1. Anasayfa
 2. Büyü Bozma Yöntemleri

Kuranda Büyü Bozma Duası


0

Kuranda Büyü Bozma Duası

Büyü, ciddi bir eylemdir ve İslam’a göre en büyük küfür türlerinden biridir. Hem geçmişte hem de günümüzde insanların sınandığı ve sınanmakta olduğu şeylerden biri olan büyüyü fark edebilmenin de çeşitli yolları bulunmaktadır. Peki size yahut bir yakınınıza büyü yapıldığını fark ettiğinizde ne yapmalısınız, büyüyü bozmak mümkün müdür, Kuran’da büyü bozma duası nedir? Bu soruların cevapları için okumaya devam edin…

Büyü, birçok farklı şekilde yapılabileceği gibi genellikle büyüyü yapanın üflediği ve bazı düğümleri bağlarken yaptığı ritüelleri içermektedir. İnsanların zihnini rahatsız eden vesveseleri ona salarak onu donuklaştırmayı veya hasta etmeyi sağlamaktadır. Büyü, bir kadının kocasına çirkin görünmesini sağlayarak veya kadının kocasından iğrenmesini veya kocasından nefret etmesini sağlayarak bir çifti ayırabilir. Aslında gerçekte söz konusu çift için her şey yolunda olabilir ancak büyü etkisinde kalan insanların algıları büyüden bulutlanır veya körleşir.

Peygamberimizin Büyü Bozma Duası

Kuranda Büyü Bozma Duası
Kuranda Büyü Bozma Duası

Büyüyü bozan dua ve ayetler belirli sıralara göre düzenli olarak okunmalı ve uygulanmalıdır. Büyü karşısında kalan insanın yapabileceği iki tür eylem vardır:

Büyüyü bozmak eylemi yine büyü gibi çeşitli ritüeller kullanılarak yapıldığında dinen kesinlikle haramdır. Bu sebeple Kuran ve Sünnete uygun davranmak en kesin ve tartışmasız eylemdir.

Büyünün uygulanma yöntemleri genellikle şöyledir:

 • Bazı nesneler kullanılır (tırnak, saç, giysi vb.),
 • Muhatabın adı ve annesinin adı sorulur,
 • Bir kâğıda belirli karakterler yazılır,
 • Anlaşılamayan sözcükler okunur,
 • Dine uygun olmayan bir şekilde ve yerde kurban kesmesi istenebilir,
 • Bazı nesnelerin yakılması istenebilir,
 • Bazı nesnelerin yakılması istenebilir.

Bu eylemler oldukça tehlikelidir ve dinen haram kılınmıştır.

Rahman Suresi ile Büyü Bozma

Büyüden etkilenen taraf, büyüyü yapanın saçını kullanıp kullanmadığını ve nesnelerinden birine veya etrafına bağlayıp bağlamadığını görebilir. Bunu görürse, o nesneyi eritip yakmalı ve büyüyü ortadan kaldırmalıdır.

Eğer kendisine büyü yapıldığından şüphelenen birisi varsa şu sureleri burada verilen sıraya göre okumalıdır:

 • Ayetel Kürsi 2:255,
 • Fatiha,
 • El-A’raaf 7:106-122,
 • Yunus 10:79-82,
 • Ta-Ha 20:65-69,
 • Kafirun Suresi.

Bunların yanı sıra uzaktan büyü bozmak için okunacak dualar arasında en önemlilerinden birisi de Rahman Suresi’dir. Bu sureyi düzenli okumak da büyüden kurtulmayı sağlayabilecektir.

Tuz ile Büyü Bozma

Tuz ile büyü bozma birçok kültürde yaygın olarak kullanılsa da aslında İslami değildir. Birine zarar vermeden kendini büyüden korumanın en önemli yollarından biri, İslam’da söylenilen Ezkar ve Deavat’ı yapmaktır:

 • Namazdan sonra ilgili ezkar’ı okuduktan sonra her namazdan sonra Ayetel Kürsi’yi (2:255) de okuyun.
 • Yatmadan önce Ayetel Kürsi’yi okuyun.
 • Yatmadan önce Bakara Suresi’nin son iki ayetini okuyun.

Bunun yanı sıra bu duayı eden kişilerin daima boy abdestli şekilde dolaşmaları da önerilmektedir.

Başkasına Yapılan Büyüyü Bozmak için Okunacak Dua

Büyüden mustarip olan kişinin veya duaları okuyan kişinin hem Allah’a güçlü bir imana sahip olması hem de şifanın yalnızca O’ndan geldiği için her ikisinin de Allah’a tam olarak güvenmesi önemlidir. Eğer Allah onun iyileşmesine hükmederse, o zaman şifa bulur. Ama eğer Allah, imtihan uğruna iyileşmeyi geciktirmeye karar verdiyse, sabretmeli ve Allah’a tevekkül etmelidir ve kaderine tamamen razı olmalıdır.

Büyüden mustarip olan kişi veya kişiler mucize dua büyü bozma için arayabilirler. Ancak kuranda büyü bozma duası net bir şekilde bulunmamaktadır. Bu dua ve uygulamalar Sünnetten hareketle belirlenmiştir ve büyüyle karşı karşıya kalan insanlar için en önemli mesele Allah’a güvenmek ve hayrın da şerrin de Allah’tan geldiğine inanmaktır.

Kötülüklerden Korunmak için Dua yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir