0

Opal Taşı Nedir

Opal taşı, hem manevi hem de fiziksel olarak etkileri kanıtlanmış bir taştır. Bu taştan edindiğinizde ciddi anlamda ferahlayacağınızdan emin olabilirsiniz

Opal Taşı
Opal Taşı

Opal taşı, hiyalit sınıfından bir kuvars çeşididir. Yunanca’da “renk değişimini görmek” anlamına gelen “Opali ious” cümlesinden türemiştir. “Gökkuşağı taşı” gibi farklı isimlerle de belirtilen bu taşın harika bir görünümü olduğunu söylemek mümkün. Nitekim Opal Taşı takı dünyasının değişmez malzemeleri arasında yer almaktadır. Bugün birçok kolye ve bileklikte opal taşı görmek mümkündür.

Opal taşı, takı ve giyim sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Bu taştan yapılan küpe, kolye ve bileklikler özellikle

Ege ve Akdeniz çevresinde oldukça popülerdir. Geceleri bile parlayan güzel bir görünüme sahip olmakla birlikte farklı ışıkların altında farklı renklerde görülebilmektedir. Opal taşını özel kılan özelliklerden biri de bu renk değişimidir.

Ancak opal taşının yalnızca estetik bakımdan önemli bir taş olmadığını da belirtmek gerekiyor. Bu taşın birtakım manevi ve fiziksel etkileri bulunmaktadır. Opal taşı takan kişilerin daha mutlu ve sağlıklı oldukları kaydedilmiştir. Bunun sebebi taşın sahip olduğu enerji ve bu enerjinin taşıyan kişiyi etki altına almasıdır. Binlerce yıldır kullanılan bu taşı aldığınızda faydalarını görmeniz zor olmayacaktır.

Opal taşı, binlerce yıldır kullanılan bir taştır. Antik Yunan döneminde soylu kadınların opal taşından yapılan taşları kullandıkları bilinmektedir. Ayrıca bazı tapınaklarda da duvar süslemelerinde ve sunaklarda opal taşı kullanıldığı biliniyor. İnsanlık tarihi boyunca değer verilen bu taşın özellikleri binlerce yıldır bilinmektedir. Büyük bir güce sahip olduğunu da söylemek doğru olacaktır.

Opal Taşı
Opal Taşı

Opal Taşı Özellikleri Nelerdir

  • Opal taşının sahibine büyük bir şans getirdiğine inanılır. Bu taşı takan kişilerin gündelik hayatta kendilerini daha şanslı hissettikleri bilinmektedir.
  • Bu taş, ferah ve güzel bir enerjiye sahiptir. Bu enerji yalnızca taşın görselliği ile ilgili değildir. Bu taşı takan kişilerin kendilerini motive olmuş ve mutlu hissettikleri bilinmektedir. Birçok uzman insanları stresten uzak tutan bu taşı önermektedir. Opal taşı taşıyan ya da evinde bulunduran kişilerin gündelik hayattaki stresten daha çok uzak durduklarını da söylemek gerekir.
  • Opal taşı, pozitif enerji sağlayan bir taştır. Takan kişinin daha cesur olmasını, gündelik hayatta daha başarılı olmasını sağlar. Ayrıca çevredeki insanların yaklaşımını da olumlu etkileyen bir taştır. Hem görselliği hem de enerjisiyle konuştuğunuz kişinin dikkatini üzerinizde toplamasını ve size karşı olumlu bir intibaha sahip olmasını sağlayacaktır. Hem özel hayatta hem de iş hayatında birçok olumlu etkisi olduğunu söylemek gerekir.
  • Bu taş yalnızca manevi ve psikolojik etkilere sahip değildir. Birtakım somut fiziksel etkileri de bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse bu taşın eklem iltihaplarını iyileştirdiği bilinmektedir. Taşın içinde bulunan enerji, takan kişişnin eklemlerindeki iltihapların iyileşmesini sağlamaktadır. Ayrıca romatizma gibi eklem rahatsızlıklarında da etkili olduğu bilinmektedir. Bugün eklem rahatsızlığına olan birçok kişi opal taşı kullanarak bu rahatsızlıkların üstesinden gelmekte ve onları hayatından tamamen çıkarmaktadır.
  • Opal taşının aynı zamanda parkinson tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir. Parkinson hastalığının sebep olduğu krizleri ve atakları dindirerek hastalığın daha az nüksetmesine yardımcı olur.
  • Göz sağlığını korumak ve gözlerdeki bozuklukları iyileştirmek için oldukça faydalı bir maddedir. Taşın üzerindeki renk düzeni gözlerin gelişmesini sağlar. Bununla birlikte enerjisi de göz bozukluklarının geçirilmesinde yardımcı olur.

Opal taşının faydalı göz önüne alınırken dikkat edilmesi gereken bir unsur vardır. Bu taşın psikolojik ve fiziksel iyileştirici güce sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ancak tek başına yeterli değildir. Söz konusu fiziksel ya da psikolojik rahatsızlıklara sahip olan kişilerin yalnızca opal taşının iyileştirici gücünden medet ummamaları ve bir uzmana başvurmaları gerekir. Opal taşı her ne kadar yararlı ve iyileştirici güce sahip olan bir taş olsa da asla tıbbın ya da psikolojinin yerini tutacak bir taş değildir. Ancak iyileşme sürecinde yardımcı olabilir.

Opal Taşı Nerede Bulunur

Opal taşı Afrika ve Avustralya kıtalarında sıklıkla çıkarılan bir taşdır. Buralarda büyük opal taşı madenleri bulunmaktadır. Ancak rezervleri bu ülkeler ile sınırlı değildir. Macaristan, Peru ve Meksika gibi bölgelerde de oldukça sık opal taşı rezervleri bulunmaktadır. Anadolu’ya binlerce yıldır Kuzey Afrika’dan opal taşı getirildiği bilinmektedir.

Opal taşından yapılan takılar Türkiye’nin dört bir yanında takı malzemeleri satan yerlerde satılmaktadır. Ayrıca taşı saf olarak satan yerler de bulunmaktadır. Bununla birlikte maden ve jeoloji fakültelerinde opal taşı örnekleri bulunmaktadır. Sonuç olarak opal taşı Türkiye’de uygun fiyatlarla işlenmiş ya da saf olarak bulunabilecek bir taştır.

Opal Taşı ve Büyüler

Opal taşının enerjisi yalnızca fiziksel ve psikolojik etkilere sahip değildir. Aynı zamanda yüksek bir manevi güce sahiptir. Bu taşın sahip olduğu manevi güçle büyü yapmak mümkündür. Opal taşı ile yapılan büyülerin diğer büyülere göre daha etkili olduğu da bilinmektedir. Taş üzerine yazılan tılsımların bozulmasının oldukça zor olduğunu da söylemek gerekir.

Opal taşı aynı zamanda önsezi yeteneğini güçlendirir. Rüya yoluyla geleceğin görünmesine yardımcı olur. Opal taşı bulunan bir odada meditasyon yaparak yüksek bir önseziye sahip olabilirsiniz. Bu sayede rüyalarınızda geleceği görebilir, kendi hayatınızla ya da başkalarının hayatlarıyla ilgili detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ancak opal taşının enerjisini kara büyüde kullanmayı denememeniz faydalı olacaktır. Nitekim güçlü bir enerjiye sahip olduğu için kara büyüde ters tepebilir ve opal taşının üzerinizde iyi bir etkisi olmayabilir.

Opal Taşı Hangi Burçlara Uygundur

Koç, opal taşının en uygun olduğu burçtur. Özellikle ateş opal olarak bilinen taş bu burçla özdeşleşmiştir. Opal’in dinginliği ve gücü kova burcuna oldukça uygundur. Terazi, Akrep ve yay burçları da opal taşının ciddi anlamda etkileşime girdiği burçlar arasındadır. Bu burçlara sahip olan insanlar taş ile daha iyi etkileşime girebilirler.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir