1. Anasayfa
  2. Soru-cevap

Madam Marie Anne Lenormand


0

Madam Marie Anne Lenormand Tarihçesi

Falların nasıl bulunduğu ve kullanıldığı kadar bu falları bulan kişilerde önemlidir. Bazı falcılar tarihe isimlerini yazdırmayı başarabilmişlerdir.

Madam Marie Anne Lenormand
Madam Marie Anne Lenormand

1772 – 1843 yılları arasında yaşayan Fransız bir falcıdır. 21 yaşında Madam Gilbert ile birlikte falcılık yapmaya başlayarak kendileri hakkında söz ettirmeye başlarlar.

Daha sonra Madam Lenormand kendi kartlarını yazmaya karar verir. Bir işaret midir bilinmez kartlarını belli şekillerde yapar ve bunlara kendi ismini verir.

Yaşadığı bölgede popüler olmaya başlayınca önemli kişiler dahi bu kartlardan yararlanarak liderliklerini korumuşlardır.

Bu isimlerin başında Napolyon gelmektedir. Uzun yıllar boyunca Madam Lenormand sayesinde lider ruhunu koruduğu ve bir düşüş yaşayacağını dahi bildiği söylenmektedir.

Tarihte yer alan birçok kişinin falcılığını yapmış olan Madam, günümüzde dahi kullanılan bu kartları sayesinde dönemin en iyi falcıları arasında yer almaktadır.

Madam Marie Anne Lenormand
Madam Marie Anne Lenormand

Geleceği görmek adına yaptığı kart açılımları sayesinde oldukça başarılı olduğunu daha birçok ünlü kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

‘Salonların Sibeli’ olarak isim dahi verilmiştir kendisine. Kartları ile sadece geleceği görmekle kalmaz, aynı zamanda içinde bulunduğunuz bir durumdan çıkış yolu bulmanıza bu kartlar sayesinde de yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda iskambil falı bakma konusunda da uzman olarak tanınır. Bir diğer özelliği olan yazarlık konusunda da başarılarını göstermiş ve kitaplar yazmıştır.

Madam Lenormand Kartları

Madam Marie Anne Lenormand
Madam Marie Anne Lenormand

Fallar arasında önemli bir yer edinmiş olan Lenormand falı yıllar öncesine dayanan bir geçmişe dayanır.

Bayan Marie Anne Lenormand fal bakmak için kendi kartlarını oluşturmuş ve yorumlamasını kendine göre yapmıştır.

Kart destesi 36 karttan oluşmaktadır ve her kartın farklı bir anlamı vardır. Genellikle kişinin geleceği ile ilgili bilgiler almak için kullanılan bir fal çeşididir.

Özellikle aşk konusunda net ve doğru cevaplar veren bir fal olduğu için bu konuda sorular sıkça sorulmaktadır.

Bir kişi ile olan ilişkinin nasıl sonuçlara varacağını ve hakkınızda hayırlı olup olmayacağını bu kartlar sayesinde öğrenebilir ve mutlu bir ilişkinin kapısını aralayabilirsiniz.

Lenormand kartları aynı zamanda iş konularında da size yardımcı olmaktadır. Seçtiğiniz kartlar ile işinizde atacağınız adımları ve ya işin sonunda olabilecek durumları size bildirmektedir.

Evlenip evlenmeyeceğiniz, eşiniz ve ya okulunuz hakkında cevapları bu kartlar sayesinde alabilir ve geleceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Fala bakması oldukça kolay gibi görünür ancak kartların anlamları bilinmeden bakılamaz. Her kartın farklı bir anlamı vardır ve soruya cevap ararken çekilen üç kart bağdaştırılır.

Kartların iki çeşit açılımı vardır, bunların biri serbest açılımdır. Bu şekilde soruların cevapları değişik şekillerde anlatılır ve yorum yapılması beklenir. Diğer açılım olan tablo açılımda ise sorulara net cevaplar aranır ve bulunur.

Kartlar bir masanın üzerine bir halka olacak şekilde dizilir, seçim kalbin olduğu taraf olan sol el ile hissedilerek yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir