web analytics
Büyüler

Kabala

Kabala - Nedir, Büyüleri ve PDF kitap Kaynakları

Kabala – Nedir, Büyüleri ve PDF kitap Kaynakları

İnsan hayatının ve evrenin birçok gizemi bulunmaktadır. Kabala, bu gizemleri anlayabilmek için binlerce yıldır uygulanan öğretiler arasında yer almaktadır.

Kabala Nedir?

Kabala, temel olarak hayatın gizemlerini çözmeye yönelik bir disiplindir. Yaratılan ile yaratıcı güç arasındaki ilişkinin bu şekilde adlandırıldığını da söyleyebiliriz. Kabala’nın temel amacı sonsuz güç sahibi Ein Sof ile onun yaratılışı alanındaki bağlantıyı anlayabilmektir. Kabala, basit bir büyü metodu değildir. Hayatın ve evrenin gizemini anlamaya yönelik oldukça kapsamlı bir disiplindir.

Kabala 300x300 - Kabala
Kabala

Kabala genellikle Musevilik inanç sistemi içinde bir disiplin olarak görülse de bunun tamamen yanlış bir yargı olduğunu belirtmek gerekiyor. Kabala, herhangi bir inanç sistemine dâhil olmamakla birlikte, bütün inançları kapsayan bir öğretidir. İnsan ile ezoterik kaynaklar arasında bir köprü kurar. Dolayısıyla her inanç sistemine dahil insanlar kabala ilmi ile ilgilenebilir ve bu ilim dâhilinde kendi gerçekliğini bulabilir.

Kabala sembolleri, bu disiplinin oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Her güç bir sembole sahiptir ve ritüeller bu semboller üzerinden yapılır. Kabala ritüellerinde önemli olan semboller ve numerolojidir. Genellikle bu ögeler üzerinden işlem yapılır ve ölümlü ile ölümsüz arasındaki kadim bağ semboller ile kurulur. Gündelik hayattan bildiğimiz sembollerin önemli bir kısmı Kabala öğretileri dâhilindedir.

Genellikle Doğu ezoterizmine dâhil bir sembol olarak bildiğimiz Ying-Yang, kabala sisteminin önemli bir sembolüdür. Ying-Yang, dengeyi sembolize eder. Evrendeki her şey zıttıyla uyumlu bir şekilde var olmaktadır. Kabala’nın temelinde bu düalist anlayışın söz konusu olduğunu da söylemek gerekir. Bir kavramı anlayabilmek için onun zıttını anlamanız son derece önemlidir.

Kabala’nın bir diğer ögesi de numerolojidir. Numeroloji, kadim sistem ile aranızdaki ilişkiyi anlayabilmek için ihtiyaç duyacağınız temel sistemdir. İsminiz, doğum tarihiniz gibi bilgilerin hesaplanması karakteriniz ve geleceğiniz için oldukça önemlidir. Kabala numerolojisinde alfabadeki her harfin bir sayı karşılığı ve her sayının gök cismi olarak karşılığı vardır. İsminizdeki harflerin değerleri toplandığında bunun gökyüzündeki karşılığına bakılır ve kehanetiniz astroloji yöntemiyle çıkarılır.

Okumalısın
Vampir Olma büyüsü
resim 20160615212950 - Kabala
Kabala

Kabala ağacı olarak da bilinen hayat ağacı, bu inanç sisteminin önemli sembollerinden biridir. Hayat ağacı, yaratılışın gelişimini anlatan bir semboller sistemidir. Kabala öğretisine göre insan evrenin bir kopyası ve yansımasıdır. Kabala ağacı, bu konuda ışık tutacak bir semboldür.

Kabala’nın gücünü gündelik hayatınıza yansıtmak için içtiğiniz suyu kutsayabilirsiniz. Kültürümüzde görülen “okunmuş su” ritüeli de buradan gelmektedir. Herhangi bir suyu kabala sistemiyle kutsayıp içtiğinizde, vücudunuza ve ruhunuza dinginlik verdiğini fark etmeniz zor olmayacaktır. Kabala suyu hazırlayarak evrenin enerjisini gün boyunca bedeninizde ve ruhunuzda hissedebilirsiniz.

Kabala Kitapları

Ezoterizme ulaşmanızı ve sonsuz güç ile bağlantı kurmanızı sağlayacak öğretiye hakim olmak hiç zor değil. Her insan, kendi varlığını bulmak için yeterli güce sahip olarak donatılmıştır. Yapmanız gereken tek şey kendi ruhunuzu araştırmak ve sizi sonsuzluğa ulaştıracak bu öğreti hakkında bilgi sahibi olmak. Bunu ise kabala kitapları ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dion Fortune’ın “Mistik Kabala” kitabı bunun için iyi bir başlangıç metni. Fortune, bu kitapta Kabala öğretisini herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir şekilde anlatıyor. Kabala’nın temel kavramlarını ve kabala felsefesi nedir konusunu bu kitap sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kabala’ya başlamak için kesinlikle en kısa sürede bu kitabı edinmeli ve bilgilerden yararlanmalısınız.

Kabala’nın Gizli Bilgeliği de bu öğretiyi anlayıp uygulamanıza yardımcı olacak metinler arasında yer alıyor. Bu kitapta Kabala öğretisi hakkında geniş bir bilgi veriliyor ve nasıl uygulanacağı, bu öğretiyle sonsuz hakikatin gücüne nasıl ulaşılacağı detaylı bir biçimde anlatılıyor. Kabala, ezoterizm gibi konuları öğrenmek, öğretinin tarihi ve pratikleri hakkında bilgi sahibi olmak için PDF olarak ulaşabileceğiniz bu kitabı okumanız yeterli olacaktır.

pdf - Kabala
Kabala kitabı

Kabala’nın Temel Kavramları da bugüne kadar “Gizli öğreti” olarak bilinen Kabala sisteminin aslında gündelik hayata uyarlanabilecek ve herkesin ilgilenebileceği bir öğreti olduğunu belirten eserler arasındadır. 2000 yıl boyunca kabalistlerin rağbet gösterdiği metinlerden yararlanılarak kaleme alnına bu kitap, kabala’yı öğrenmek ve uygulamak için gerekli metinler arasındadır.

Kabala Büyüleri

Kabala büyüleri hakkında bilgi vermeden önce, büyü kavramının aslında ne olduğundan ve nasıl bir sistematiğe sahip olduğundan bahsetmek gerekir. Büyü, genellikle zannedildiği, filmlerde gösterildiği gibi bir olgu değildir. Gerçekliği sihirli bir elle değiştirmenin mümkünatı yoktur. Ancak evrene telkin ve enerji göndererek gerçekliğin değişmesi sağlanabilir.

Okumalısın
Kemik Büyüsü

Kabala’nın büyü sistemi tam olarak bu ilke üzerine kuruludur. Kabala büyüleri, genellikle geleceği öğrenmek için uygulanır. Bunun için de kabala numerolojisini ve astrolojiyi iyi seviyede bilmek gerekir. Kabala öğretisine hakim olduğunuzda bu büyüleri uygulayabilir ve gelecek hayatınızda nelerin olup biteceğini öğrenebilirsiniz. Yeterli seviyeye geldiğinizde bunu hissetmeniz zor olmayacaktır.

votes
Article Rating
Etiketler

Whatsapp Canlı Destek

Hocamıza 7/24 Whatsapp üzerinden ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı
Uzaktan Soğutma Duası Nasıl Yapılır - Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası - Bağlama Büyüsü - Çabuk Tutan Bağlama Duası - Kocam Benden Ayrılsın İstiyorum