3

Kısmet Açan Dua

Kısmet Açan Dua ve En Etkili kısmet açma duası yapılmasında önemli olan dualar ın detaylı şekilde okunmasıdır. Bu duaların okunmasında diğer bir detayda doğru şekilde okunması gerektiğidir.

Kısmet Açan Dua nasıl yapılır?

En etkili kısmet açan dua uygulamasını yapmak için huzurlu ve kendini rahat hissedeceğiniz bir zaman dilimi seçmeniz gerekir. Bu zaman silimi sabahın en erken saatleri olmalıdır.

Bu vakitte kıbleye dönmek gerekir. Sessiz ve sakin olan bu zamanda kıbleye döndüğümüzde 1 defa besmele çekmek, diz üstü çökmek ve 1 defa da besleme çekerek elleri semaya açmak gerekir. en etkili kısmet açan dua kapsamında 1 defa daha besmele çekerek aşağıda bulunan duanın yapılması gerekir.

Kısmet Açan Dua
Kısmet Açan Dua

Allah’ım, kapanmış olan kısmetlerimin açılması adına dergâhına gelmiş olan ve senden yardım dileyen şu ellerime merhamet eyle. Kalbimde yer alan yakıcı duygularımın en masum dileklerini sana sunuyorum. Senden benin en masum hislerimin hatırı adına ettiği duayı kabul etmeni niyaz ediyorum.”

Duanın edilmesinden sonra ellerimizi indirmeden 3 defa Fatiha Suresi, 1 defa İhlas Suresi ve 1 defa Nas Suresi okumak gerekir. Surelerin en içten dilekler eşliğinde ve kalpten okunması çok önemlidir. Samimi olmak ve içten dilemek duanın en önemli anahtarıdır. Surelerin bitmesinden sonra daen etkili kısmet açma duası için;

“Allah’ım, Fatiha Suresini benim duama vesile kılmanı ve benim kısmetimin açılmasını senden diliyorum.  Allah’ım, İhlas Suresini benim duama vesile kılmanı ve benim yüreğimde nazar etmeni diliyorum. Allah’ım Nas Suresini benim duama vesile kılmanı ve benim kalbimin masum dileğini kabul etmeni diliyorum.”

Esmaların Okunması

Duaların okunma işlemleri bitmesinden sonra Ya Azîz, Ya Cemîl, Ya Kuddûs, Ya Câmi ve Ya Vedûd esmalarının okunması ile en etkili ve kısmet açmak adına okunacak dua uygulamasını bitiriyoruz.

Esmalarrın okunması için aşağıdaki sıralamaya dikkat edilmesi gerekir. Sıralama atlanmadan yapıldığı sürece en etkili çözüme kavuşmak mümkündür. Esmaların anlamlarının bilinmesi en etkili ve en etkili kısmet açma duası ,kısmet açmak adına okunacak dua kapmasında çok önemlidir.

  • 7 defa Ya Azîz, + 1 defa besmele + 1 defa özel dua
  • 7 defa Ya Cemîl + 1 defa besmele + 1 defa özel dua
  • 7 defa Ya Kuddûs + 1 defa besmele + 1 defa özel dua
  • 7 defa Ya Câmi + 1 defa besmele + 1 defa özel dua
  • 7 defa Ya Vedûd + 1 defa besmele + 1 defa özel dua

Esmaların Kısmet Açma dua için;

kısmet açan dua
kısmet açan dua

Ya Azîz Duası

Öncelikli olarak 7 defa Ya Azîz denilir, sonra 1 defa besmele çekilir ve ardından kısmet açmak adına aşağıda bulunan özel duayı okumak gerekir.

“Allah’ım, senin celaline ve izzetine, kudretine inanarak, senin büyüklüğün ile yüceliğine sığınarak, şefkatini ve merhametini bilerek senden duamın kabul edilmesini niyaz ediyorum. Âmin.”

Ya Cemîl Duası

7 defa Ya Cemîl denilir, sonra 1 defa besmele çekilir ve ardından kısmet açmak adına aşağıda bulunan özel dua okumak gerekir.

“Allah’ım, tüm güzellikleri yaratan kudret sensin, dara düşmüş olan tüm kulların senin en sonsuz kereminden nasiplenebilir. Bu sayede insanların gönülleri güzellik bulur. Benim dileklerimi ve arayışımı duy yarabbim. Bana cevap vererek benim muradıma kavuşmamı sağla. Âmin.”

Ya Kuddûs Duası

7 defa Ya Kuddûs denilir, sonra 1 defa besmele çekilir aşağıda bulunan özel duayı okumak gerekir.

“Allah’ım,  temizliği ve nezaketi yüreklere serpensin. Tüm kainatin tertemiz olmasını sağlayan kutsiyetin hatırına, bizlere sunduğun sonsuz nimetlerin hakkı adına, içimde yer alan masum hislerime sen cevap ver yarabbim. Benim kısmetimi en doğru şekilde aç. Âmin.”

Ya Câmi Duası

7 defa Ya Câmi denilir, sonra 1 defa besmele çekilir aşağıda bulunan özel duayı okumak gerekir.

“Allah’ım, senin sonsuz olan hikmetinin ve kudretinin sınırsızlığı bulunur. Dünyanın dört bir tarafına en hikmetli nakışların serpilmesine vesile olan sensin.  Bu güzelliklerin her bir zerresi bile bize senin varlığının en sonsuz güzelliklerini bize göstermektedir. Varlığının sonsuz güzelliği adına bana ve iç dünyamdaki isteklerim ile en hayırlı bir nasip bağışla yarabbim. Âmin.”

Ya Vedûd Duası

7 defa Ya Vedûd denilir, sonra 1 defa besmele çekilir aşağıda bulunan özel duayı okumak gerekir.

“Allah’ım sen aşkın varlığın ve sevdanın yaratıcısısın.  Aşkın gönül içinde yaşamasına olanak sağlayansın.  Sen tüm insanların kalbine hüküm sağlayarak insanları istemiş oldukları istediğin sevdaya götürürsün.  İstediğin sevdadan da döndürebilirsiniz. Bana benim sevdamdan geriye dönmeyecek kocaman bir yüreği bağışla. Âmin.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Kısmetin kapalı evlenemiyorum

  2. SELAMLAR .. BEN 29 YAŞIMA KADAR NE SEVGİLİM NE SÖZÜM NE NİŞANIM OLDU HİÇ BİR ŞEKİLDE EVLİLİĞE YAKIN BİR ZAMANIM OLMADI ARAKADAŞIM BANAFALCI BABAYI ÖNERDİ NUMARSINI VERDİ SİTESİNİ SÖYLED GİR BAK OKU FİKİR EDİN KABUL EDİP ÖNCE KISA ÇAPLI BİR ARAŞTIRMA YAPTIM SORUNUMU ANLATAN UZUN BİR MESAJ ATTIM KONUŞMADA KENDİMİ ÇOK İFADE EDMİYORUM MESAJDA ANLATTIM SORUNUMU BANA KISMET AÇMA DUASI VERDİ KENDİDE BİŞEYLER YAPACAGINI SÖYLEDİ İSİMLERİNİ HATIRLAMIYORUM ARDAN 4 HAFTA GECTİ KOMŞUMUZ BANA TALİP BİRİSİ VARMIŞ ANNEME HABER VERDİ MÜSAİTSENİZ SİZE GELMEK İSTİYORLRMIŞ KIZ GÖRMEYE ANNEMDE BİR HEYCANLA GELDİ SORUYOR BANA OLUR GELSİNLER DEDİM GELİP GİTTİLER DAHA SONRA HABERLEŞMEK İÇİN NUMARALAR ALINDI ERTSİ HAFTA BAŞKA BİR GÖRÜCÜ SONRA BAŞKA BAŞKA DERKEN BEN BİRİSİYLE TANIŞTIM ARKADAŞ ORTAMINDA GÖNLÜM KAYDI ONUNLA SEVGİLİ OLDUK YAKIN ZMANDA SÖZ KESME KARARI ALDIK FALCI BABANIN SANIRIM HAKKINI ÖDEYEMEM BU KONUDA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir