1. Anasayfa
  2. Tılsım

Muska Çeşitleri


0

En Fazla Kullanılan Muska Çeşitleri ve Özellikleri

Muska Çeşitleri
Muska Çeşitleri

Kaynananıza, gelininize, eşinize ya da kendinize aşık etmek istediğiniz kişiye yapmak istediğiniz muskalara ne yazacağınızı buradan bulabilir uygulayabilirsiniz

Muskanın Amacı Nedir ?

Muskaların belli başlı amaçları; bir kötülükten korunmak, yapılan büyüyü bozmak, cinleri uzak tutmak, sevilen kişiye kavuşmak, huzursuzluk ve sıkıntı içerisindeki bedeni huzura kavuşturmaktır. Hiç kimse durduk yere muska yapmamakta ve illaki bir sıkıntı karşısında bu yola başvurmaktadır.

Muska çeşitleri

Yüzyıllar öncesine dayanan muska geleneği sonucunda da birden fazla muska çeşitleri ortaya çıkmıştır. Büyücüler ve din adamları insanların yaşadıkları sıkıntıları bir takım tılsımlı sözler ve dualar ile bozabileceğini inanmış ve inandırtmış bu doğrultuda sonuca da ulaşmıştır. Peygamber Efendimiz (sav) döneminde de büyücülerin çok fazla ön plana çıkması sonucunda din adamları buna anti olarak muska yazmış ve peygamberimiz de bunu tasdik etmiştir. Özellikle gayrimüslüm cinlerin insanlara hastalık ve sıkıntı olarak bulaşması sonucunda O kişinin muska ile gezmesi buna çözüm olarak sunulmuş, işe yaramıştır.

Muska çeşitleri, kişinin ihtiyacına bağlı olarak ortaya çıkmış ve daha sonraki kişiler de geçmişten referans alarak aynı duaları, tılsımları ve sözleri kullanmıştır. Muska yazılırken kullanılan dilin Arapça ve niyetin oldukça saf olması önemlidir.

Muska çeşitleri

Aşık Etme Muskası

Bu muska uygulandığı takdirde karşıdaki kişi ne olduğunu anlamadan size bağlanacaktır. İlk başta etkisini ters bile görebilirsiniz ancak muskanın işleyişi bu şekildedir. Muskayı hiçbir şekilde yanınızdan ayırmamanız ve duş aldığınızda dahi belden yukarıda ve gizli bir yerde zaptetmeniz gerekmektedir.

Aşık Etme Muskası
Aşık Etme Muskası

Uğur Getirme Muskası

Hayattaki uğurunuzu arttıran ve göz değmesinden korkan insanların uygulaması gerekmektedir. Diğer muskalardan farklı olarak yaprağa is mürekkebi ile çizilir. Daha sonra 3 kat muşamba bile sarılır ve yeşil bir bezle kaplanır. Birbirine karşı iki tane dar açı çizilir ancak uçları birleştirilmez. Daha sonra ikisinin de ortasına birer göz çizilir. Uçlarına birer ”mim” sonra kesişmeyen uçlara da birer ”mim” ve bunların ortasına birer ”vav” çizilir. Nazardan korunmak için kadınlar baş örtüsünün altında erkekler ise şapkalarının altında taşıyabilirler.

Bağlama Muskası

Bağlama Muskası
Bağlama Muskası

Bir kağıda yukarıdaki tılsım çizildikten sonra niyet edilerek yedi rekat namaaz kılınır. Daha sonra muskanın kimin için yapıldığı (ismi) 9 kez tekrar edilir ve her defasında bir adım ileriye yürünür.

Daha sonra kağıdın 9 kat sarılması gerekmektedir. Mavi bir bezle de sarıldıktan sonra iyice dikilmeli ve içinin zarar görmemesi için dikildikten sonra da kontrol edilmelidir. Muskayı yaptıran erkekse koltuk altında eğer kadınsa da iki göğüsünün arasında saklamalıdır.

Dikkat edilecek en önemli husus ise muskanın sevişilirken çıkarılması gerekmektedir. Aksi halde sevişme anında kadın hamile kalırsa bir rivayete göre çocuk eğri gözlü doğmaktadır. O yüzden muska sevişilirken çıkarılması ve daha sonra abdest alınmadan dokunulmamalıdır.

Amentü Muskası

Yeni evlenen çiftin huzurlu bir hayat yaşaması için yapılmaktadır. Ancak evlenen çiftlerden gizi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bir yakını tarafından yapılan bu muska ile kadının ilk günden gebe kalması ve hayırlı bir evlat edinmesi hedeflenmektedir. Kadının saçından yedi tel erkeğin de saçından yedi tel alınır. Erkeğin saçı yoksa sakalından alınır.

Ancak hiçbir şekilde belli edilmemesi gerekmektedir. Erkek ve kadının saçları demetçik yapılarak bağlanır ve ortasına mum yapıştırılır. Daha sonra her iki saç birbirine bağlanır ve Kevser suresi okunarak üflenir. Saçlar yedi kat muşambaya ve muşamba da üç kat yeşik beze sarılır. Kadın ve erkeğin isimlerinin harf sayısı kadarınca diikiş atılır.

Burada dikkat edilmesi gereken isimlerin Arapça harf sayısının ezberlenmesidir. Daha sonra muskayı yapan kişi fark ettirmeden muskayı yatak odasında gizli bir yere saklamalıdır.

Kaynana Susturma Muskası

Kaynanadan yana sıkıntı bir çeken gelin gizli bir şekilde kaynanasının saçından 7 tel almalıdır. Daha sonra saçlarını bir yumak haline getirip balmumuna batırılır ve bir kap suyun içinde üç gün ayazda beklemesi için bırakır.

Üç gün sonra ayazdan alınan kaba ”euzubillahi menel cinnetuvennas” suresi okunur ve üflenir. İki rekat niyaz namazı da kılındıktan sonra kaynananın adı söylenir ve ”neuzubillah mineşşerrinzaimin’ denerek sağa sola selam verilir. Ardından da 41 kez ”Ya Kahhar” denerek çevreye üfler. Bu işlem sonlandıktan sonra aşağıdaki okunur.

Kaynana Susturma Muskası
Kaynana Susturma Muskası

En son ise kaynananın saçları sudan çıkarılıp bir kat muşambaya ve üç kat kırmızı beze sarılır. Yedi kez bir iplik yardımı ile bağlanır ancak dikkat edilmesi gereken kesinlikle dikilmemelidir. Daha sonra kaynanın yatağının çevresine hiçbir şekilde fark edilmeyecek şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir