0

Reiki Sembolleri

Reiki Sembolleri
Reiki Sembolleri

Reiki yapmak için uygulanması gereken sembollerin anlamlarını tam anlamı ile bilmek gerekmektedir.Ayrıca sembollerin kullanımı da önemlidir.

Reikide enerji aslında semboller gizlidir ve olur olmaz şekilde başka bir kişiye verilmez. Artık internetin gelişmesi ile herkes tarafından ulaşılabilir hale gelmiştir. Geleneksel şekilde yapılan reiki uygulamalarında semboller kişilerin kullanılmasına uyumlanmaktadır.

Uyulmama yapıldıktan sonra kullanılması istenir. Uyumlanan semboller zihinden geçirilerek, yazılarak ya da okunarak kullanılır. Kullanılacak olan sembollerin şifa verme sürecinde özel enerji ve kutsal güçlere sahip oldukları düşünülür hatta buna inanılır.

Reiki sembolleri içinde;

Cho Ku Ri Sembolü

Evrenin tüm enerjisini gökten yere kadar indir anlamına gelir. Bu sembol reikinin başlangıç sembolü olarak bilinir. Kişilerin yaşamda bulunan istek ve arzuları için kullanılır.

Sei He Ki Sembolü

 

Sei He Ki sembolü Budizm orjinallidir. Tanrı ile insanın bütünleşmesi anlamına gelir. Reiki sembolleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Duygusal ve zihinsel anlamda oluşan sorunların ortadan kaldırılması amacı ile kullanılmaktadır.

Hon Sha Ze Sho Nen Sembolü

Bu sembol Kanji kaynaklıdır. İnsanların kendisi ile karşısında bulunan kişilerin benliklerin bir olması anlamına gelmektedir. Bu sembolün uygulanması geleceğe, geçmişe ve uzakta bulunan kişilere şifa vere amacı ile kullanılmaktadır. Bu sembol Budizm de kişilerin kendileri ile karşısında bulunan kişiler ile barış içinde olması amacı ile kullanılır.

Reiki sembolleri
Reiki sembolleri

Dai Ko Myo Sembolü ( Ustalık Sembolü )

Bu sembol, evrenin yüce ışığının taç akrasından içeri girmesi ve kişinin kendisi aracılığı ile evrene yayılması anlamına gelmektedir. Budizm’e dayanan bu sembol hocalar tarafından reiki uyulmamasında kullanılmaktadır.

Raku Sembolü

Raku sembolü Hint kökenli olan bir semboldür. El verme esnasında öğrencileri temizleme için ve hocaları ile arasında bulunan enerji bağını ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu sembolü Tibet Budistleri sık şekilde kullanır.

Antahkarana Sembolü

Antahkarana sembolü Tibet ve Çin kaynaklı bir semboldür. Tibet ve Çin’de şifa ve meditasyon maksadı ile yüzyıllardır kullanıldığı düşünülmektedir. Bu sembolün uygulanması taç çakrası ile beyinin ve insanların yüksek benliklerinin arasındaki dengenin oluşmasına katkı sağlamaktadır. B u sembol reiki ve var olan diğer enerjileri içerisinde toplayarak güçlenmektedir. Sembol diğer semboller ile beraber taç çakrasına çizilmektedir. Hem auro hem de çakralar üstünde pozitif anlamada oldukça büyük etkileri ve güçleri bulunur. Reikinin uygulanması esnasında masanın alt kısmına konulur ise şifanın derinliğini arttırırken enerjinin de güçlenmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca kullanılacak olan bu sembol kristallerin temizlenmesinde de büyük bir rol oynamaktadır.

EN Sembolü

Bu sembolü kullanmak isteyen kişilerin koruma amacı ile kullanması gerektiğini de bilmesi gerekir. Bu sembolün kullanabilmesi için diğer semboller ile arasında uyulmama yapılmasına gerek duyulmaz. Bu sembol şifa kaynağı öncesinde, şifa kaynağı sonrasında ve günlük hayatta koruma amacı ile de kullanılır. Barı, savaştan kurtulma, sakinlik, kendini kontrol altında tutma, güven sağlama, güveni hissetme amaçları ile kullanılmaktadır.

Reiki sembollerinin diğerlerinde de olduğu gibi EN sembolü de şartsız ve kuralsız bir şekilde sevgi ile kullanılmalıdır. Sevginin açamayacağı bir kapı yoktur. Bu sembolün kullanımı küre oluşturarak, silindir oluşturarak ve daire çizerek olmalıdır. Sembolün kullanılmasında yine sembolün var olan enerjisinin ve gücünün sizi, bulunduğunuz mekânı ve reiki verilen kişiyi içine ta anlamı ile aldığı hissedilmelidir. Hatta bu düşünce ile yapılması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir