3

Niyet Falı Nedir ?

Falcılık, hem Doğu hem de Batı toplumlarında kadim bir uğraş olarak görülmektedir. Eski çağlardan itibaren insanlar yıldızların konumlarına, çeşitli sembollere ve rüyalara göre geleceği yorumlamaktadır. Niyet falı da oldukça yaygın bir fal metodu olarak bilinmektedir.

Niyet Falı
Niyet Falı

Her falın belli bir amacı vardır. Geleceği görmek, iş, aşk hayatı, aile yaşamı gibi spesifik bir konuda yoğunlaşarak gidişatını öğrenmek, belli bir olayın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek gibi amaçlar falın anlatacağı şeyi belirler. Kaldı ki ister tarot, ister kahve falı isterse remil olsun, fal baktıran kişinin önceden bir soru sorması, dilek tutması ya da niyet belirlemesi gerekir. Falcı, gördüklerini buna göre yorumlar.

Niyet falı, genellikle yıldıznameye göre belirlenen bir faldır. Niyetin hayırlı olup olmayacağını belirler. Gelecekteki planlarınızın ve yapmayı düşündüğünüz şeylerin hayırlı olup olmadığını öğrenmek için niyet falı baktırabilirsiniz.

Niyet Falı Nasıl Bakılır?

Niyet falı baktırırken öncelikle bir niyet belirlemek ve bunu falcıya doğru ve açık bir şekilde anlatmak gerekir. Eğer falcı niyeti tam olarak bilmez ise ortaya çıkan sonuç hatalı olabilir. Bu yüzden niyet tamamen anlatılmalı, fal baktıran kişiyi mi yoksa bir başkasını mı ilgilendirdiği de söylenmektedir. Ayrıca niyet falı baktırırmak için mutlaka bu alanda kendini geliştirmiş, manevi yönü kuvvetli olan bir falcıya başvurulmalıdır.

Niyet çekmeden evvel çeşitli dualar okumak gerekir. Bu falı baktırırken tamamen temiz olduğunuzdan emin olmalı ve abdest almalısınız. Fal yalnızca çeşitli şekillerin veya burçların yorumlanmasından ibaret değildir, aynı zamanda manevi bir sezgi gerekir. Bu sezgiyi sağlayabilmek için ise hem fal bakan hem de fal baktıran kişilerin çeşitli dualar okuması gerekecektir. Bir Ayetel kürsi, üç İhlas, üç Fatiha okuduktan sonra niyet çekmek için özel bir duanın okunması gerekmektedir. Daha sonra üç kez salavat getirilir ve niyet çekilir. Kahve falı, kum falı, tarot gibi fallarda da niyet çekiliyor olsa da bu fal genellikle yıldızname usülüne göre bakılmaktadır.

Niyete Göre Yıldızname Nasıl Bakılır

Yıldızname, astroloji disiplinine bağlı bir geleceği öğrenme metodudur. Hemen hemen her insan doğduğu gün güneşin hangi burçta olduğuyla ve yükseleniyle ilgili bilgiye sahiptir. Ancak astrolojinin daha derin bir öğreti olduğunu belirtmek gerekir. Yıldızların hareketleri insanın yaşamı ve geleceği hakkında derin bir bilgi verir. Yıldızname falı da kişinin yıldızının hangi konumda olduğu bulunarak bakılır. Yıldızname falı temel olarak ebced hesabına dayanan bir yöntemdir.

Yukarıda belirtilen şekilde niyet tutulduktan sonra, kişinin burcu belirlenir. Fal baktıran kişi doğum tarihini söyler ve güneş burcunun hangi konumda olduğu anlaşılır. Bundan sonraki işlem, burcun hangi konumda olduğunu tespit etmektir. Falcının bir Yıldızname kitabına sahip olması bu konuda faydalı olacaktır. Burç tespiti, ismindeki harfler ile de yapılsa da bu he zaman güvenilir değildir.

Benzer konu olan Tek Kart Tarot Falı konusuna göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. eşin bir metresi var onu bırakıp eve döncekmi ve eşim karı kız gece hayatı kumar var bunları bırakıp eve döncemi sevcekmi beni

    • Eşinizi bu kötü alışkanlıklarından vazgeçirmek amaçlı işlemler yapılır. Size yuvasına bağlı olması içindir. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

  2. Evliliğim nasıl gitcek çocuğum olcakmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir