0

Radyestezi Nedir?

Radyesteziile su bulma, sağlıklı bitki seçme, define bulma, ilaç bulma, hastalıkları teshis etme işlemleri için kullanabilirsiniz.

Radyestezi, sarkaç, çubuk çatak gibi aletler ile gıda, ilaç, bitki seçme, hastalıkları teşhis etme ve define bulma yöntemidir. Bu uygulama eski dönemlerden günümüze kadar gelmiş olan bir uygulamadır. Yapılan araştırmalar neticesinde Eski Mısır döneminde kullanıldığı ortaya çıkmıştır.

Radyestezi
Radyestezi

 

Dünyada bulunan tüm cansız ve canlı olan varlıklar etraflarına belli başlı dalgalar ile enerjiler yaymaktadır.

Yayılan bu dalgalar sayesinde enerji yüklü olan tüm maddeler titreşmektedir. Enerjisi olmayan tüm maddeler dalga yayamaz. Yayılan dalgaların bazıları insanlar tarafından keşif edilmemiş durumdadır ve bazıları da elektronik aletlerin yardımı ile keşif edilebilir durumdadır. Farklı büyüklüklerdeki varlıkların yaymış olduğu enerji dalgalarından yararlanmak için kullanılmakta olan ilime rasyestezi adı verilir.

Radyestezi Nasıl Etki Etmektedir

Radyestezinin nasıl etkileşim yaptığını bilim adamları bile bilmemektedir ama iki seviyesi bulunur. İlk seviyede cansız ve canlı olan varlıkların çatal çubuk tarafından yaymış olduğu radyasyon yaymaktadır. İkinci seviyede ise fiziksel olmayan ve ölü maddeler sezilebilmektedir. Çatal çubuk kullanmakta olan kişilerin kasları istemsiz bir şekilde kasılır.

Bu sayede kullanmış olduğu çatal çubuk hareket eder. Tıbbi şekilde çubuk kullanan kişiler genelde sarkaç kullanır. Bu kullanıcıya net şekilde yanıtlar sağlar. Radyestezist var olan tüm maddelerin bir alet yardımı ile insan bedeninin algılamasını ve iç enerjilerinin hissetmesini sağlamaktadır.

Radyestezinin Kullanılmış Olduğu Alan

lar

 • Veterinerlik
 • Tıp
 • Maden yatakları, petrol ve su bulmakta
 • Mimaride
 • Kaybolmuş olan eşyaların bulunmasında
 • Kayıp olan kişilerin ve cansız bedenlerin arkeolojik anlamdaki kalıntılarının bulunmasında
 • Bahçecilikte
 • Ziratte
 • Sağlıklı bitkiyi bulmakta, en uygun olan toprağı seçmekte
 • Kriminoloji
 • Astroloji
 • Mineral
 • İnsan sağlığı

Radyestezi Nasıl Yapılır

Radyestezist çatal çubukçu olarak da adlandırılmaktadır. Tıbbi anlamda eğitim görebilir ama bu zorunlu bir eğitim değildir. Radyestezi Batılı anlamdaki tıbba benzememektedir ve bu dal daha çok homeopatiyi anımsatmaktadır. Radyestezist olan kişiler genelde sarkaç kullanırlar ve bu çucuk çatal çubuğun yerini almıştır. Sarkaçlar oldukça hassas olan aletlerdir, farklı maddeler ile yapılabilir ve içi boş olanlarına özel olarak tasarlanan nesneler de konulabilmektedir. Sarkaçlar genelde kısa bir ipi sahip olan küçük aletlerdir. Üstünde bulunan ip işaret parmağı ve başparmağın üst kısmında tutulmaktadır. Sarkaçlar kendisinin aksi istikametinde hareket edebilir, saat yönünde hareket edebilir ve ileri geri şekilde salınabilir.

Radyestezi de Sarkaç Yöntemi Uygulamaları

Sarkaç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Sarkaç kullanımında en önemli olan husus kimin olduğudur. Sarkacı kullanan kişi bu aleti kesinlikle bir başkasına vermemelidir. Sarkacı bir başkasının kullanması sıkıntılara yol açar. Kullanacak diğer kişinin elektriği sarkacın var olan özelliğini kaybetmesine yol açar. Sarkaç ile işinizin bitmesinden sonra kesinlik bir kenara atılmaması gerekir. Temiz bir mendil ile sarılmalı ve torbasına konulmalıdır.

Sarkacın Temizlenme İşlemi

Sarkaçların tiplerinin değiştirilmesi mümkün değildir. Bundan dolayı beyaz sabun ya da kloru alınmış su yardımı ile temizlenmesi gerekir. Ellerin kurulanması için kesinlikle temiz olan bir havlu kullanılmalıdır. Havlunun iç kısımlarını kullanmak gerekir. Çünkü havlunun dış kısmında mikrop olma ihtimali oldukça yüksektir. Sarkaçların ip kısmının değiştirilmesinde olabildiğince el değmemesi gerekir. Mümkünse bu işlemin torba kısmının iç kısmında yapılması daha sağlıklı olacaktır. Temiz bir pamuk yardımı ile sarkacı silmek gerekir. Ayrıca pamuğun üzerinde ispirto dökülmesi şarttır. Pamuğun temiz olması, daha önceden kullanılmamış olması, ağzı kapalı bir kutudan ya da poşetten çıkmış olması en önemli detaylar arasında yer alır.

Sarkaç İle Sağlıklı Şekilde Çalışmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Sarkacın sağlık bir şekilde çalışabilmesi adına kullanan kişilerin;

 • Sarkaç kullanan kişilerin pamuklu ve yünlü kıyafetler giymemesi gerekmektedir.
 • Sarkaç kullanan kişilerin gümüş, bakır ve altın tarzındaki maddelerden yapılmış olan saat ve takılardan uzak durması gerekir.
 • Radyesyezistin kullanacağı çorapların lastiklerin dış kısma kıvrılmış olması önemlidir.
 • Sarkaç kullanan kişiler bayansa oje ya da saç boyası gibi yabancı olan maddeleri kullanmaması gerekmektedir.
 • Radyestezistin çalışacağı alanların olabildiğince tabi olması da oldukça önemlidir.

Sarkaçların Hareketleri İle Anlamları

Saat yönünde olan pozitif dönüşler ( soldan sağa dönüşler ); sarkaç yerden 30 cm kadar yukarı kaldırılır ve ipin ucundan tutulmalıdır. Sarkacın tam anlamı ile çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanan kişinin elinin üstünde tutması gerekir.

Sarkaç sağlıklı bir şekilde sağa ve sola dönüş sağlıyorsa kullanılabilecek durumdadır.

Düz şekilde gidiş ve gelişler; kararsızlıkları ve denge durumu bildirmektedir.

Sağa ve sola dönüşler; bu dönüş şekli cevap aradığınız soruların yanıtlarının hayır olduğunu gösterir.  Bu dönüş bazı kişiler için tam tersi olarak algılanabilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir