1. Anasayfa
  2. Fallar

Kaç Çeşit Fal Var? Fallar gerçek mi?


0

Çok eski zamanlardan beri gelecek hakkında yorum yapmak için tercih edilen fal bakma eylemi, günümüzde de birbirinden farklı formları ile tercih edilmektedir. Konuyla alakalı olarak kaç çeşit fal var sorusu da merak edilen içerikler arasında yer almaktadır.

Tercih edilen fal bakma yöntemi ne olursa olsun kişilerin geçmiş veya gelecekleri hakkında yorum yapılabilmektedir. Bu konu hakkında tecrübe sahibi olan falcılar, sahip oldukları yüksek yorumlama yeteneği sayesinde kişilerin hayatları hakkında belli başlı yorumlar yapabilmektedir.

Aşağıda yer alan alt başlıkları inceleyerek günümüzde kaç çeşit fal yönteminin olduğunu ve her birinin ne işe yaradığını görebilirsiniz.

Kahve Falı Nedir?

Kahve falı, günümüzde en çok tercih edilen fal bakma yöntemleri arasında yer almaktadır. Türk kahvesi ile hazırlanan kahvenin fal bakılacak kişi tarafından içilmesi ve geriye yorumlama amacıyla telvenin bırakılması gerekmektedir. Daha sonra kahve bardağının ters bir şekilde bırakılması ve bir süre soğutulması fal için uygulanması gereken adımlardır.

Fincanın soğuması ile birlikte falcı tarafından açılan fincanda telvelerin farklı şekillere geldiğini görebilirsiniz. Her bir şeklin farklı bir anlam içermesi, falcılar tarafından yorumlama işleminin kolayca tamamlanmasını sağlamaktadır. Yapılan yorumlar arasında kişinin duygusal yönleri, iş veya okul hayatı gibi detaylar yer almaktadır. Her ne kadar falcıların geleceği görmeleri mümkün olmasa da Barnum Etkisi sayesinde genel bir yorumlama yapılarak fal baktıran kişilerin duymak istedikleri gerçekler açıklanabilmektedir.

Melek Falı Nedir?

Yine son dönemlerde popüler olması ile dikkat çeken melek falı, tam olarak nasıl bakıldığı ve ne amaç için tercih edildiği konusunda araştırılmaktadır. Aynı zamanda melek tarotu olarak da bilinen bu fal yönteminde birbirinden farklı kartların kullanıldığını görebilirsiniz. Her bir kartın farklı anlama sahip olması yorumlama konusunda zengin içeriklerin kullanılmasını sağlamaktadır.

Melek falına bakıldığı zaman genellikle gelecek konusunda kaygı yaşayan veya ikileme düşen bireylerin bu fal yönteminden yararlandığını görmek mümkündür. Bu fal yöntemini diğer seçeneklerden ayıran en önemli özelliği ise yalnızca geleceği yorumlaması değil aynı zamanda yakın gelecekte fal sahibinin ne gibi hareketlerde bulunacağını da yorumlamasıdır.

Bakla Falı Nedir?

Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bakla falı, yüzyıllardan beri tercih edilen fal bakma yöntemleri arasında yer almaktadır. Kökeni Mısır ve Hindistan’a dayanan bakla falı, nohut ve belli başlı özel taşların kullanılması ile yorumlanabilmektedir. Bu fal yönteminde kullanılacak olan taş sayısı da büyük önem taşımaktadır. Bazı falcılar 20 adet taş kullanırken, bazıları ise 15 taş ile yorumlama işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Bakla falı, diğer fal çeşitlerinden farklı olarak, geleceğin yorumlanması yerine aşk hayatının yorumlanması amacıyla tercih edilmektedir. Duygusal hayatında birtakım sorunlar yaşayan kişiler bu fal yöntemi sayesinde aşk hayatlarının ne yöne gideceğini öğrenebilmektedir. Doğru yorumlardan yararlanabilmek için bu falın alanında uzman falcılar tarafından yorumlanması oldukça önemlidir.

Katina Falı Nedir?

Katina falı, Tarot falı ile benzerlik göstermesi sayesinde ön plana çıkmaktadır. Özellikle ülkemizde son dönemlerde popüler hale gelen bu fal çeşidi, 65 kartlık bir deste ile yorumlanmaktadır. Her biri farklı temalara sahip olan bu kartlarda öne çıkan bazı simgeler şu şekilde sıralanabilir:

  • Aşk
  • Başarı
  • Ölüm
  • Kazanç
  • Aile

Sıralanan bu simgelere bakıldığı zaman bu fal yönteminin neden tercih edildiğini görmek mümkündür. Aynı zamanda bu fal, tüm kartların nasıl bir enerjiye sahip olduğunu bilen ve kartları yorumlayabilen biri tarafından bakılmalıdır. Fal baktırmak isteyen kişilerin üç kart seçmesi istenir ve bu kartlar geçmişi, günümüzü ve geleceği simgeler.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir