0
Kahve Falı Nedir
Kahve Falı Nedir

Günümüzde çok eski bir fal çeşidi olan kahve falı, bilinen ve etkili bir kehanet yöntemidir. Ülkemizde ve dünyada oldukça geçerli olduğu ve neredeyse her kahve tüketiminden sonra başvurulan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Kahve fincanı telvesinin meydana getirdiği şekillere bakılarak yorumlanana kahve falı, fala bakan kişinin hissettikleri ile ağırlık kazanarak fal baktıran kişiye söylenir. Günümüzde neredeyse en çok kullanılan fal çeşitleri arasındaki yerini almıştır.

Kahve falında birçok sembol bulunur. Bu sembollere bakılarak falın yorumlanması sağlanır. Bunun yanında zaman, sayılar, noktalar, harfler, çizgiler ve geometrik desenler, insan ve hayvan figürleri ve bitkiler ile eşyalar da yorumlanmaktadır.

Kahve telveleri fincanın içerisinde farklı biçimlere bürünür ve bunlara sembol adı verilir. Bu semboller şanssız ya da şanslı olayları ifade eder. Net bir şekilde görünen semboller şanslı olduğunuzun, zayıf bir şekilde ortaya çıkan semboller ise şanssız olduğunuzun göstergesi olarak yorumlanır.

Kahve falında zaman konusunda farklı şekillerde algılanabilir ve yorumlanabilir. Ağız kısmı kısa sürede meydana gelebilecek durumları ifade etmektedir. Kenarlarda ise geleceği tahmin etme durumu söz konusudur. Sayılar daha çok ay, gün ya da haftalık durumları temsil eder. Kahve falında bulunan harfler ise akraba ya da arkadaşları temsil eder.

Kahve falında yorumlanan noktalar, bir yolculuk işaretidir. Noktalar büyükse, emek verilerek kazanılan parayı ifade eder.

Faldaki geometrik desenler ve çizgiler; dalgalı görünen çizgiler belirsizlik durumunu, düz çizgiler ise belirlenmiş bir yolu izlemek için gereken plânları işaret etmektedir.

Faldaki hayvan figürleriyle ilgili birçok yorum yapılabilir. Mesela bir yunus görmek çok iyi olaylara yorumlanmaktadır. At görmek asalet, kuş görmek ise haber anlamındadır. İnsan figürleri ise; kadın görüldüğünde lakırdıyı, erkek görülürse parayı sembolize etmektedir.

Faldaki bitkiler gönül işleri ve kadere yorumlanır. Bitki çeşitlerine göre farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Kahve falındaki eşyalar ise taşınır ve taşınmaz olarak farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Örnek verecek olursak; bina görmek herhangi bir yer almayı, hareket halindeki bir araç görmek ise bulunulan alandan farklı bir yere gidileceğine yorumlanır. Çokça görülen buzdolabı, mekânda ya da evde esen sert bir havayı, çamaşır makinesi ise yine bir evdeki karışıklığı sembolize etmektedir.

Kahve Falına Nasıl Bakılır?

Günümüzdeki birçok falcıya göre belirli kurallara göre bakılması gerekir. Daha çok eğlence için bakılan kahve falları da bunlardan biridir. İlk olarak kahve fincanı ters saat yönünde ve baş üzerinde 3 defa çevrilir ve bu sırada bir dilek tutulur. Üzerine tabak konularak kapatılır ve kahvenin çabuk soğuması sağlanır. Ayrıca kullanılan bu metal kap ya da tabakların, fincan içinden çıkacak kötülükleri uzaklaştırıldığına inanılır.

Kahve fincanı yaklaşık 10 dakika sonra açılır. Işık durumu da ayarlandıktan sonra fincan açılır. İlk olarak fincanın ortasına bakılır ve bu daha çok konsantre açısından önemlidir. Daha sonra ise fincanın ağız yardımıyla içilen noktasından saat yönüne doğru bir tur attırılır. Daha sonra fal yorumları yapılır.

Niyet tutulması, fincanın ters çevrilmesi, fincanın soğuyunca kaldırılması ve ilk olarak fincana ve daha sonra tabağa bakılması fal öncesi hazırlıklar arasındadır. Kahve falı için bilinmesi gerekenler ise;

  • Kahve telvesinin yeterli miktarda olması,
  • Kahvenin sürekli aynı yerden içilmesi,
  • İçtikten sonra dipte kalan telvenin karıştırılmaması ve soğumadan fincanın kaldırılmaması gibi durumlar dikkate alınmalıdır.

Bu uygulamalar eşliğinde bakacağınız kahve falları sizlere gelecek ile ilgili bilgiler aktarabilir ve hayatınızı olumlu yönde etkileyecek gelişmelerin olmasını da sağlayabilmektedir.

Kahve falı ile ilgili benzer konu olan Şans Falı konusuna göz atabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir