1. Anasayfa
 2. Dualar

Kün Fe Yekûn Duası 2022


0

Kün Fe Yekûn duası 2022, adını Allah’ın yaratma sıfatını belirten, yaratıcılık yönünü öne çıkaran “Ol” emrinden almıştır. “O ol dedi ve her şey tümden oluverdi” gibi bir anlama tekabül eden bu kelime grubu, Yasin suresinin bir ayetinde bulunur. Peygamber efendimizin bile gerçekten ciddi bir teslimiyetle okuduğu bir duadır. Bu duanın kişiye sağladığı birçok fazileti bulunur. Üstelik bu faziletlerin etki oranı gerçekten hafife alınamaz derecede güçlüdür. “Ol dedi ve oluverdi” kelime grubu bakılacak olursa Allah’ın belki de en üstün sıfatlarından birini konu alan, yaratıcısını yarattıklarına bakarak yücelten ve onun gücünden bahseden bir kelime grubudur. Bu, pek çok niyazdan önce söylenebilir ve hatırlanabilir. Allah kendisine iman ve teslimiyet içinde bu sıfatı zikreden ve sureyi okuyanları umulmadık anlarda yüce ihsanlarla ödüllendirir.

Kün Fe Yekûn duası Türkçe olarak güçlü ve özel bir anlamdadır. Allah’ın tanrısal gücünü kanıtlar, onu över ve yüceltir pozisyondadır. Bu nedenle gizli ilimler kitaplarında da bu duanın Allah katındaki değerinden sıkça bahsedilip, bu duayı her türlü içinden çıkılamaz durumda kullanılabilir bir dua olarak not edilmiştir. Ancak elbette en etkili Kün Fe Yekûn duası hazırlanışı sıradan insanların bilemeyeceği, bilse de uygulayamayacağı bir durumdur, çünkü metafizik deneyim ve ilim gerektirir.

Kün Fe Yekûn Duası Arapça

Dinimiz, temeline Arap dili ve kültürünü almıştır. Dolayısıyla Kün Fe Yekûn duası Arapça okumak neredeyse bir mecburiyettir. Türkçe okunuş şekliyle duanın okunmasında bir sıkıntı bulunmasa da pek çok kişi meale uygun bir okuma çalışması yapılıp yapılamayacağından bahseder. Bu, enerji titreşimleri açısından bakılırsa, ilimsel değerde yok hükmünde bir davranıştır. Ancak Allah’ın hayrını nerede göstereceğini bilemeyiz, bu durumda bir kesinlik vermenin de doğru olmayacağını düşünmek gerekir.

İnananlar, yaptıkları uygulamaları her zaman halis niyetler ışığında yaparlar ve okumalar, ilim kitaplarında aksi belirtilmedikçe Arapça olarak olur. Yapamamanız, çekim ve telaffuzlarda zorlanmanız ya da benzer durumlarla karşı karşıya gelmeniz durumunda medyum Yasin hoca ile Kün Fe Yekûn duası Arapça okunuş konusunda çalışma yapabilirsiniz. Sizin derdinizi çözebilecek bir öneri sunabilir, gerekirse duanın ses kaydını da size ulaştırabilir.

Bu Duanın Okunuşu

Ramazan ayının son 10 günü okunması hayırlı olan Kün Fe Yekûn duası, bunun dışında da normal seyreden gün içlerinde dilendiği kadar okunabilir. Bir rivayete göre, okumanın 1001 kez uygulanması sayesinde kişinin bütün emellerine ulaşması sağlanır. Kün Fe Yekûn duası okunuşu 2 ayetten oluşan bir dua olduğundan aslında zor ya da çetrefilli değildir.

Dikkat, biraz özen ve Arap dil bilgisi yeterlidir. Mealen okuma kabul edilmeyebilir, ancak inanılarak okunulursa bu Allah’ın takdirine kalmıştır. Pek çok kişinin merak ettiği Kün Fe Yekûn duası okunuş şekilleri, diğer dualardan çok da farklı değildir. Okuma öncesi birkaç rekât hacet namazı kılınması tavsiye edilir. Ayrıca amaca uygun niyet tutulmalı, bir de abdestsiz okuma asla yapılmamalıdır. Peygamber efendimiz, Kuran’ın kalbi olarak Yasin suresini nitelendirir. Bu ayetler de o surenin içeriğinde bulunur, bu yüzden abdest ile okunması elzemdir.

Kün Fe Yekûn duası okumak, özellikle gece ruhen de sizlere iyi gelecektir. Çalışma yapacağınız medyuma daha detaylı sorularınızı iletebilirsiniz.

kun fe
kun fe

Bu Çok Özel Duanın Fazileti Nedir?

Yoğun bir olumlu enerji gücüyle tanınan Kün Fe Yekûn duası fazileti hakkında din alimleri pek çok şeyler dile getirmişler, duanın güzel yanlarını bizlere anlatmaya çalışmışlardır. Şöyle ki:

 • Bütün kapıları açar
 • Devlet dairelerinde işlerin tereyağından kıl çeker gibi ilerlemesini sağlar.
 • Kişilerin ruhsal daralmalarını ve korkularını önler
 • Kişilere güzel bir iç ferahlığı verir. Aile içi huzurun temellenmesine yardımcı olur
 • Kendini günahtan saklayan insanların kalbine iyilik verir
 • Kaza, bela ve şerre karşı korur.
 • Cennete giden yolu güzelleştirir
 • Allah’ın sınavını daha kolay eylemesini sağlar
 • Bazı günahları kendiliğinden affolunur
 • Herhangi bir dert ya da hastalıkla sınanacaksa bu yaşatılmaz
 • Ölüm anında canı giderken sıkıntı çekmez
 • Kabir azabı ferahlatılmış olur.

Bu Kün Fe Yekûn duası fazileti say say bitmeyecek şekilde arttırılabilir. Ancak en temel olarak yukarıdaki maddelerden bahsedebiliriz. Kısaca, Allah’ın bu duayı okuyan kullarını daha fazla sevip koruduğunu ifade etmek mümkündür. Elbette o çok bağışlayan ve koruyandır, ama bu duanın da inanışımızda yeri değerlidir. Arzu ederseniz duayı okuyabilir, gerek duyarsanız da okurken üzerinizde taşıyarak çift katlı etki de görebilirsiniz.

Kuran’da Bu Duanın Yeri ve Önemi

Kutsal kitabımız olan Kuran’da Kün Fe Yekûn duası Yasin suresinin son iki ayetinde geçmektedir. Bu dua, açtığı bin bir dilek kapısıyla bilinir ve ilim sahiplerince aktif bir şekilde kullanılır. Duanın faziletleri aşırı derecede yoğundur, gerçekten ilim sahibi bir medyum eşliğinde okunmalı, uygulanmalıdır.

Güvenilir medyum Yasin hoca, Kün Fe Yekûn duası yazıp ihtiyacı olan kimselere dua hakkında danışmanlık verebilir. Gizli ilimler kitaplarında duanın okunuşu sırasında etki arttırım yolları konusunda yer alan bilgilerin tarafınıza aktarılması için kendisiyle iletişim kurmanız yeterlidir. Hocanın ilmi, pek çok durumda sizlerin çözümsüz kaldığı konularda çözüm niteliğindedir. Kün Fe Yekûn duası hakkındaki tüm bilgileri öğrenmek ya da başka konularda bilgi almak için, medyum Yasin hoca ile görüşme sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir