1. Anasayfa
 2. Meditasyon

Reikiyi Keşfedin


2

Reiki Eğitimi

Reiki, evrensel yaşam gücü manasına gelmektedir. Günümüzde bizlere sunulmuş olan reiki, usui reiki olarak tanımlanmaktadır.

Reikiyi Keşfedin
Reikiyi Keşfedin

Kendine has teknikleri olan bir meditasyon şekli olarak göze çarpmaktadır.Vücudunda hastalık derecesinde meydana gelmiş olan enerji bozuklukları olan insanlara uygulanan bu terapilerin uygulanma şekli şöyledir.

Hasta genellikle giyinik şekilde oturur veya yatar pozisyonda olup uzman kişi hastanın vücudunun üst kısmına ellerini hafifçe yerleştirir ve terapi başlar. Uzman kişi ellerini hastanın vücudunun etrafında çeşitli hareketlerle birlikte uyguladığı hareketlerle birlikte enerji akışına etki etmekte ve göstermektedir.

Reiki eğitimi veren kurslara katılarak etrafınızda ki enerji düzensizliğine yakalanmış olan insanlara kendinizde uygulamalar yaparak tedavi edebilirsiniz. Eğitim kısmında çeşitli yöntemlerde mevcuttur. Bunlara örnek olarak reiki müzikleri örnek gösterilebilir.

Reiki nin amaları

Genellikle insanların çoğunda rastlanan enerji bozukluğunun temel sebepleri zihinsel ve duygusal olarak başlamaktadır. Sonradan da bu durum bedensel olarak kalıcı olmaktadır. İnsan vücudunun kullanmış olduğu enerji bedenin kendini iyileştirme kapasitesinin arttıran ve geliştiren bir enerjidir.

Öksürük, nezle, kesikler veya yanıklar gibi sonucunda oluşan rahatsızlıklar sonucunda reiki enerjisi tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Ancak insan vücudunu rahatsız eden hastalıklar kronik hastalık çerçevesinde ise reikinin ileri seviyeleri ve uzun süreli bir tedavi ve terapi olarak kullanılmaktadır.

Kanser tedavilerine destek olarak kullanılan terapi yöntemi olarak reiki de kullanılmaktadır. Kanser iyileştirici faydası olmamasına rağmen yapılan tedavilere destek olarak gösterilmektedir.

Reiki Nedir?

Uzman kişilerin insan vücutlarının belirli yerlerine uygulamış oldukları yöntemlerle birlikte enerji akışını düzenleyici hareketlerle birlikte uyguladıkları terapilere reiki adı verilmektedir. Reiki ne demek diye akıllarında soru işareti kalmış olan insanların böylelikle bu merakları giderilmiş olmaktadır. Genellikle bu tarz meditasyon şekillerinin uzak doğu tarafına yakınlığı gözümüze çarpmaktadır.

Kelime anlamı olarak yaşam enerjisi anlamına gelmekte olup ruhsal çalışmalara dayanan yüzyıllar boyu bir tarihi olan bir şifa kaynağı ve tedavisi olarak gösterilmektedir,Tanrı sevgisiyle büyüne yönelik ruhu taşıyan her varlığa sınırlarına uygun şekillerde etkileşim gösteren bir uygulama olmaktadır,Reiki nasıl öğrenilir diye birçok merak içerisinde olan insanlara reiki okulları tavsiye edilmektedir,Birçok hastalığa şifa dayanağı olarak gösterilen reiki, insanların vücutlarında ki enerji düzensizliğine bir şifa olmaktadır. Reiki gelişim açısından birçok insana şifa kaynağı olmaktadır.

Reikinin Faydaları

Enerji bozukluğunun düzene sokan bir şifa kaynağı olarak gösterilmiş olan bu tedavi yöntemi ile birlikte yoğun iş temposunda çalışan insanların yorgunluğuna bir ışık olarak gösterilebilir.

Reikinin faydaları olarak vücuttaki düzeni olması gerektiği gibi sağlamasıyla birlikte birçok faydası görülmektedir. Reiki yöntemini vücudunuza uyguladıktan sonra sağlamış olduğu enerji düzeni ile birlikte artık yaşın kaç olursa olsun sizleri genç bir ruha sahip hissettirecektir.

Özel ilişkilerde reiki, insanlar arasında yaşanan sorunlar neticesinde

Reikiyi Keşfedin
Dr. Mikao Usui

ortaya çıkmış olan negatif enerjinin ortaya çıkmasıyla birlikte vücutta oluşan enerji düzensizliğini düzene koymaktadır ve bu negatif enerji hiç yaşanmamış bir olay olarak günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Bunun dışında reiki yaşam alanları oluşturmanın faydaları şu şekilde sıralanabilir.

 • Derin bir rahatlamaya sahip olabilirsiniz.
 • Vücutta salgılanan enerjinin normale döndürülmesi
 • Vücuttaki zehir ve toksinlerin arındırılması
 • İnsanların zihinsel olarak yorgunlukların emin bir şekilde yok etmektedir.

Reikinin Aşamaları

Öncelikle öğrenilmesi gereken aşamaları vardır. Bunlar şöyle sıralanabilir, birinci olarak elinizi çeşitli yerlere koyarak çalışmalısınız. İlk aşamalarda kendinize veya başkalarına reikinin enerjisini ellerinizle aktarabilirsiniz. Bu gibi aşamaları uzman kişilerden almak istiyorsanız ücretsiz reiki eğitimi veren kurumlardan eğitim alabilirsiniz.

Uygulanan yöntemlerin ilerleyen seviyelerinde fiziksel terapiden daha çok zihinsel veya bilinçaltı uygulamalar baş göstermektedir. Reiki, özellikle derecelendiricek olursak 2. Aşamada, beyin dalgalarına etki göstermektedir. Bilinçaltının istenilen yönlere göre değiştirilmesi mümkün olmaktadır.

3. Aşama olarak ise bir başka insana sağladığınız enerjiyi kullanarak yüksek şifa enerjileriyle yardımcı olabilir ve bu iş üzerinden para kazanmak istiyorsanız öğretmenlik yapıp başkalarının da şifacısı olabilirsiniz.

reikinin aşamaları bu şekilde olup çevrenizde yer alan enerji bozukluğuna yakalanmış insanları bu şekillerde tedavi edebilir ve kendi kendinizin de öğretmeni olabilirsiniz.

Uygulanma da çok kolay olmasıyla birlikte kendinizin öğretmeni olabilir ve vücudunuzda oluşan enerji bozukluklarına meydan okuyabilirsiniz. Reikinin birçok faydası olmakla birlikte bu iş üzerinden para kazanabilmek için öğretmenlik yapabilirsiniz. Reikinin faydaları ve aşamaları bu şekildedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Eski sevgilim bana msj atsın her zaman yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

  • 7 sene önce

   Değerli okurum,

   Eski sevgilinden bir ışık hissetmek ve onu geri getirmek adına 7 tane esma kullanılır. Bu esmalar ile birlikte ve duanın etki edebilmesi adına Nas, Felak, İhlas ve Ayetel kürsi okunmalıdır. 99 kez okunması gereken esmalar içinde Ya Vedûd, Ya Cami, Ya Aziz, Ya Cemil, Ya Rahmân, Ya Rahîm ve Vekîl isimleridir. Bunların her bir tanesi sevgiliyi geri getirme konusunda etkilidir. Sonrasında sureler okunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir