1. Anasayfa
  2. Fallar

Kristal Küre


0

Kristal küreden falın nasıl bakılacağı, ilk olarak ortaya nasıl çıktığını anlatan bir yazıdır. Ayrıca kristal küre falı hakkında bir efsanede yer almaktadır.

Kristal kürede fal bakma,  eski zamanlarda mevcut olan eşyaların üzerindeki kristal parçalara bakarak gelecek üzerinde tahminde bulunma işidir. Neredeyse 30 asırdır süregelen bu falı, Yunan, Japon, Çin, Pers, Hin, Asur, Mısır uygarlıkları kullanmışlardır.

Kristal Küre
Kristal Küre

Fakat zamanla eşyaların üzerindeki kristal parçalara bakma olayı, yavaş yavaş kristal küreye dönüşmüştür. Kristal küreden fal bakma, yalnızca eski medeniyetlerde değil yeni uygarlıklarda da mevcuttur. Kristal kürede fal bakma, bir çeşit uykuda değil iken görülen rüyayı anımsatmaktadır. Aslında kristal kürede fal bakma, bir çeşit kahinlik olarak algılanabilir. Çünkü gelecek zamanda olabilecek olaylar bilinmeye çalışılır. İlk zamanlarda ilahi bir kudret olarak görülmüştür. Fakat sonraları Hristiyan kilisesi tarafından kötü ruhların işi olarak algılanmış ve böyle kabul edilmiştir.

Kristal Küre Efsanesi

Zamanlardan birinde bir büyücü kadın yaşardı. Bu kadının üç erkek evladı vardı. Bu kadın, üç erkek evladından ilerde gücünü elinden almasından korkuyordu. Ve bu yüzden üç çocuğundan birini kartala çevirdi ve dağlarda yaşamasına sebep oldu. İkinci çocuğunu balinaya çevirdi. Ve artık o da okyanusların derinliklerinde yaşamaya koyuldu. Üçüncü çocuk ise bu durumdan korkup evden kaçtı.

Bu sıralarda üçüncü çocuğun kulağına bir söylenti geldi. Bir prenses büyüye maruz kalmış ve kimse kurtaramıyor imiş. Çocuk çok aramış fakat şatonun yerinin bir türlü bulamamış. Daha sonra iki devin bir şapka için kavga ettiğini görmüş. Devlerin yanına gidip şapkanın hikmetini anlayınca şok olmuş. Şapkayı takan kişi, ne dilerse o dileği gerçekleşmekteymiş. Çocuk da şapkayı eline alıp prensesin bulunduğu şatoya gitmek dileğinde bulunmuş ve bir anda oraya ışınlanmış.

Oda oda gezip prensesi bulmuş. Fakat prensesi görünce çok şaşırmış. Çünkü güzeller güzeli prensesin yüzü buruş buruşmuş. Delikanlı prensese bu büyüden nasıl kurtulabileceğini sormuş. Prenseste, gencin bir boğa ile güreşip onu yenmesi gerektiğini ve boğanın içinden çıkacak olan kuşun midesinde bulunan kristal küreyi almasını istemiş. Ve küreyi büyücünün yüzüne tutarsa büyünün bozulacağını söylemiş. Delikanlı denileni yapmış ve prensesi kurtarmış.

Daha sonra kardeşlerini insana dönüştürmüş. Ve prenses ile evlenip bir yuva kurmuş.

Kristal Küre Falı Nasıl Bakılır

Kristal küre falına bakabilmek için konsantre olmak ve hayal gücünün gelişmiş olması gerekmektedir. Yorumlama gücünün de yüksek olması kaçınılmazdır. Yorumlama işlemi yapılırken hangi saat ve vakitte yapıldığı çok önemlidir.

Etkileyici vakitlerin kullanılması gerekir. Örneğin; güneş batımı vakti gibi etkileyici bir vaktin seçilmesi gerekir. Fakat dikkat edilecek diğer önemli nokta, elektrik ile çalışan ışık sistemlerine gerek duymamak. Yani doğal ışık ortamında bakılması gerekir.

Bu fala bakmak için; düz bir masaya koyu renkli bir örtü serilir. Bunun sebebi çevreden gelebilecek ışık yansımalarının önlemesidir. Küre koyu renkli örtü serilmiş düz bir zeminin üzerine koyulur.

Küre falına bakacağınız kişinin eline küre verilir. Zihnin temiz olması gerekmektedir. Sadece küreye odaklanmak şarttır. Küreden bir şeyler görebilmek için hayal edin. Bir süre sonra kürenin üzerinde bir canlılık ve hareketlilik olacaktır. Bu hareketliliği sağlayan şey ise bulutlardır. Bulutlar kürenin üstünden çok hızlı geçtiği için, çok hızlı yorumlama yapmanız gerekmektedir.

Örneğin; küre üzerinde görülen bir anahtar bir kalbin anahtarı olarak ya da yeni bir eve taşınmaya yorumlanabilir.

At nalı, şans olarak yorumlanabilir. O an hayvanlar, bitkiler, kişiler gözünüzün önünde canlanabilir.

Kristal küre falında belirli bir zaman tahmini yapılamamaktadır. Yalnızca mevsim tahmininde bulunulabilir. Daha sonra gözlerinizi küre üzerinde detaylara doğru hareket ettirin. Oluşan görüntü kaybolacak ve yeni bir görüntü belirecektir. Yapılan yorumlar kristal küre falına bakan kişi tarafından sessizce dinlenir.

Fal bakma bittikten sonra sorulmak istenen sorular sorulur. Ve küre ipek bir eşarba sarılarak kaldırılır.

Benzer konu olan İskambil Falı konusuna bakabilirsiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir