1. Anasayfa
 2. Kısmet Açma Duaları

Nasip Açma Duası


0

Nasip Açma Duası

Nasip Açma Duası
Nasip Açma Duası

Nasipsizlik yaşayan insanların hayatları olumsuz yönde ilerlemeye başlar. Nasipsiz olan bir kişi evlenemez, işinde kazançlar elde edemez ve hayatın belli başlı alanlarında başarısız olur. Genel olarak bu kişiler için kullanılan tabir ‘Nasipsiz’ şeklindedir. Bu kişiler içinde nasip açma duası mevcuttur. Bu dua sayesinde nasipleri açılarak, her alanda başarı elde edebilirler.

Nasip Açma Duası Var Mı?

Her konuda insanlara sunulmuş olan dualar vardır. Bu dualar sayesinde insanların hayatları düzgün bir şekilde ilerler. Nasip kapalılığı yaşayan kişiler içinde ‘Nasip Açma Duası’ vardır. Bu dua ile birlikte tüm insanların nasipleri açılır. Öyle ki bu insanların rızıkları genişler, helal bir evliliğe adım atarlar.

Nasip Açma Duası Okunuşu

Nasip açma duası okunurken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususları uygulayan kişiler nasiplerini en iyi şekilde açabilirler.

Nasip açma duasının okunuşu şu şekildedir;

 • Abdest alınır.
 • 2 rekat tövbe namazı kılınır.
 • 3 defa besmele çekilir.
 • 21 defa “Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru.” denilir.

Bu dua her akşam okunması gereken bir duadır. Genellikle 2 rekat kılınan tövbe namazının ardından okunması gerekiyor. Bu duayı düzenli bir şekilde uygulayan kişilerin nasipleri açılmaya başlar.

Nasip Kısmet Açma Duası

Nasip kısmet açılması ve her işte hayırlı sonuçlar elde edilmesi için kişilerin bol bol tövbe etmeleri gerekiyor. Nasip kısmet açılması için her cuma 18 defa Cuma Suresi okunması gerekiyor. Bu sureyi okuyan kişilerin nasip kısmetleri açılıyor, her işlerinde hayırlı sonuçlar elde ediyorlar.

Ticarette Nasip Açma Duası

Nasip Açma Duası
Nasip Açma Duası

Ticaret yapan kişilerde nasiplerinin açılmasını ve hayırlı kazançlar elde edilmesini isteler. Bu kişiler içinde uygun nasip açma duaları mevcuttur.

Ticarette nasip açma duası şudur;

 • Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin.
 • Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin.
 • Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram.
 • Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin.

 

Helal kazanç elde etmek ve ticarette önde gelen isimlerden olmak için bu duanın okunması gerekiyor. Ticaret yapan kişilerin her gün bu duayı okumaları, onların nasiplerinin açılmalarını sağlar.

Nasip Rızık Duası

Rızık, nasiple alakalı gelişen bir durumdur. Nasibi olan kişiler rızık konusunda da zengin olurlar. Helal rızık kazanmak ve kazancını artırmak isteyen kişilerin ‘Ticarette Nasip Açma Duası’ okumaları gerekiyor. Bu dua sayesinde rızıkları artacak, helal kazançlar elde edeceklerdir. Yapılan iş her ne olursa olsun, o işte öncü duruma geleceklerdir.

Kısmet Açma Duası Denenmiş

Denenmiş kısmet açma duaları, hızlı bir şekilde sonuç almak için gereklidir. Denenmiş duaları kullanan kişilerin kısmet ve nasipleri kısa sürede artar.

Kısmet açmak için en etkili denenmiş dua ve manası şu şekildedir;

 • Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru.
 • Meal: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.

Düzenli olarak hem Arapça hem de Türkçe okunduğu zaman kısa sürede etkisini gösteriyor. Bu duayı okuyan her insanın kısmeti de nasibi de kısa süre içinde açılıyor. Evlenemeyen bekârlar helal kısmet bularak evlenirken, ticaret yapan kişilerde tüm mallarını satabiliyor.

Kısmet Açmak İçin Hangi Sure Okunur?

Kısmeti ve nasibi kapalı olanların bol bol Kuran okumaları gerekiyor. Kuran her derde deva olarak insanların hayatlarının güzelleşmesini sağlıyor. Kısmeti ve nasibini açmak isteyen kişiler, Kuran’da bulunan Taha Suresini bol miktarda okumalıdır. Ayrıca Haftalık olarak Bakara Suresi ve Cuma Suresi okumalarını gerekiyor. Her gün ise en az dört sayfa Kuran okunması evdeki bereketin ve huzurun artmasını sağlar.

Bekârlar İçin Kısmet Açma Duası

Nasip Açma Duası
Nasip Açma Duası

Bekârlar nasiplerinin ve kısmetlerinin açılıp hayırlı bir evliliğe adım atmak istiyorlarsa, okumaları gereken bir dua bulunuyor.

Bekârlar için kısmet açma duası şu şekildedir;

 • Rabbena heb lena min ezvacina ve zürriyyatina gurrate eğyunin vecğalna lilmüttegin.
 • Meal: Rabbimiz bize eşlerimizden ve zürriyetimizden göz aydınlığı sağlayacak nesiller ihsan et.

Bekâr olan kişilerin bu duayı her gün düzenli olarak okuması gerekiyor. Özellikle bunu zikir haline getiren kişiler, hayırlı bir eşle kısa süre sonra karşılaşıyorlar. Hayırlı bir evlilik ve nasibin açıklığı için bu duanın düzenli olarak okunması gerekiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir