0

Kibrit falı nedir ?

Kibrit Falı
Kibrit Falı

Aşk falları arasında kibrit falı da oldukça yaygındır. Özellikle öğrenciler arasında sık kullanılmaktadır.

Kibrit falı aslında eskiden çok tutulan bir faldı. Genelde doğru sonuçlar verir ve yapılması oldukça basittir.

Günün her saati her yerde yapılma kolaylığı sağlar. Belkide çok tutulmasındaki en büyük etken bu kolaylıklarıdır.

Sevgili hakkında bilgi almak için kullanılır,seviyor mu sevmiyor mu, doğru kişimi yanlış kişimi diye kullanılan oldukça eski bir aşk falıdır.

Çeşitli şekillerde yapılan örneği vardır. Mesela bir örneğinden bahsedelim. Elimizi kibritlerin içine daldırıp bir avuç alıyoruz. Sıra ile önce yatay sonra dikey olarak aşağiya doğru sıralıyoruz.

Yatay koyduğumuz kibritin anlamı kapalı dikey koyduğumuz kibritin anlamı açık olur. Eğer son kibrit yatay denk gelirse sevmiyor dikey denk gelirse seviyor anlamına gelir.

Bir başka kibrit falı örneğinden bahsedelim. Kibrit kutusundan üç tane kibrit seçip çıkarıyoruz. Bu seçtiğimiz kibritlerden ikisinden biri sizi diğeri sevgilinizi temsil eder.

Kibrit falı nasıl bakılır?

Kibritleri alıp sap taraflarını kibrit kutusunun kısa taraflarına sokuyoruz. Kibritlerin birbirine paralel olması gerekir. Daha sonra üçüncü kibriti yakıyoruz ve bizi temsil eden kibritleri yakıyoruz.80-1

Yanan kibritler eğilip bükülmeye başlar. Bu hareketleri de bize falı anlatır. Diyelim kibritler birbirine doğru bükülürse iki sevgili birbirini seviyor anlamına gelir.

Ama bir kibrit içe bir kibrit dışa doğru bükülürse karşılıksız aşk var demektir. Yada her ikiside dışa doğru eğilirse sevgiliniz yada falı baktırdınız insan yanlış insan demektir.

Arada sırada kibritlerin biri ya da her ikiside yanlara doğru bükülür.  Bu durum kararsızlığı gösterir.

Başka bir kibrit falı örneğinde ise, iki kibrit seçiyoruz. (Sol elimizdeki falı baktırdımız kişiyi temsil eder. Sağ elimizdeki ise bizi temsil eder.) Kibritleri yakıyoruz.

Karşılıklı paralel olacak şekilde hareket ettirmeden tutuyoruz elimizde. Yanan kibritler birbirine doğru bükülürse karşılıklı seviyorlar denir.

Bir kibrit diğer kibrit yönünde bükülüyor ise bükülen kibrit diğerini daha çok seviyor denir. Ya da tamters olarak biri dışa doğru yanıyorsa sevmiyor demek olur.

Ya da dikey yanmaya devam ediyor ise karşı tarafa arkadaşça bakıyor aşk anlamında sevgi yok demektir. Yaktığınız gibi sönüyor ise duygu beslemiyor demek olur.

Kibritler çok nadirde olsa sonuna kadar yanmaya devam eder. Bu durumda parmağıza yaklaştığında söndürün.

Kibritleri oynatmamak için dirseklerimizden destek alarak masaya dayanmalıyız. Yanan kibritleri belirli bir uzaklıktan izlemeliyiz.

Sonuçlar genelde doğru çıktı için sık sık başvurulan bir fal yöntemidir. Özellikle öğrencilerin rağbetine uğradığını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir