1. Anasayfa
  2. Kısmet Açma Duaları

Kısmet Açma Duası


1

Kısmet Açma Duası

Kismet Acma Duasi

Hz. Muhammed’in sünnetlerinden biri olan evlilik insanların hayatını doğrudan etkileyen unsurlardan bir tanesidir. Kimisi hiç evlenmek istemezken kimisi ise evlenmek, hayatını doğru bir insanla birleştirmek istemektedir. Günümüzde yapılan evliliklerin bir kısmı görücü usulü yani ailelerin aracı olması ile gerçekleşirken bir kısmı ise tarafların birbirini sevmesi ile gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra kısmeti kapalı olan insanlar da olabilmektedir.

Peki kısmeti açma duası nedir? Kısmet açma duası kısmeti kapalı olanların edebileceği dualar arasında yer almaktadır. Bekarlıktan kurtulmak isteyen, gönlüne evlilik düşüncesini koymuş olan kimseler bu duayı olması gereken şekilde, olması gereken zamanda ve doğru bir şekilde yaptığı taktirde kısmetinin açılacağına inanılır.

Kısmeti Açan Dua

Kısmetinin kapalı olduğuna inanan kişiler kısmeti açan dua ile kısmetlerini açmak isteyebilirler. Peki nedir bu kısmeti açan dua? Bu dua; “Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru.” olarak bilinmektedir. Bu duanın meali ise; “Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.” dır. Kişi bu duayı mutlaka cuma günü okumalıdır. Cuma namazı vaktinden önce abdest almalı, ardından 2 rekât tövbe namazı kılmalıdır. Daha sonra ise kısmetinin açılmasını isteyen kişi yukarıda verilmiş olan kısmet açma duasının Arapçası okunmalıdır. Bu dua, kısmet açma duaları arasında en çok bilinenidir. Bununla birlikte birkaç tane daha kısmet açma duası bulunmaktadır.

Çok Etkili Kısmet Açma Duası

Evlilik yani aile bağları dinimiz açısından kutsal sayılmıştır. Bu nedenle evlenme çağına ulaşan her erkek ve kadın, hayatlarını birleştirecek bir eş arayışına girebilmektedir. Ancak bazen insanların kısmeti kapanabilmektedir. Bu gibi durumlarda çok etkili kısmet açma duası okunabilir. Bu dua şu şekildedir: “Festebşirû bi bey’ıkumyllezi bâya’tum bihî ve zâlike huvel feyzul azîm.” Bu duanın meali ise şu şekildedir: “O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu hakikaten büyük bir kazanımdır.” Söz konusu dua, kişinin kısmeti açılıncaya dek günde 66 kez okunmalıdır. Ayrıca bu duayı, her gün sabah namazının ardından 70 kez okuyan kişilerin hayırlı bir eşle ödüllendirilecekleri de belirtilmiştir.

Kısmet Açma Duası Kaç Günde Tutar?

Kısmet açma duası ile kişi kapalı olan kısmetini açmak isteyebilir. Dua eder etmez kısmetin açılmasını beklemekKismet Acma Duasi Kac Gunde Tutar de pek gerçekçi olmayacaktır. Kişi bu konuda oldukça sabırlı olmalı ve her şeyin bir vadesi olduğunu bilmelidir. Peki kısmet açma duası kaç günde tutar? Bu sorunun tek ve kesin bir cevabının olması pek mümkün değildir.

Çünkü bu kişinin içerisinde bulunduğu vaziyete göre ve hatta edilen duanın gücüne göre değişebilecektir. Öncelikle kişi ettiği duada büyük bir sabır göstermeli ve özveriyle yaklaşmalıdır. Dua etkisini hemen gösterebileceği gibi çok uzun süreler sonra da gösterebilecektir. Ancak kişinin mutlaka inanarak dua etmesi önemlidir.

Kısmet Açma Duası Yapan Hocalar

Kısmet açma duası yapan hocalar oldukça fazladır. Eğer kişi kısmetinin kapandığı inancına sahip ve çeşitli dualar etmesine rağmen yine de kısmetinin açılmadığını düşünüyorsa kısmet açma duası yapan hocalardan yardım alabilmektedir. Bu hocalar çok çeşitli şekillerde kısmeti açmak için dualar edebilmektedir. Ayrıca kişinin niçin kısmetinin kapalı olduğunu da bilebilirler. Çünkü bazı insanlar kısmetlerinin kapalı olmasını büyülere bağlayabilmektedir. Eğer kısmetiniz kapalı ise biri size kısmetinizin kapanması için büyü yapmış olabilir. İşte bu hocalar kısmetinizi açmak adına çeşitli yöntemler uygulayabilecek ve kısmetinizin kapalı olmasının altında yatan temel nedene odaklanarak kısmetinizi açmaya yardımcı olabilecektir.

1 Günde Aşık Etme Duası yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 9 ay önce

    Selam ismim şeyda kendim bayan kuaförüyüm 22 yıldır bu meslekteyim gayet güzel giden bir işim vardı son 1.5 aydır çok düzensiz ve eski kazancımı arar oldum birşeylerin yapıldığını düşünerek arayışa girdim bi kaç saçma insanla çalışma durumum oldu ama hiçbiri fayda etmedi son olarak yasin hocayla bir işlem yapmak istedim öncesinde bakım yapıldı herseyimi bildi resmen çok şaşırdım işlem yapmak için onay verdim ve 7 gün içinde işlerim çok iyi oldu maddi olarak yükselişlere geçtim çok mutlum bi kaç farkli işimde var onlarıda yaptırıyorum ondan çok ümitliyim beni çok mutlu etti rabbimde onu mutlu etsin sonsuz teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir