0

Nazar Duası Nedir Nasıl Okunur

Nazar Duası
Nazar Duası

Teveccüh, göz atma anlamlarına ev sahipliği yapan nazar, cisimlerin ve varlıkların üzerinde manevi ve maddi tesir gelmesi durumu olarak tanımlanmaktadır. Nazar duası en etkili hangisidir.

Bir tür büyüleme , Nazar Duası -nazar göz değmesi olarak da tanımlanmaktadır. Bazı insanlar eşyalara ve varlıklara baktığı zaman gözlerini alamaz ve nesneye odaklanır. Nazar olayında göz aracılığı ile hipnoz gerçekleşmektedir.

İnsanlar bakışları ile baktıkları noktalara zarar verebilirler. Genellikle kem göz ile bakılan nesnelere zarar gelmektedir. Bu sebepten dolayı insanların beğendiği varlıklara ya da neslenerek ”Maşallah” ya da ”Barekallah” demesi gerekmektedir. Bu sözcükler Allah’ın bereketi üzerinizde olsun anlamlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Nazar kavramı iki farklı şekilde incelenmektedir. Birinci hali insanların kötü amaç gütmeden taşımış olduğu enerji türüdür. Bu hususta ön plana çıkarılan şey beyinde sürekli kelimelerin kodlanıyor olmasıdır. Örnek verecek olursak göz değen varlığa ya da nesneye maşallah denir ise bir deyim kodlanır, Fakat ne zaman ki göz değmesi sonrasında maşallah kelimesi kullanılır ise tüm kötü enerjiler de geri plana alınacaktır.

Diğer nazar çeşidi ise bir insanın başkasını nazar etmesidir. Göz değmesi hakkında birçok hadis bulunmaktadır. Tüm bu rivayet edilen hadisler nazara karşı uygulamaya alınması gerekenlerin olduğunu ortaya koymaktadır. Nazar olan kişiler de unutkanlık, terleme, gözden yaş akması, , evlilikten geri dönme ve şiddetli baş ağrısı problemleri gözlemlenmektedir.

Büyü belirtileri arasında ise ağız kokusu, saç dökülmesi, karında sürekli ağrı, cinsel isteksizlik ve asosyal bir yaşam sergilemek yer almaktadır. Genellikle büyü ve nazar kavramları birbirleri ile ilişkilendirilmektedir. Fakat büyü nazar gibi değildir. Nazar sadece belirli bir zaman zarfı içinde sürer. Nazar sadece bir kaç gün etki eder. Fakat büyü ise negatif yüklü bir enerji alır ve döngü içerisinde sürekli tekrarlayarak kişiye etki gösterir.

Nazar Duası ile Korunma Duası

Nazar kavramı bazı insanların zannettiği gibi batıl inanç değildir, gerçektir. Nazar değen kişi halsizlik, rahatsızlık gibi problemler ile karşım karşıya kalır. Nefsi bir hadise olarak nitelendirilen nazar bazı kimselerde çok ağır yaşanmaktadır. Bazı durumlarda nazar, kişinin üzerine tıpkı bir karabasan gibi çökmektedir.7 1

Bununla birlikte bazı kimseler büyüden, kem gözlerden çok çabuk etkilenmektedir. Nazardan korunmak için nazar duaları bulunmaktadır. Bu dualar kişiyi tüm yaratıkların şerrinden korumaktadır. Kuran’a sığınızarak nazarlardan korunmanıza imkan tanır. Nazardan korunmak için öncelikle Kehf suresi okunmalıdır. Bununla birlikte Fatiha, Ayetü’l Kürsi, Nas ve İhlak Felas surelerinin okunması gerekmektedir.

Okunan bu dualar sonrasında kişi nazardan ve kem gözlerden korunacaktır.  Bu dua ile kişi mübarek eylenir ve nazar değmesi engellenmiş olur. Hasan Basri Hazretleri ise göz değmesi için Kemalm Suresinin 51-52. ayetlerini okumaktadır.

Nazar Duası ile Nazardan Korunma Sureleri

Nazar hastalık gibidir, kişi nazardan korunmaz ise olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalabilir. Nazar, çocuk ve bayanlarda daha çok tesir etmektedir. Bu kimseler daha çabuk nazarın etkisine girer ve nazarın etkilerini üstünde taşır. Eğer bir kimse nazardan korunmak istiyorsa nazardan korunma surelerini kullanılabilir. Büyü, nazar ve dertlere elveda demek isteyenlerdenseniz  İhlas suresi, felak suresi, nas surelerini okuyabilirsiniz.

Tüm bu sureler 7’şer defa okunmalıdır. Sureler okunduktan sonra kişiye üflenmelidir. İsteğe bağlı bu sureler tuza ya da suyada okunabilir. Okunan tuz, su ile karıştırılarak içilir. Eğer bir kimse Ayete’l Kürsi ve Fatiha okur ise o gün tüm nazarlardan korunur. Büyü ve nazarlardan korunmak için sabah ve akşam 3 defa besmele çekilmelidir. İki kul euzü  ve Kalem sureleri de kişiyi ve nesneleri nazardan korumanız için oldukça idealdir.

Hz. Muhammed Efendimiz ise nazardan korunmak için Allahümme barik fihi ve la tedarruhü okurdu. Nazardan korunmak adına okunan tüm bu sureler, insan ve nesnelere kısa zaman zarfı içinde etki etmektedir.

En Etkili Geri Getirme Duası ve Büyüleri Nasıl Uygulanır? konusuna göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir