1. Anasayfa
  2. Dualar

Kadınlar Yaşadıkları Zorluklarla Mücadele Ederken Hangi Duaları Okumalıdır?


0

Kadınlar Yaşadıkları Zorluklarla Mücadele Ederken Hangi Duaları Okumalıdır?

Kadınlar Yaşadıkları Zorluklarla Mücadele Ederken Hangi Duaları Okumalıdır?
Kadınlar Yaşadıkları Zorluklarla Mücadele Ederken Hangi Duaları Okumalıdır?

Kadınlar Yaşadıkları Zorluklarla Mücadele Ederken Hangi Duaları Okumalıdır? bir hayli merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Bu anlarda kadınlar ne kadar zorda kalırsa kalsın asla fark etmez.

Çünkü yaşadıkları sıkıntıları geride bırakabilmek için her zaman Allah’a sığınmak onların çok rahat etmelerine yardımcı olur. İstekler ve dileklerin kabul olması için okunan duaların başında İnşirah suresi yer alıyor.

Bu sure kadınların içerisinde yer aldıkları sıkıntılardan kurtulmaları için en uygun adımlar arasında yerini alarak da dikkatleri çeker.

Zor Durumlarda Okunacak En Tesirli Dua

Zor durumlarda okunacak en tesirli dua kısmında inceleme yapılacak olduğu zaman birçok dua yer alıyor. Dua etmek sıkıntılardan kurtulmak için hayatımızın en önemli adımlarından birisi olur.

Bu dualardan bir tanesine bakılacak olduğu zaman; “İlâhî bi ehassı sıfâtike ve bi ‘izzi celâlike ve bi a’zami esmâike ve bi ‘ismeti enbiyâike ve bi nûri evliyâike ve bi demi şühedâike es’elüke ziyâdeten fi’l ‘ilm ve tevbeten kable’l mevt ve râhaten ‘inde’l mevt ve mağfireten ba’de’l mevt ve necâten mine’n-nâr ve duhûlen fi’l cenneh ve ‘âfiyeten fi’d-dünyâ ve’l âhirah bi rahmetike yâ erhame’r-râhimîn…İlâhî bi hakkı Huseyn ve ahîhi ve ceddihî ve ebîhi ve ümmihî ve benîhi hallısnî mimmâ ene fîh bi rahmetike yâ erhame’r-râhimîn…” şeklinde olur.

Canını yakana okunacak dua için de yukarıda yer alan dua tercih edilebilir. Yaşanılan en zorlu anlarda bu tarz duaların edilmesi insanların biraz da olsa içlerinin ferahlamasına ve daha rahat etmelerine yardımcı olur. Bu dualar sayesinde birçok insan iç huzura ererek istedikleri sıkıntıları rahat bir şekilde geride bırakabilirler.

Ne kadar çok dua edilirse istenilen sonuçlar da o kadar etkili ve rahat bir şekilde yerini alır. Bu yüzden de insanlar kadın erkek fark etmeden en darda oldukları zamanlarda sürekli dualar ederek Allah’a sığınmayı daha çok tercih ederler.

Güç Kuvvet Sabır Duası

Kadınlar Yaşadıkları Zorluklarla Mücadele Ederken Hangi Duaları Okumalıdır?
Kadınlar Yaşadıkları Zorluklarla Mücadele Ederken Hangi Duaları Okumalıdır?

Güç kuvvet sabır duası bir insanın hayatında çok olumlu etkileri verir. İnsanlar ne kadar zorlu durumlarda olur ise olsunlar dualara sığınarak birçok zorlu durumu geride bırakabilirler. Kadınlar özellikle zorluklar ile mücadele etmek zorunda kaldıkları zaman okumaları gereken dualar vardır. Hem sıkıntılı olan durumlar ile mücadele etmek sanıldığı kadar da kolay olmadığını unutmamak gerekir.

insanların bir yandan sabırlı olması gerekirken bir yandan da güç ve kuvvet sahibi olması gerekir. Bu durumlar için de okunması gereken birçok dua yerini alır. İnsanlar kendilerinde aradıkları gücü bulamadıkları zaman olumsuz durumlar ile daha çok yüz yüze olabilirler. Bu yüzden de dualara sığınmak Dert sıkıntı gideren mucizevi dua gibi detaylar insanların ferahlamalarına yardımcı olurlar.

Dualardan bir tanesine örnek verilecek olduğu zaman En çaresiz anda okunacak dua kısmında; “El-Azîm, el-Halîm Allah’tan başka bir ilâh yok! Arş-ı Azîm’in sahibi Allah’tan başka ilâh yok! Bütün semâların ve arzın ve çok şerefli Arş’ın sahibi Allah’tan başka ilâh yok.’’ Gibi dualar öne çıkar.

Sıkıntı duası karşısında insanlar en içten gelen duyguları ile diledikleri her şeyi Allah’a anlatarak kendileri için yardım talep edebilirler. Bu sayede daha rahat bir şekilde güç ve kuvvet bulabilir ve rahat bir nefes almanın keyfine varabilirler. İnsan hayatının en temelini oluşturan durumun dualar olmasından ötürü de birçok yanlışa sapmak yerine sadece dualara sığınmak da gerekir.

Sıkıntı anında okunacak dua kısmında birçok dua yer aldığı için de insanlar daha çok içten gelen duyguları iletmeleri de gerekir.

En İçten Dualar

Peygamberimizin sıkıntı duaları kısmında insanlar birçok dua konusunda yön bulabilirler. O an içlerinde ne kadar dert olursa olsun yine de birçok durumu kendileri için iletebilir ve buna göre yeni bir yön bulabilirler.

Dualar her ne olur ise olsun a dan z ye kadar etkileri ile insan hayatının daha iyi bir şekilde yön bulmasına ve yollarını sağlamasına da yardımcı olur. Bu yüzden de sadece dualardan yardım alarak insanların kendileri için iyi bir yön bulması da en hayırlı olan kapılardan birisidir.

Aşk Büyüsü Resimle Anlatım yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir