0
Reiki enerjisi
Reiki enerjisi

Reiki de Enerji Kullanımı

Reiki enerjisi son derece yumuşak ve kolaydır. Bilinçli olarak siz niyetinizi almasanız bile ihtiyaç duyulduğunda reiki enerjisi kendiliğinden akacaktır. Normal şartlarda Bu enerjiniakmasını sağlamak için hafif bir niyet yeterli olmaktadır. Zihinsel açıdan disiplin yahut kuvvetli irade, meditasyon gerektirmeyen bir enerjidir. Reiki enerjisini adeta suyun hortumdan akmasına benzetebiliriz.

Normalde insanlar bu tür eterik enerjileri hissetmezler, farkında olmazlar. Ancak bir master tarafından uyumlandıkları zaman hissedemez iseler bile enerji akar. Bazı durumlarda kişinin bu enerjiyi hissetmesi uzun yıllar alabilir.

Bu enerjinin akmasını biraz daha açacak olursak. Enerji yaygın olarak kişinin taç çakrasına gelir ve kollardan başlayarak ellerine doğru akar. Ardından ihtiyaç olan yere doğru akmaya başlar. Sizin yapmanız gereken yalnızca enerjinin gelmesini istemektir.

Reiki enerjisinin gelmesini kalpten isteyin, düşünün. Eğer kendinize enerjinin çalıştığını kanıtlamak isterseniz bu durumda kendi enerjinizi kullanırsınız. Bu da tedaviden sonra yorgun hissetmenize neden olur. Normal şartlarda tedavi sonrası dinlenmiş hissetmeniz gerekir. Başkasına tedavi uygularken enerjiyi serbest bırakıp çalışmasına izin vermeniz gerekiyor. Yapmanız gereken enerjinin alıcının ihtiyacına çözüm olması için çalışmasına tüm kalbinizle niyet etmek.

Eğer reiki enerjisinin farkındalığına sahip olur ve enerjiye güvenirseniz sezgileriniz güçlenecektir. Ancak bu sezgilerin enerji aktarım uygulamalarının yerini tek başına alacağı anlamına da gelmez. Reiki yapanlar tüm insanların enerjiden oluştuğuna inanırlar.

Sadece insanlar değil kainattaki tüm varlıklar enerjiden meydana gelmektedir. Bu enerji temel olarak kişinin çakrasında, vücudunda ve etrafında yer alan negatif ve artık enerjileri temizleyen, uzaklaştıran, kişiyi koruyan saf

Reiki enerjisi
Reiki enerjisi

bir enerji formudur diyebiliriz. Eğer kişinin bir bölgesinde enerji blokajı oluşmuşsa duygusal sorunlar, kaygı, stres gibi şeyler negatif enerji biriktirecektir. Bu durumda hastalık olmasını tetikleyecektir. İşte reiki enerjisi bu blokajları yıkar ve biriken negatif enerjiyi şefkatle uzaklaştırır.

Birinci seviye

Birinci seviyede reiki fiziksel hastalıkları ve duygusal sorunları iyileştirirken ikinci seviyede herşeyi iyileştirme gücüne sahiptir. Kişinin geçmişinde yaşadığı durumlar, ta anne karnındayken yaşadıkları da dahil olmak üzere tüm hayatı üzerindeki sorunlar üzerine iyileştirme gücüne sahiptir. Tedavi sırasında ellerden çıkan sıcaklık çeşitli konular hakkında masterı uyarır.

Kişinin geçmişine ait bir sorun olduğu veya yakın zamanda meydana gelecek bir sorun olduğuna işaret eder. Eller soğuk hissedildiğinde ise vücuttaki blokaj bölgelerini, enerji gereksiniminin olduğu bölgeleri gösterir. Eğer bölge soğuksa uzun süre enerji verilmeye ihtiyacı var demektir. Enerji sayesinde kişiler gevşer ve daha sakin düşünmeye başlarlar. Böylece üzüntüleri ve korkuları giderek yatışır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir