1. Anasayfa
  2. Dualar

Nazar Duası 2022


0

Nazar duası 2022 senesi içinde de oldukça araştırılan bir dua olmuştur. İslamiyet ile birlikte hayatlarımıza giren dua, din öncesinde de adı farklı anlamlarla olsa bile aktif bilinen bir sorundu. Nazar kelimesine bir kişinin baktığı başka bir birey ya da ev, eşya gibi şeylere bilerek veya bilip istemeden kötü enerji enjekte etmesi gibi bir ad verilebilir. Gerçekten enerji boyutunda ve gerekirse hayatı alt üst edebilecek oranda tehlikeli, çözülmesi gereken bir durumdur. Kadim kitaplardan edinilen bilgilere göre, nazar enerjisinden korunma sağlanmadığı durumlarda enerjinin boyutuna göre maruz kalan kişinin hayatî sorunlar yaşadığı dahi söylenir. Buna karşın Kuran’da nazar duası anlamını tam olarak karşılayan bir sure, ayet dizisi yer almaz.

Bunları ilme uygun ekleme ve denkleme olanaklarını kullanarak danışanları için medyum hocalar yaparlar. Olası bir etkiden korunmak ya da var olan negatif enerjiyi bertaraf etmek gibi sebeplerden dolayı nazar duası okunuşkoşullarına göre okunması olasıdır. Ayrıca bu dua, inanışa uygun ritüellerle de desteklenerek koruma gücünün arttırılması beklenen bir davranıştır. Ritüel seçim ve uygulamaları için de hocanıza danışmalı, onun önerilerini doğru bir şekilde değerlendirerek herhangi bir aksiyonu almalısınız.

Nazardan Korunma Duası Nasıl Okunur?

Etki altında olup olmaması fark etmeksizin nazardan korunma duası okunuşu için kişinin öncelikle dua yazılı kâğıda sahip olması gerekir. Bu dua yalnızca okunması istenen kişiye ya da nesneye özgüdür, medyum tarafından resen hazırlanıp, danışana verilir. Nazar duası Arapça olarak yazılıp okunması gereken bir çalışmadır, meal kavramıyla okuma etki için hiçbir olumlu güç gösteremez.

Çalıştığınız medyum, duanın okunuş sürecinde takip etmeniz yararınıza olan tüm detayları size uygun şekillerde ifade eder. Ayrıca tarafımızca bilinenler ise; abdest almış bir şekilde okuma yapıyor olmak ve dua öncesinde az da olsa namaz kılmak gerekliliğidir. Duanın okunması ve nazardan korunma duası yazan o kâğıdın kişi üzerinde saklanması için gusül almış olmak kesinlikle gerekir. Bu nedenle kadınlar, özel zamanlarında uygulamayı kesinlikle yapmamalıdırlar. Her ne kadar Kuran’da nazar duası olarak bir dua geçmese de bu duanın oluşumunda tesir gücü oldukça yüksek ayetlerden faydalanıldığı atlanmaması gereken bir gerçektir. O nedenle en azından belden yukarı taşımalı ve nazar duası okumak için temiz zamanları gözetmeliyiz.

Nazar Duası
Nazar Duası

Bu Duanın Faziletleri

Bilinen nazar duası faziletleri çok çeşitlilik gösterse de bunlardan bazılarına yüzeysel olarak değinelim:

  • Nazar bir ilişkilenme çeşidine değdiyse o ilişkinin sona ermesi ya da sona ermek üzere olmasının engellenmesi
  • Evdeki ve / veya nazar edilen kişideki kötü enerjinin dağılması ve hayatın olağan akışına gelmesi
  • Kişinin iş yaşantısındaki anî kayıplarının önüne geçilmesinin kolaylaşması
  • Sürekli devam eden ve nazara bağlı hastalıkların iyileşmesi
  • Bireyin yapamadıklarının, kısmet kapalılığı halinin önüne geçilmesi
  • Kendisi hakkında edilen dedikodulara Allah’ın işi gibi görünen nedenlerle kişinin rastgele öğrenmesi

Gibi nedenler nazardan korunma duası faziletleri olarak bilinir. Bütün bu faziletlerin bir anda, sihirli değnek gibi görünmesini bekleyemeyiz. Kulun şaşırmaması için edilen dualarda Allah tarafından bu etkilerin kısmî ölçülerde görülmesi muhtemeldir. Önemli ölçüt istikrar ve sabırdır. Zorlandığınız ya da ruhunuzun daraldığı anlarda beraber uygulama yaptığınız medyumdan psikolojik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Başkası İçin Nazar Duası

Bir konut, nesne ya da tanıdığınız herhangi bir başkası için nazar duası okumanızda hiçbir sakınca yoktur. Ancak yazılan duanın içeriğinin öncesinde bilinen bu duruma göre düzenlenmesi gerekir. Özellikle medyum Yasin hoca, kişiye özel nazar duası yazarken ilim konulu detaylara yüksek ölçüde dikkat eder. Onunla çalışıldığı sürece, başkasına ya da eve okunan nazar duası kesin sonuç veren bir işlem olarak kullanılır. Süreç başlatılmadan önce tüm incelikler hakkında detaylıca bilgilendirerek okuma yapacağınız kişiye ait bilgileri sizden talep eder. Bilgilerin doğruluğundan ve okumanızdan siz sorumlusunuzdur. Okumalarınız sırasında, bu durumu bilerek ve duruma uygun niyet tutarak davranmanızı öneririz.

Hiçbir şekilde okuduğunuz duada kendinize ait bir veri geçirmemeniz önemlidir. Başkası için nazar duası genelde bebekler adına tercih edilir. Bebeği görürken ya da bebekle birincil akrabalığınız varsa uzaktan okumalar yapabilirsiniz. Bunun dışındaki okumaların tamamı uzaktan, o şeyi görmeden her halükarda yapılabilir. Daha detaylı bilgiyi işlemleri hazırlarken medyum hocanızdan öğrenebilirsiniz.

Bu Duayı Yazan Medyum

Medyum Yasin hoca, nazar duası yazan medyum olarak bilinir. Yaptığı tüm işlemler için olduğu gibi sonuç veren dualar konusunda da kendisi danışanlarına hizmet verir. Duanın içeriğinde konuya uygun ayetlerin ve kelime öbeklerinin anlamlı bir şekilde dizilmesini sağlar. Ayrıca yapılan her türlü işlemde anlık danışan desteği için uygun olduğu her an görüşme talebi alabilir. Altına imzasını attığı çalışmalardan kesin sonuç gözüyle bakabilirsiniz. Eğer nazar duası ya da herhangi bir çalışma yapılacak olan kişi için hayırlı sonuçlar getirmeyecekse, veya o kişinin bu bağlamda en ufak bir blokajı varsa, medyum hoca tarafınıza bunun bilgisini geçmeden işleme başlamaz.

Dua hazırlamak çok çetin bir süreçtir. Yoğun bir dikkat ve ilim seviyesine ihtiyaç duyar. Ayrıca bir dua hazırlarken İbranice ve Arapça dillerine yüksek seviyede hâkim olmak gerekir. Kişinin ebcet hesabı, Havass ve Hüddam ilimleri gibi birçok gizli ilim şarttır. Bütün bunları ustalıkla harmanlayabilen güvenilir medyum Yasin hoca, nazar duasıhazırlama başta olmak üzere her türlü derdinize şifa olabilir. Konu hakkında daha derin bilgi sahibi olmak için özel iletişim yollarından kendisine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir