web analytics
Meditasyon

Reiki 2

Reiki 2 Aşama. Hedefleri ve Ulaşma yöntemleri

Reiki 2 Aşamaları

Reiki 2 300x300 - Reiki 2
Reiki 2

Reiki 2 ile artık somutluğu ortadan kaldırabilir bu doğrultuda soyut enerjinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca zaman ve mekan kavramı da kaybolmuş olacaktır.

Reiki, toplam üç aşamadan oluşmaktaydı. Bu aşamaların birbirine üstünlükleri olmadığını artık bilmekteyiz. Ancak bir önceki aşama olan reiki 1 aşamasından hemen sonra reiki 2 aşamasına geçilmemesi gerekmektedir.

Aradaki süre 2-3 ay ile ölçülmekle birlikte bunun için öğreticinizin size onay vermesi gerekmektedir. Reiki 2 aşaması ilk aşamadan farklı olarak zaman ve mekanı ortadan kaldırmaktadır. İlk aşamada yalnızca dokunarak kendimize ve karşımızdaki kişiye şifa uygulayabilmekteydik ancak ikinci aşama sonrasında artık zaman ve mekan olmadan uzaktan da semboller yardımı ile enerji gönderebilme yeteneği kazanacağız. Bu ilk aşamaya oranla elbette ki daha zor olacaktır.

Baktığımız zaman reiki 2 sembolleri, güç sembolü, uzaklık sembolü ve duygusallık sembolü olarak belirlenmiştir. Reikinin asıl amaçlarından birisi de zaten ruhsal enerjiyi en üst seviyede kullanarak istediğimiz kişiye enerji gönderilme yeteneğimizin oluşmasıdır. Bu doğrultuda reiki 2 oldukça önemli bir aşamadır. Reiki 2 deneyimleri ile ilgili yapılan yorumlarda da reikinin asıl amacının bu aşamada anlaşıldığı ortaya çıkmaktadır. Öte yandan reiki 21 günlük arınma süreci de yine bu aşamada kendisine yer bulmaktadır. Reiki 2 ile neler yapılır sorusu da böylelikle ortaya çıkmaktadır.

Reiki 2 Yeterliliği

resim 20160714180729 - Reiki 2
Reiki 2 aşama

Reiki 2 eğitimi almak için öncelikli şartın reiki 1 olduğu söylenmiştir. Diğer taraftan ise bu eğitimin alınabilmesi için bir takım yeterlilikler bulunmaktadır. Olumsuz zihin kalıplarından kurtulmak ve artık tamamı ile reiki inancının yerleşmesi bu yeterliliklerden en önemlisidir. Bu doğrultuda öğrenici olan kişi kendisini buna hazır hissederek artık zaman ve mekanı ortadan kaldırmaya hazır hale gelebilir. Böylelikle reiki 1 aşamasında dokunarak yerleştirdiği enerjiyi artık uzaktaki bireylere de gönderebilir.

Reiki 2 aşamasındaki önemli ayrıntılardan birisi de artık sadece fiziksel rahatsızlıklara karşı değil ruhsal ve psikolojik rahatsızlıklara karşı da uygulanabilir hale gelinmesidir. Böylelikle sizden uzakta veya yakında olan bir kişide bulunan psikolojik sorunları reiki 2 sembollerinin yardımını da alarak çözebilir hale gelebilirsiniz. Bu da artık sadece somut değil soyut konulara da reiki verebileceğiniz anlamına gelmekte ve işin en güzel tarafını oluşturmaktadır.

votes
Article Rating
Okumalısın
İnisiyasyon
Etiketler

Whatsapp Canlı Destek

Hocamıza 7/24 Whatsapp üzerinden ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı
Dualar ve Büyüler