1. Anasayfa
  2. Büyüler

Kabala


0

Kabala – Nedir, Büyüleri ve PDF kitap Kaynakları

İnsan hayatının ve evrenin birçok gizemi bulunmaktadır. Kabala, bu gizemleri anlayabilmek için binlerce yıldır uygulanan öğretiler arasında yer almaktadır.

Kabala Nedir?

Kabala, temel olarak hayatın gizemlerini çözmeye yönelik bir disiplindir. Yaratılan ile yaratıcı güç arasındaki ilişkinin bu şekilde adlandırıldığını da söyleyebiliriz.  Temel amacı sonsuz güç sahibi Ein Sof ile onun yaratılışı alanındaki bağlantıyı anlayabilmektir. Basit bir büyü metodu değildir. Hayatın ve evrenin gizemini anlamaya yönelik oldukça kapsamlı bir disiplindir.

Kabala
Kabala

Genellikle Musevilik inanç sistemi içinde bir disiplin olarak görülse de bunun tamamen yanlış bir yargı olduğunu belirtmek gerekiyor. Herhangi bir inanç sistemine dâhil olmamakla birlikte, bütün inançları kapsayan bir öğretidir. İnsan ile ezoterik kaynaklar arasında bir köprü kurar. Dolayısıyla her inanç sistemine dahil insanlar ilmi ile ilgilenebilir ve bu ilim dâhilinde kendi gerçekliğini bulabilir.

Kabalanın sembolleri, bu disiplinin oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Her güç bir sembole sahiptir ve ritüeller bu semboller üzerinden yapılır. Bu ritüellerinde önemli olan semboller ve numerolojidir. Genellikle bu ögeler üzerinden işlem yapılır ve ölümlü ile ölümsüz arasındaki kadim bağ semboller ile kurulur. Gündelik hayattan bildiğimiz sembollerin önemli bir kısmı işlem öğretileri dâhilindedir.

Genellikle Doğu ezoterizmine dâhil bir sembol olarak bildiğimiz Ying-Yang,  sisteminin önemli bir sembolüdür. Ying-Yang, dengeyi sembolize eder. Evrendeki her şey zıttıyla uyumlu bir şekilde var olmaktadır. Kabala’nın temelinde bu düalist anlayışın söz konusu olduğunu da söylemek gerekir. Bir kavramı anlayabilmek için onun zıttını anlamanız son derece önemlidir.

Kabala’nın bir diğer ögesi de numerolojidir. Numeroloji, kadim sistem ile aranızdaki ilişkiyi anlayabilmek için ihtiyaç duyacağınız temel sistemdir. İsminiz, doğum tarihiniz gibi bilgilerin hesaplanması karakteriniz ve geleceğiniz için oldukça önemlidir. Numerolojisinde alfabadeki her harfin bir sayı karşılığı ve her sayının gök cismi olarak karşılığı vardır. İsminizdeki harflerin değerleri toplandığında bunun gökyüzündeki karşılığına bakılır ve kehanetiniz astroloji yöntemiyle çıkarılır.

Kabala
Kabala

Kaba ağacı olarak da bilinen hayat ağacı, bu inanç sisteminin önemli sembollerinden biridir. Hayat ağacı, yaratılışın gelişimini anlatan bir semboller sistemidir. Öğretisine göre insan evrenin bir kopyası ve yansımasıdır. X ağacı, bu konuda ışık tutacak bir semboldür.

Kaba’nın gücünü gündelik hayatınıza yansıtmak için içtiğiniz suyu kutsayabilirsiniz. Kültürümüzde görülen “okunmuş su” ritüeli de buradan gelmektedir. Herhangi bir suyu  sistemiyle kutsayıp içtiğinizde, vücudunuza ve ruhunuza dinginlik verdiğini fark etmeniz zor olmayacaktır. Kaba suyu hazırlayarak evrenin enerjisini gün boyunca bedeninizde ve ruhunuzda hissedebilirsiniz.

Kaba Kitapları

Ezoterizme ulaşmanızı ve sonsuz güç ile bağlantı kurmanızı sağlayacak öğretiye hakim olmak hiç zor değil. Her insan, kendi varlığını bulmak için yeterli güce sahip olarak donatılmıştır. Yapmanız gereken tek şey kendi ruhunuzu araştırmak ve sizi sonsuzluğa ulaştıracak bu öğreti hakkında bilgi sahibi olmak. Bunu ise kaba kitapları ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dion Fortune’ın “Mistik Kaba” kitabı bunun için iyi bir başlangıç metni. Fortune, bu kitapta öğretisini herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir şekilde anlatıyor. Kabala’nın temel kavramlarını ve bu felsefesi nedir konusunu bu kitap sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kabala’ya başlamak için kesinlikle en kısa sürede bu kitabı edinmeli ve bilgilerden yararlanmalısınız.

Kabala’nın Gizli Bilgeliği de bu öğretiyi anlayıp uygulamanıza yardımcı olacak metinler arasında yer alıyor. Bu kitapta öğretisi hakkında geniş bir bilgi veriliyor ve nasıl uygulanacağı, bu öğretiyle sonsuz hakikatin gücüne nasıl ulaşılacağı detaylı bir biçimde anlatılıyor. Ezoterizm gibi konuları öğrenmek, öğretinin tarihi ve pratikleri hakkında bilgi sahibi olmak için PDF olarak ulaşabileceğiniz bu kitabı okumanız yeterli olacaktır.

Kabala’nın Temel Kavramları da bugüne kadar “Gizli öğreti” olarak bilinen  sisteminin aslında gündelik hayata uyarlanabilecek ve herkesin ilgilenebileceği bir öğreti olduğunu belirten eserler arasındadır. 2000 yıl boyunca kabalistlerin rağbet gösterdiği metinlerden yararlanılarak kaleme alnına bu kitap, kabala’yı öğrenmek ve uygulamak için gerekli metinler arasındadır.

Kaba Büyüleri

Kaba büyüleri hakkında bilgi vermeden önce, büyü kavramının aslında ne olduğundan ve nasıl bir sistematiğe sahip olduğundan bahsetmek gerekir. Büyü, genellikle zannedildiği, filmlerde gösterildiği gibi bir olgu değildir. Gerçekliği sihirli bir elle değiştirmenin mümkünatı yoktur. Ancak evrene telkin ve enerji göndererek gerçekliğin değişmesi sağlanabilir.

Kabala’nın büyü sistemi tam olarak bu ilke üzerine kuruludur. Kaba büyüleri, genellikle geleceği öğrenmek için uygulanır. Bunun için de numerolojisini ve astrolojiyi iyi seviyede bilmek gerekir. Öğretisine hakim olduğunuzda bu büyüleri uygulayabilir ve gelecek hayatınızda nelerin olup biteceğini öğrenebilirsiniz. Yeterli seviyeye geldiğinizde bunu hissetmeniz zor olmayacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir