1. Anasayfa
  2. Dualar

Para Kazanma Duası


0

Para Kazanmak İçin Dua

Para Kazanma Duası
Para Kazanma Duası

Günümüzde maddi sıkıntı çeken birçok insan bulunuyor. Bu anlamda okunacak bazı para Para Kazanma Duası da mevcuttur. Adet olarak da birbirinden farklı olan bu dualar ile ilgili detaylı bilgileri yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Bereket ve bol kazanç için okuyabileceğiniz dualar vardır. Bunlar arasında sizlere en etkili duaları ve anlamlarını paylaşıyoruz. En zor zamanlarınızda ve paraya sıkıştığınızda okuyacağınız ilk dualar ise şöyle olmalıdır;

 

 

  1. Yarabbi! Kazancımıza bereket getir, helalinden en verimli ve üretken bir şekilde çalışmayı ve daha çok kazanabilmeyi nasip et!
  2. Yarabbi! Menkullerimizi ve gayrimenkullerimizi, malımızı, iş yerimizi ve canımızı her türlü yangınlardan, afetlerden, soygunlardan ve buna benzer tehlikelerden koru!
  3. Yarabbi! Elde edeceğimiz mal ve serveti hiçbir şekilde israf etmeden, senin razı olacağın yerlere, ailemiz, kendimiz ve insanlık adına en hayırlı şekilde değerlendirmeyi de nasip eyle!
  4. Allahım! Bize, kazançta helal bilinci ve kul hakkı duyarlılığı nasip eyle! Özellikle de malımızı, canımızı ve servetimizi rızana uygun olarak değerlendirip, bunlarla ebedi mutluluk olan ahiret mutluluğunu da elde edebilmeyi bizlere nasip eyle!

Yukarıda belirttiğimiz ‘Karınca Duasını’ 5 kez ayrı ayrı kâğıda yazarak her birini de çalıştığı yerin dört köşesine asar ve 1 tanesini de üzerinde taşırsa Allah, o kimsenin iş yerine ya da dükkânına kendi hazinesinden bereket ve rızık sağlar. Hem de çok büyük bir bereket nasip eder. Bu sayede kişinin iş yerine gelen alışveriş yapmadan çıkmaz. Allah bu şekilde dükkâna karınca gibi müşteri yağdıracaktır. Ayrıca satılmayan bir malın üzerine bu ayet 7 kez okunursa, Allah’ın izniyle o mal kısa sürede satılır.

Ey Allahım! Bize zahmetsiz kazanılan iyi ve helâl rızk ver, duamızı reddetme ve kabul et. İyi kötü şeyden sana sığınırız. Borçtan ve fakirlikten. Her üzüntülüden ve tasalıdan sıkıntılara gideren Allah’ı teşbih ederim. Kudreti sayesinde hazinelerini arasına koyan Allah’ı teşbih ederim. O ki; ‘Bir şeye’ Ol ver ve olur. I zât’ı teşbih ederim. Her şeyin hükümranlığı O’nun elindedir ve O’na döndürüleceksiniz. O, her şeyden öncedir ve her sonradan da sonradır. Görünendir. Gizliliklerin içindedir ve O her şeyi bilir. Ne yerde ne de gökte O’nun gibi hiçbir şey yoktur. İşitici ve bilicidir. Gözler onu görmez fakat o gözleri görür. O her şeyden haberdardır. Hamd, Âlemlerin Rabbine mahsustur.

Yukarıda söylediğimiz dua ise rızık duasıdır. Rızkın çoğalması ve her türlü sıkıntıların giderilmesi için okunmasında çok fayda görülmektedir.

Çalınan Eşyayı Geri Getirme Duası

6 1Değerli bir eşyası çalınan kişilerin çalınan eşyasını çalan kişi tarafından getirilmesini istiyorsa, oldukça etkili olan bir dua vardır. Bu dua ise şöyle;

Kıbleye karşı oturarak 119 kez Ya Hafiyz ismini zikir edip devamında da aşağıdaki duayı okursa Allah’ın izniyle çalınan eşyası kısa sürede geri getirilir.

Okunacak dua;

İnneha in tekü miskale habbetin min hardelin fetekün fi sahretin ev fissemavati ev fil’ardı ye’ti biallahü innallahe latiyfün habiyrün.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir