3

Muska hazırlanmasi’nda Nelere Dikkat Edilmelidir ?

muska hazirlanmasi
muska hazirlanmasi

Muska hazirlanmasi maneviyatınızı güçlendirebilir Allah ile olan muhabbetinizi arttırarak huzura kavuşabilirsiniz. Ancak haram yola giren muskalardan kaçınmalısınız.

Öncelikle bir muska kesinlikle Arapça yazılmalıdır. Bunun yanı sıra muska hazirlanmasi iken dikkat edilmesi gereken en önemli şey de sadece Allah’tan beklenti içerisinde yazılmasıdır. Buna aykırı yazılabilecek veya üflenecek her türlü farklılık harama girmektedir. Bunu göz önünde bulundurarak kötü niyetli muskalar yazılması halinde sonucu sıkıntı olabilmektedir.

Muska yazan kişinin iyi bir Arapça bilgisine sahip olmasının yanı sıra manevi açıdan güçlü birisi olması

gerekmektedir. Herkes kendi başına muska yazmaya kalkmamalı ve mutlaka bu işi bilen birisinden yardım almalıdır. Muskalar genelde tek bir ayetten, bir duadan ya da tılsımlı anlaşılması zor sözlerden oluşabilmektedir. Geçmişten beri günümüze gelmiş bazı etkisi kesin muskalar da bulunmaktadır. Örneği Aşık etme muskası yapılmak istediğinde aşağıdaki tılsım kullanılabilir.

Buradan da anlaşılacağı üzere muskaların açık bir şekilde ve sade bir dilde olması gerekmektedir. Öncelikle niyetiniz belli olması ve son derece dikkatli bir şekilde muskanızı yazmanız(veya yazdırmanız) daha sonra da onu çok iyi bir şekilde muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Muska yazmak her ne kadar basit bir iş gibi görünse de bazı tehlikeleri mevcuttur. Yanlış bir tılsım kişinin hayatını mahvedebileceği gibi cinlerin musallat olması da sizi sıkıntıya sokacaktır. İyi bir niyet ve Allah’a bağlılık ile yazılan muskaların ise geçerliliği vardır.

Muska nasıl yazılır diye bir arayışa girdiğinizde ve bu yola baş koydunuzda gerekli metinleri ele geçirerek kendi muskanızı yazabilirsiniz. Muska yazma işini kendiniz dışında çok fazla kişiye açmamalı ve size özel bir maneviyat haline getirmelisiniz.

Muskayı çok fazla göz önünde bulundurmamalı ve mümkün olduğunca kapalı bir şekilde taşımalısınız. Bu doğrultuda muskanın geçerliliği daha fazla olacak ve sizle Allah arasında bir sır olarak kalacaktır. Kendi maneviyatınızı muskaya ne kadar yansıtırsanız muskanın faydasını da o kadar göreceğinize emin olabilirsiniz.

Muskaya Ne Yazılmalıdır?

Bu, sizin hangi niyetle muska yazacağınıza bağlıdır. Örneğin cinler tarafından rahatsız edilen bir kişiye muska yazılırken kutsal kitapta bulunan cinlerden korunma duaları muskalara yerleştirilir. Bu doğrultuda Felak ve Nas sureleri oldukça etkilidir. Kesin ve net bir muska metni olmadığı gibi tek bir çeşit muska da yoktur.

Muska yazımı

Özel ve üst düzey bir muska yazılmadığı sürece muska yazmak için gerekli tek araç-gereç, kalem ve kağıttır. Muskaların doğrudan elle ve inanarak yazılması muskanın işe yaramasını kolaylaştıracaktır.

Bu doğrultuda Arapça bir şekilde Felak ve Nas surelerini bir kağıda yazdıktan(cinlerden korunma muskası) sonra üçgen şekilde katlayıp daha sonra kaplamanız gerekmektedir.

Muskaların yazıldıktan sonra hiçbir şekilde zarar görmemesi, silinmemesi gerekmektedir bu yüzden de deri ile dikilmesi mantıklıdır. Muska ile tuvalete ya da banyoya girmenizde bir sakınca yoktur ancak elbette duş alırken muskayı çıkartmanız ve iyi muhafaza edebileceğiniz ayrıca da belden yukarıda bir yerde saklamanız gerekmektedir.

Bazı olaya doğrudan yönelik muskalar dışında siz kendi inancınızı göz önünde bulundurarak bir Fatiha suresinden bile muska yapabilirsiniz. Sürekli Allah’ın sizinle beraber olduğunu hissetmek için İhlas suresini kullanabilirsiniz. Unutmayın ki kullanacağınız duadan da önemlisi sizin hangi niyetle muskayı yazdığınızdır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. 4 sene önce

    Eşim hiç beni sevmiyor netmem gerekir

  2. Eşim beni sevmiyor ve sürekli kavga ediyoruz huzurumuz yok ayrılmak istiyor benden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir