1. Anasayfa
 2. Dualar

Miftahul Cennet Duası 2022


0

Miftahul cennet duası 2022 daha önce bizim peygamberimiz dışında hiçbir peygambere indirilmeyen, Muhammed’in ümmetine has bir dua çalışmasıdır. 18 ayetten oluşan bir suredir. Ayetler kutsal kitabımızın farklı surelerinden derlenerek birleşmiştir. Okunuşunda diğer dualara oranla daha fazla bir dikkat gerektirir.

Allah’ın sevdiği, kullarından beklediği ancak sürekli okunmasını farz kılmadığı bir duadır. Anlam bakımından, cennete giriş kapısının kilidini açan anahtar olarak kayda geçer. Bu duayı düzenli olarak okumak, Allah tarafından aşırı büyük mükâfatlara gark olunmayı sağlar. Güçlü istek duaları arasında yer alan Miftahul cennet duası, okuyanın inancını güçlendirmesi ve imanını kuvvetlendirmesiyle bilinir.

Bizim peygamberimiz dışında birine inmemiş olması da duayı biz ahir zaman ümmetine özel bir pozisyona soktuğundan Miftahul cennet duası etkisi gücünü de arttırır. Bu uygulamayı sıkça yapmamız hatta eğer koşullarımız uygunsa yanımızda taşımamız, her iki dünya geleceğimiz adına önemlidir. Ayrıca en iyi dilek duaları arasında yer alan bu duanın gündelik işleri kolaylaştıran yanından faydalanabileceği de unutulmamalıdır.

 

Miftahul Cennet Duası Okunuşu

Halk arasında pek bilinmeyen ama aslında bilinmesi gereken Miftahul cennet duası okunuşu ortalama 3 dakika kadar bir zamanı alır. Duanın okunmasından önce 3 rekât hacet namazının kılınmasının etki gücü arttırımı adına değerli olduğu ileri sürülür. Miftahul cennet duası okunuş süreci Arapça olarak yapılmalıdır, etki gücü bu şekilde yüksek olacaktır. Ancak okuma zorluğu çeken kimseler, arzu ederlerse mealen de okuma yapabilirler. Allah, her şeyi hakkıyla bilen ve görendir.

Zorlansa da faziletlerin gücünden kısılmasını istemeyen danışanlar, Miftahul cennet duası ile dilek oldurmak için Arapça okunuş desteği de bulabilir. Bu türlü bir durum adına güvenilir medyum Yasin hoca sizlere bütün özverisi ve deneyimiyle hizmet edecektir.

Duanın Fazileti

Her duanın olduğu gibi Miftahul cennet duası faziletleri de oldukça fazladır. Bilinen bazı olumlu etkileri anlatalım:

 • Sağlık sorunu yaşayan kimselerin ve bu durumdaki yakını olanların rahatlaması ya da şifaya kavuşması için okunabilir.
 • Ruhsal gerilim ve problemlere çözüm özelliğindedir.
 • Aile içi huzursuzluk, geçimsizlik ve ilişkilerdeki kopuşların yok olması adına okunabilir.
 • Miftahul cennet duası ayrıca bir borçlardan kurtulma ve parasal refaha kavuşma duasıdır.
 • İş ya da benzeri kazaların yaşanmaması adına koruyucudur.
 • Geçim sıkıntısı ve hayırsız paradan korur.
 • Nasip kısmet arttırır. Evlenmek isteyenlerin okudukları bilinir.
 • Küslüklerin yok olmasını sağlar.
 • İtibar arttırıcı bir duadır
 • Hacet duası olarak akla gelebilecek her konudaki hacetler için faydalanılabilir
 • Üzerinizde metafizik etkiler varsa koruma kalkanı görevi görür.

Bu etkileri ve Miftahul cennet duası fazileti olarak karşımıza çıkabilecek diğer başka faktörleri deneyimlemek adına duayı abdestli okumanız gerektiğini söyleyebiliriz. Bu duayı abdestli okumalı ve gusül almış bir şekilde dua yazılı muskayı ya da kolyeyi üzerinizde taşımalısınız.

Miftahul Cennet Duası
Miftahul Cennet Duası

Bu Dua Kaç Kez Okunur?

Beklentilere, insanın iç sıkıntılarına ya da hissedilen duygu durumuna göre Miftahul cennet duası kaç kez okunur sorusunda farklılıklar vardır. Rutinde bu duayı her gün en az bir defa okumakta büyük yarar vardır. Genel olarak yatsı kılındıktan sonra ve sabah namazının ihyasından sonra okunması önerilir. Duaya özel okuma sürecinde 2 rekât bir hacet namazı kılınabilir. Namaz sonrasında duanın ediliş amacına uygun niyet edilir.

Ayrıca yapılacak tüm okumanın güçlü bir inanç ve teslimiyetle yapılması öngörülür. Ancak beklentiye göre dinen kutsal sayılan sayılarda okumanın da yerinde olabileceği bilinir. Okuma sayıları, gizli ilimler kitaplarında amaçlarına göre ayrılır, bunları yalnızca medyum ve hocalar bilebilirler. Tam olarak hangi amaç için kaç kez Miftahul cennet duası okumak gerektiği bilinemese de 3, 7, 21, 41 ve 77 gibi sayıların kutsal okuma sayıları olduğundan rahatça bahsedilebilir. Sayıların her biri, kişi için başkaca kapılar açar. Ayrıca okumanın dışında bu duayı üzerde taşımanın da anlamı vardır, ahiret hayatında sıkıntılardan ve dertten kurtulmanın anahtarı olarak bilinir. Regl süreci dışında her an, gusül aldığı her an okunabilir.

Medyum Yasin hoca, kişilere ve durumlara özel Miftahul cennet duası okunuş sayılarını danışanlarıyla paylaşabilir. Duanın kişinin taşıyabileceği bir muska benzerinde yazılmasını sağlayabilir veya okunuş şeklini kişinin algılayabileceği hale getirmenin yollarını bulabilir. Zorlandığınız her konuda ondan yardım almanız olasıdır. Hoca ile görüşerek dua konusunda bilgi edinebilir, bu dua hakkında gizli ilimler ve kadim kitaplarda yazılanları sorabilirsiniz.

Miftahul Cennet Duası Arapça

Cennete giden yolun anahtarı olarak bilinen Miftahul cennet duası Arapça olarak okunmalıdır. Dua, Kuran ayetleri içeriğinde oluşturulur. Bu yüzdendir ki mealen okunması gizli ilimler açısından önerilmez, medyum hocalar asla bunu uygun bulmuyorlar. Yalnızca enerji titreşimleri için ve mesajın gücü için yapılması gereken bu Arapça okuma çalışması bu dua için neredeyse bir şart konumundadır. Medyum Yasin hoca, zora düştüğünüz ve okuyamadığınız hallerde size hem okunuşta hem de bu değerli duanın içeriğinde gereken desteği verecektir. Bu duanın hangi ayetler kullanılarak oluştuğu, gizli ilimlerde belirtilen sırları, Arapça okumanın titreşimsel gücünün nereden aldığını, kimler için okunması gerektiğini ve daha pek çok konuyu kendisinin ışığında açıklığa kavuşturabilirsiniz.

Güvenilir medyum Yasin hoca Miftahul cennet duası alanında yaptığı gizli ilimler çalışmalarını da gerekmesi halinde danışanlarına aktarabilir. Tüm bu faydalar için kendisine iletişim kısmından ulaşmanız yeterlidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir