabala sisteminde 12 sayı kabul edilir. Başka bir örnek vermek gerekirse… 97=9+7=16 =1+6=7 olur. kabala sisteminde 16 olarak alınır ve Zoydak sisteminde karşılığı vardır.

İsmimizde ve soy ismimizde geçen harflere karşılık gelen rakamları toplayıp çıkan sonucun rakamlarını da toplayarak bir sonuç buluyoruz.

ÖRNEK:

Hasan = 8+1+21+1+14=45 =4+5=9

KULAK = 11+6+12+1+11=50 =5+0=5

9+5=14 bulunur.

Tablodan kontrol ettiğimizde 14 sayısının boğa burcu yönetiminde olduğunu görmekteyiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir