0

Reiki Aşamaları

Reiki 1. aşama eğitimi ile diğer aşamalara ön hazırlık yapacak ve ellerinizdeki enerjiyi en iyi şekilde nasıl aktaracağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Reıkı 1
Reıkı 1

Reiki, üç aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar, tahmin edildiği gibi birbirine üstünlük kuran aşamalar değildir. Ancak ilk aşama geçilmeden sonraki aşamalara geçilemez. Bu doğrultuda reiki konusunda kendisini geliştirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak 1. Aşamayı geçmeleri gerekmektedir. Peki reiki 1 aşama nelerden oluşmaktadır?

İlk aşamadan öğrenilecek olanlar, vücudun belli noktalarına dokunarak şifa, pozitif enerji vs. verme durumlarıdır. Öncelikli olarak bunu kendi bedeninizde denemeniz gerekmektedir. Reiki, özel bir çaba ya da yetenek gerektirmeyen bir şifa bilimidir. Bu doğrultuda yeterli inancı içerisinde hisseden herkes rahatlıkla bu konuda uğraş verebilir. Reiki 1 aşama, doğrudan vücut çakralarımız ile de bağlantılıdır. Vücudun belli yerlerinde bulunan çakralara doğru el hareketleri yapılarak enerji verilmesi hedeflenmektedir.

Aşağıda reiki 1 el pozisyonları detaylı bir şekilde gösterilmiştir.v

reiki 1 el pozisyonları
reiki 1 el pozisyonları

Yukarıdaki fotoğrafta bir başkasının üzerinde uygulanmış hareketler mevcuttur. Bu reiki 1 eğitiminde 2. Adım olarak anlatılmaktadır. İlk adımda bu hareketlerin tamamını kendi üzerinizde uygulamanız gerekmektedir. Vücudun hangi noktasına baskı uygulanacağının yanı sıra elin duruş pozisyonu da oldukça önemlidir.

Ellerin kapalı bir şekilde parmaktan avuca doğru aşağı yönde bir baskı olması gerekmektedir. Bu işlem uygulanırken uygulayan ve uygulatan bireyler veya kendinize uyguluyorsanız bir birey düşünülmelidir. Bu bireyin öncelikli düşüncesi ise o enerjiyi almaya açıklık hali olmalıdır. Öyle ki çoğu kişi reikinin faydasız olduğunu düşünürken zaten buna karşı açık bir şekilde inancı olmadığını ortaya koymuş bulunmaktadır. Bu doğrultuda öncelikli olarak yapılması gereken iç sesinizi en üst seviyelere inançlı bir şekilde çıkararak evrenin size sunmaya hazır olduğu enerjiyi alma düşüncesidir.

Reiki 1 ve Önemi

Reiki 1 diğer aşamalara geçmeden önce önemli bir basamaktır. Bu basamağı iyi bir şekilde sindiren kişi hali ile diğer basamaklara daha anlamlı bir şekilde bakma eğilimi kazanacaktır. Bu doğrultuda ellerinizi ve kalbinizi kullanmayı iyi öğrenmeniz gerekmektedir. Vücuttaki tüm enerjiyi parmak uçlarınıza ve sonrasında dokunduğunuz tene iletmeniz gerekmektedir.

Böylelikle reiki aşamalarına hakim olma yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız. Her ne kadar insanoğlu için fiziksel güç önemli bir varoluş özelliği olsa da ruhsal gücün de yadsınamaz bir varlığı olduğu kabul edilmelidir. Bunları okurken ya da okumaya karar verdiğinize göre inancınız bu yönde olacağı için zaten reiki eğitimine bir adım önde başlamış olacaksınız.

Bu da sizin olaya olan inancınızın göstergesi olmakla birlikte başarıya ulaşacağınızın da kanıtıdır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir